Sveikata

Tarptautinę prezervatyvo dieną asociacija DEMETRA primena, kad „prezervatyvai visada madingi“

Vasario 13-ąją (šeštadienį), TARPTAUTINĘ PREZERVATYVO DIENĄ, asociacija „Demetra“ kartu su „AHF Europa“ primena apie saugių lytinių santykių reikšmingumą žmogaus fizinei ir psichologinei sveikatai ir tai, kad prezervatyvas yra “visada madingas”.

Tarptautinė prezervatyvo diena švenčiama Šv. Valentino dienos išvakarėse. Jos tikslas yra įdomiai ir kūrybiškai priminti apie saugų seksą ir prezervatyvo svarbą. Augant sergamumui lytiškai plintančiomis infekcijomis visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, apsaugoti save ir savo partnerius tampa vis svarbiau.

ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacijos „Demetra“ vadovė Svetlana Kulšis pabrėžia: „Teisingai dėvima kaukė apsaugo nuo koronaviruso. Pandemijos laikotarpiu išmokome teisingai dėvėti kaukę, tačiau reikėtų nepamiršti ir teisingo prezervatyvų naudojimo – nors jie ir neapsaugo nuo COVID-19 infekcijos, bet padeda saugiai iškęsti karantino sukeltus nepatogumus. Teisingai naudojamas prezervatyvas apsaugo ne tik nuo ŽIV bei kitų lytiškai plintančių infekcijų, bet ir nuo neplanuoto nėštumo”. 

Tarptautinės prezervatyvo dienos minėjimą inicijuoja organizacija, kovojanti su ŽIV epidemija daugiau nei 30 metų – AIDS Sveikatos fondas (AIDS Healthcare Foundation), kuris nuo 2009 metų TARPTAUTINĘ PREZERVATYVO DIENĄ mini įdomiais renginiais – koncertais, madų šou, flashmobais, konkursais, gatvės pasirodymais. 

Šiais metais asociacija „Demetra“ dovanoja Vilniaus miestui interaktyvią koloną su ponu Sauguliu ir primena, jog prezervatyvai yra labai svarbi profilaktikos priemonė, taip pat atkreipia visuomenės ir politikų dėmesį į ŽIV bei kitų lytiškai plintančių ligų prevencijos programų svarbą. 

Tiems, kurie klausia, kodėl prezervatyvas madingas, atsakome:

  • Prezervatyvai parodo, kad jums rūpi jūsų ir partnerio fizinė ir psichologinė gerovė.
  • Prezervatyvai yra praktiški: patogūs  naudojimui, taip pat apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų ir nepageidaujamo nėštumo. 
  • Didelė spalvų, dydžių ir skonių įvairovė leidžia kiekvienam asmeniui atrasti sau tinkamiausią prezervatyvą.
  • Bet svarbiausia: jie suteiks saugumą, tad galėsite atsipalaiduoti ir sutelkti dėmesį į malonumą.

Pranešimą paskelbė: Kęstutis Rudaitis, ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra”