Sveikata

Tinklaraštininkės A. Svarauskaitės sezono TOP deriniai: kai mažiau reiškia daugiau

Kai oras keičiasi dažniau nei nuotaika, išsirinkti tinkamą aprangą tampa tikru galvosūkiu. Lyg ir vasariškas sukneles norisi traukti iš spintos gilumos, bet ir megztukų nustumti gilyn dar negali. Ir drabužių spintoje, ir galvoje gali kilti tikras chaosas. Mados tinklaraštininkė Aistė Svarauskaitė jau įgudusi, kaip visur atkurti tvarką. Savo spintai ji negailestinga – bent pusmetį nevilkėtų drabužių nekaupia, jos mieliau keičia keliais lengvai suderinamais, kokybiškais ir funkcionaliais. Aktyvaus laisvalaikio aprangos prekės ženklo „Audimas“ ambasadorė dalinasi patarimais, kaip įvesti tvarką spintoje ir vos su keliais drabužiais susikurti visiškai skirtingus stilius.

„Kuo daugiau drabužių turi, tuo dažniau kyla mintys, kad neturi, ką apsirengti. Todėl tvarkydama spintą aš be sąžinės graužaties atsisveikinu su tais rūbais, kurių per pastaruosius pusę metų nebuvau apsivilkusi, kartu tuo pačiu atrandu naujų, jau turimų drabužių derinimo būdų. Manau, kad reikia turėti ne daug skirtingų, tačiau keletą kokybiškų, funkcionalių drabužių, kuriuos galima priderinti skirtingose gyvenimo situacijose, o, žongliruojant aksesuarais, su ta pačia suknele tikrai galima nueiti ir į darbą, ir į teatrą”, – savo drabužių spintos filosofija dalinasi A. Svarauskaitė, tinklaraščio „Basic Approach” autorė.

Drabužių derinių planavimas leis sutaupyti

Tinklaraštininkė negaili patarimų, kaip įvesti spintoje tvarką, neišleidžiant daug pinigų naujiems aprangos deriniams. Pati sako teikianti prioritetą ne greitosios mados, o kokybiškiems ir lengvai derinamiems drabužiams. 

„Pirkdama drabužius, galvoje stengiuosi susidėlioti aprangos derinį su drabužiu, kurį matuojuosi, ir su jau turimais rūbais, o ne tais, kuriuos dar tik galėčiau įsigyti. Taip sutaupau pinigų: neprisiperku rūbų, kurie vėliau kabo nepaliesti, be to, ne tik priderinu naują rūbą, bet ir jau turimus prikeliu gyvenimui naujuose deriniuose“, – kaip neprisipirkti nereikalingų drabužių pasakoja „Audimo“ ambasadorė.

Tinklaraštininkės skaičiavimu, perkant protingai ir apgalvotai, atnaujinti garderobą naujais deriniais galima už 200 Eur.

„Už šią sumą galima įsigyti naują suknelę, sijoną, keletą palaidinių, laisvas kelnes, o gal net ir švarką. Tačiau nereikia išsigąsti tokios sumos, nes visus drabužius galima pritaikyti ir šaltuoju metų laiku. Prie suknelių visuomet galime dėvėti pėdkelnes, o šviesios kelnės rudenį jau seniai nėra tabu. Siūlyčiau investuoti į kokybišką švarką, džinsus, nebijoti nusipirkti medvilninės palaidinės ne už 15, o už 30 Eur, neabejoju, kad ji tarnaus gerokai ilgiau. Spalvingos suknelės ir sijonai gali būti tie drabužiai, į kuriuos neverta investuoti labai daug, mat jų norėsis turėti bent keletą. Rinkitės drabužius, kuriuos norėsite vilkėti bent kelis kartus per savaitę“, – pataria mados žinovė.

