Sveikata

Vakcinacijos procesą privačiose klinikose koordinuos „InMedica“: atskleidė, kaip viskas vyks

Vilniuje nuo koronaviruso COVID-19 pradėjus skiepyti senjorus, tūkstančių vyresnio amžiaus pacientų laukia ir privačios medicinos klinikos. Kartu su viešojo sektoriaus medicinos įstaigomis jos jungiasi į senjorų vakcinavimą, o procesą privačiame sektoriuje organizuos klinikų tinklas „InMedica“.

Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė sako, kad privačios medicinos įstaigos gali paspartinti skiepijimo tempą ir tai dabar yra svarbiausias prioritetas.

„Privačiose medicinos įstaigose Vilniuje, naujausiais duomenimis, yra prisirašę 7,6 tūkst. pacientų, kurių amžius yra 65 metai ir daugiau. Tikimės, kad senjorų jaučiamas pasitikėjimas savo šeimos gydytoju, galimybė pasikonsultuoti su konkretaus paciento sveikatos būklę žinančiu mediku leis jaustis saugiau ir užtikrinčiau nei bendraujant su nepažįstamu specialistu iš skambučių centro. Todėl norime suteikti galimybę vyresnio amžiaus gyventojams saugiai atvykti vakcinuotis į savo pasirinktą kliniką“, – sako V. Turauskytė.

Tuo tarpu viešojo sektoriaus medicinos įstaigas Vilniuje yra pasirinkę beveik 105 tūkst. vyresnių nei 65 metai pacientų, skiepijimą organizuoja Antakalnio, Centro, Karoliniškių, Naujininkų, Naujosios Vilnios ir Šeškinės poliklinikos.

„InMedica“ Vilniaus regiono vadovas Gerardas Sakalius sako, kad vakcinavimui yra pasiruošta.

„Vilnius tapo bene pirmuoju miestu, kuris decentralizuoja vyriausių visuomenės narių vakcinavimą, įtraukdamas į tai privatų sektorių. Mums čia ypač svarbus socialinis aspektas ir bendrystė, kuri pandemijos metu gali suveikti kaip skiepijimo akceleratorius. Kiekvienas miestas bei regionai renkasi jiems palankiausią vakcinavimo modelį, tačiau tikimės, kad ir ateityje bus efektyviai panaudoti privataus sektoriaus resursai. Juo labiau, kad turimos kompetencijos leidžia mums nedelsiant stoti į pagalbą, – sako G. Sakalius ir atkreipia dėmesį, kad šiuo metu visos vakcinos nuo Covid-19 Lietuvoje yra nemokamos. – Viešumoje pasirodžius informacijai apie tai, kad į vakcinacijos procesą įtraukiamos ir privačios medicinos įstaigos, sulaukėme nemažai klientų skambučių ir užklausų dėl galimybės pasiskiepyti mokama vakcina, todėl noriu atkreipti visuomenės dėmesį ir pabrėžti, kad mokamų vakcinų Lietuvoje kol kas nėra.“

Šią savaitę visoms privačioms klinikoms Vilniuje skirta „Pfizer“ ir „AstraZeneca“ gamybos vakcinų, kurių užteks paskiepyti kiek daugiau nei tūkstantį pacientų.

„Tai nėra daug, bet mums labai svarbu prisidėti prie proceso ir tapti jo dalimi, nes jaučiame didelę atsakomybę siekiant bendro tikslo: kuo greičiau užtikrinti visuomenės atsparumą koronavirusui“, – tikisi medicinos tinklo atstovas.

G. Sakalius sako besitikintis, kad vakcinų tiekimas bus reguliarus ir dozių skaičius laipsniškai augs, taip suteikiant galimybę pasiskiepyti visiems to norintiems senjorams. Tikimasi, kad skiepytis į privačias klinikas atvyks dauguma senjorų.

Atsižvelgiant į tai, kad paminėtų dviejų gamintojų vakcinų laikymo sąlygos smarkiai skiriasi, pacientai raginami būti ne tik aktyvūs, bet ir atsakingi: susisiekti ir pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju bei tiksliai laikytis atvykimo laiko, kitų personalo nurodymų.

Kol kas „Pfizer“ vakcinoms ilgesnį laiką laikyti būtina itin žema, apie -80 laipsnių Celsijaus, temperatūra, kurią gali užtikrinti tik specialūs šaldikliai. Dėl šios priežasties „Pfizer“ vakcinų logistika bus organizuojama glaudžiai bendradarbiaujant su Santaros klinikomis, iš kurių reikalingos dozės bus paimamos suplanuotu laiku ir pristatomos į vietą.

Tuo tarpu „AstraZeneca“ vakcinoms net ir ilgesnį laiką saugoti nėra reikalinga tokia žema temperatūra, todėl jos bus saugomos Naujamiestyje, Vivulskio gatvėje neseniai atidarytoje „InMedica“ klinikoje. Didelė resursų dalis šiuo metu bus dedikuota visuomenės vakcinavimo poreikiams.

„InMedica“ grupę sudaro 18 šeimos medicinos centrų, 3 plataus profilio, 1 specializuota kardiologijos klinika, 2 „walk-in“ formato klinikos ir 3 laboratorijos. 

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima”