Itin sugriežtinus karantiną didžiąją laiko dalį praleidžiame namuose, tad ir maisto gaminimas tampa nemenka kasdienybės dalimi. Net ir tie, kurie virtuvėje suktis nemėgsta – turi valgyti ar pamaitinti savo šeimas, todėl su valgiais susijusi tema – kasdien neišvengiama. Maisto tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė Kristina Pišniukaitė-Šimkienė juokiasi, kad pati kartais yra batsiuvys be batų ir nors aplinkiniai iš jos dažnai tikisi kulinarinių šedevrų, laisvalaikiu, o ypač per karantiną, ji mėgsta pailsėti nuo maisto gaminimo.
„Dažnai juokiuosi – kai ateidavo svečiai ar kaimynai, žinoma, ne dabar, prieš karantiną, visi iš manęs tikėjosi išskirtinių patiekalų, o aš laisvalaikiu nenoriu net prisiliesti prie maisto gamybos. Turbūt taip yra daugumai – tai, ką jie veikia darbe, namie daryti nelabai ir nori… Kadangi maisto gamyba yra mano darbas – laisvalaikiu kažko labai ypatingo kurti nenoriu. Neslėpsiu, kartą ar kelis per savaitę išvis pritrūksta laiko pietų ar vakarienės ruošai. Tokiais atvejais pagelbėja jau pagaminti kulinarijos produktai, ypač dabar, gimus vaikui“, – pasakoja K. Pišniukaitė-Šimkienė.
Susėsti prie bendro stalo – šeimos tradicija
Nenuostabu, kad maisto tinklaraštininkės K. Pišniukaitės-Šimkienės šeimoje susėsti prie stalo yra kasdienė tradicija. Kristina pasakoja, kad pusryčius ir vakarienę šeimoje visuomet valgo kartu. Dėl greito gyvenimo tempo pietums laiko ne visada užtenka.
„Pietus, ypač dabar, kai deriname tėvystę ir darbus, pavalgome kas kaip spėjame. Užtat vakarienė mūsų šeimoje yra šventas reikalas. Kasdien kartu susėdame prie stalo, nors mūsų vaikas šiam ritualui dar kiek per mažas. Dažnai pašnekame, kad norėtume, jog vakarienė būtų tas laikas, kai į šalį atidedame visus rūpesčius, darbus, telefonus, išjungiame televizorių ir tiesiog pabūname kartu, pašnekame, kaip praėjo diena. O maistas, žinoma, vaidina pagrindinį vaidmenį“, – pasakoja Kristina.
Anot jos, šventinę vakarienę susikurti kartais galima ir iš kulinarijos gaminių. Vienintelis patarimas – gražiai ją patiekti.
„Jeigu vakarienei renkatės jau pagamintus kulinarijos gaminius, nepamirškime jų paserviruoti gražiuose induose. Tokį maistą mėgstu patiekti taip, lyg pati būčiau jį pagaminusi. Juk valgyti iš plastikinių indelių nėra labai malonu“, – šypsosi tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė.
Svarbiausia – gera sudėtis
Tinklaraštininkei ypatingai svarbi ir maisto įvairovė, todėl kulinarijos gaminiais ji stengiasi kasdien nepiktnaudžiauti. Tačiau Kristina prisipažįsta – kartą ar du per savaitę, kaip išsigelbėjimas, tokie produktai puikiai pasitarnauja. Anot jos, lyginant su kitu greituoju maistu, šviežias parduotuvėje jau pagamintas maistas yra tikrai kokybiškesnis. Svarbiausia – atidžiai peržiūrėti jo sudėtį.
„Manau, šiais laikais parduotuvėse visi procesai, susiję su maisto gamyba, yra labai kontroliuojami ir daug dėmesio skiriama kokybiškiems ingredientams. O ir pasiūla yra didžiulė. Pavyzdžiui, aš mėgstu ir dažnai gaminu humusą su saulėje džiovintais pomidorais. Jo nusipirkusi parduotuvėje ir paragavusi tikrai maloniai nustebau, skonio ir tekstūros prasme jų siūlomas humusas yra labai panašus į naminį, o ir sudėtis puiki“, – kalba tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė.
Tinklaraštininkei pritaria ir Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Anot jos, parduotuvėje dirbantys maisto ekspertai kruopščiai prižiūri, kad kiekvienas kulinarijos gaminys atitiktų aukščiausius reikalavimus ir būtų ruošiamas tik iš geriausių ir šviežiausių ingredientų.
„Kokybę mes laikome prioritetu, todėl kruopščiai prižiūrime kulinarijos gaminių ruošimo procesą. Duomenys rodo, kad pirkėjai įvertina mūsų pastangas ir vis dažniau renkasi kulinarijos produktus. Juk maistas užima svarbią gyvenimo dalį kiekvieno mūsų šeimose“, – pabrėžia V. Budrienė. Ji priduria, kad per karantiną pastebimas kulinarijos produktų paklausos didėjimas.
Pasakodama apie pamėgtus parduotuvėje įsigyjamus produktus Kristina priduria, kad labiausiai mėgsta pirkti įvairius desertus ar konditerijos gaminius, mat pati desertų nemoka ir nemėgsta gaminti.
„Jau nuo senų laikų esu labai pamėgusi tartaletę su vaisiais. Šis desertas ir kiti kepiniai dažnai atsiduria mano pirkinių krepšelyje. Mūsų šeima taip pat labai mėgsta ir parduotuvėje paruoštą Kijevo kotletą. Jį dažnai patiekiu su bulvių koše ir salotomis. Taip sutaupant nemažai laiko išeina puiki vakarienė“, – sako ji.
Pranešimą paskelbė: Auksė Baurienė, UAB „Publicum”