Sezono „must have“ – marškinių tipo suknelės ir laisvos kelnės

Šį sezoną A. Svarauskaitė renkasi baltas laisvas kelnes, marškinių tipo suknelę, kokybišką odinę striukę, plonos medvilnės džemperius, džinsinius švarkelius ir lengvų audinių palaidines bei sukneles.

Kalbėdama apie spalvas. A. Svarauskaitė išskiria neutralias, nesunkiai derinamas tarpusavyje: „Mano spintoje dominuoja baltos, juodos, pilkos bei smėlio spalvos tonai.“ Sako atradusi ir pamėgusi vis dažniau gatvėje sutinkamą safari stilių, pasižymintį žemės tonais, gyvūnų raštais, lengvais audiniais, taip pat mielai renkasi kokybiško lino drabužius, plačiakraštes skrybėles ir pintas rankines.

„Iš visų išvardintų dalykų privengiu tik gyvūnų raštų, tačiau visa kita mielai nešioju. Žinau, kad šiltuoju metu gatvėse galima pamatyti vis daugiau ryškių neoninių atspalvių drabužių, tačiau, norėdama į spintą įnešti spalvų, rinkčiausi klasikines: raudoną, geltoną, pastaruoju metu mano pamėgtą fuksijos spalvą, mėlynus atspalvius“, – mėgiamas spalvas vardija A. Svarauskaitė.

  • Svarauskaitės sezono TOP deriniai 

Šį sezoną pamėgusi marškinių tipo sukneles, „Audimo“ ambasadorė sako nesunkiai tokią suknelę pritaikanti visiškai skirtingiems stiliams sukurti. A. Svarauskaitė dalinasi idėjomis, kaip vieną suknelę pritaikyti skirtingiems orams, nuotaikoms ir progoms.

  • Jaukiam vakarui su draugėmis 

Kol vasara neįsisiūbavo, lengvo audinio suknelė vakare gali ir neapsaugoti nuo gaivaus vėjo. O juk taip norisi su draugėmis dienos įspūdžiais dalintis prisėdus lauke. Tokiai progai A. Svarauskaitė marškinių tipo suknelę derina su jaukiu panašaus atspalvio megztuku, saugančiu nuo vakaro vėsos. Priderintas pintas odinis dirželis padeda sukurti nekasdienės aprangos įvaizdį.

  • Suknelė ar švarkelis? Tiks ir darbui, ir poilsiui

„Marškinių tipo suknelė patogi tuo, kad ją galima nešioti kaip lengvo audinio švarkelį – tereikia nesisagstyti“, – sako tinklaraštininkė, prie švarkelį atstojančios suknelės derinanti skirtingo tipo baltas kelnes ir taip sukurianti skirtingus įvaizdžius. Laisvos baltos kelnės ir dirželiu sujuosta marškinių tipo suknelė – puikus derinys einant į darbą. Nesuklysite taip apsirengusios ir oficialiam susitikimui, ir po darbo su draugais susibėgusios apžiūrėti naujos ekspozicijos muziejuje.

Laisvas kelnes pakeitusios kasdieniškesniais baltais džinsais, turėsite puikų derinį neįpareigojančiam savaitgaliui mieste. Ir nebūtinai gimtajame.  

  • Aktyvus savaitgalis

Akivaizdu, kad dabar sunku įsivaizduoti savo laisvalaikį be paspirtuko, riedučių ar dviračio. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad suknelė savaitgalį turi kabėti spintoje. Derinkite prie jos tampres, ir pirmyn į savaitgalį! Tiesa, A. Svarauskaitė siūlo rinktis funkcionalią suknelę, kuri ne tik gražiai atrodys, bet ir pasižymės odai kvėpuoti leidžiančiomis savybėmis, bus lengvai prižiūrima, nesiglamžys. Kai nebereikia sukti galvos dėl aprangos, visą savo dėmesį galite sutelkti į malonumą teikiančius dalykus.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Gižaitė-Tulabienė, UAB Headline agency