Mada,  Šventės

Vestuviniai žiedai ir daugybė įdomių detalių

Baltas arba auksinis, su brangakmenio ar be jo – šiuolaikinėje rinkoje galima lengvai atrasti bet kurio žmogaus skoniui tinkantį vestuvinį žiedą. Todėl, kai vestuviniai žiedai yra tokios svarbios kiekvienos vestuvių šventės detalės, tampa ypatingai įdomu ir svarbu apie juos sužinoti daugiau faktų.

 • Tinkamas suderinamumas. Kuomet norima investuoti į deimantinį žiedą, taip pat labai svarbu, kad jis būtų tinkamai suderintas su vestuviniu žiedu. Nevertėtų pirkti baltą auksinį sužadėtuvių žiedą, o tuomet geltono aukso vestuvinį žiedą su brangakmeniu, tokiu būdu sužadėtuvių žiedą paverčiant mažiau svarbiu. Sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai turėtų derėti tarpusavyje.
 • Vestuvinių žiedų pasirinkimas internetu. Statistika rodo, kad pusė šiuolaikinių porų vestuvinius žiedus šiomis dienomis renkasi ir perka internetu.
 • Būsimų vestuvininkų pasirinkimai. Poros labai dažnai investuoja į sužadėtuvių žiedą su brangakmeniu ir į standartinio modelio vestuvinį žiedą arba tiesiog pasirenka vestuvinį žiedą su brangakmeniais. Šiuolaikinė žiedų rinka siūlo labai didelį skirtingų žiedų modelių asortimentą, galintį patenkinti kiekvieno iš jūsų skonį.
 • Platina ir paladis. Jei jūs nemėgstate aukso ar tiesiog nežinote, kokius tauriuosius metalus jums būtų verta pasirinkti atsižvelgiant į savo numatytą biudžetą, nepamirškite, kad visuomet galite investuoti ir į sužadėtuvių žiedą iš paladžio bei vestuvinį žiedą iš platinos.
 • Žiedų storis. Vestuviniai žiedai turėtų būti storesni nei sužadėtuvių žiedai, tačiau jų storio skirtumas neturėtų būti labai reikšmingas, kad vienas akimirksniu užgožtų kitą. Kartu jie turėtų atrodyti, kaip vienas kitą papildantys elementai.
 • Populiariausi žiedai. Paprasti, klasikiniai vestuviniai žiedai iki šiol yra vieni iš populiariausių žiedų juvelyrinių dirbinių rinkoje.
 • Vestuvinių žiedų mūvėjimas. Skirtingose pasaulio šalyse vestuvinis žiedas yra mūvimas ant skirtingų rankų. Nors mūsų šalyje yra įprasta vestuvinį žiedą mūvėti ant dešinės rankos bevardžio piršto, ne vienoje šalyje jis dėvimas ant kairės rankos.
 • Vestuvinių žiedų išpopuliarėjimas. Teigiama, kad vestuviniai žiedai ypatingai išpopuliarėjo per Antrąją pasaulinį karą. Iki tol vestuvinius žiedus būdavo įprasta mūvėti tik moterims. Tačiau vykstant karui vis dažniau į karą išėję vyrai pradėdavo mūvėti vestuvinius žiedus, kad tokiu būdu galėtų prisiminti namuose jų laukiančias žmonas.
 • Vestuvinių žiedų simbolika. Anuomet vestuvinis žiedas simbolizavo turtus ir tai, jog vyras gali pasirūpinti savo šeima bei žmona. Tačiau taip pat vestuviniai žiedai turėdavo ir kitą prasmę, kuri buvo amžinybė.
 • Populiariausi graviruojami žodžiai. Statistika rodo, kad populiariausi ant vestuvinių žiedų graviruojami žodžiai būna vestuvininkų vardai ir vestuvių data.
 • Mėlynos spalvos brangakmeniai. Vestuviniai žiedai su mėlynos spalvos brangakmeniais simbolizuoja laimingą ir ilgą santuoką. Mėlynas safyras ir akvamarinas simbolizuoja ištikimybę ir nuoširdumą.
 • Vestuvinių žiedų gamybos priešistorė. Vienos seniausių medžiagų, kurios buvo naudojamos vestuvinių žiedų gamybai, mena senovės Egipto laikus. Besituokiančios poros naudodavo papirusą, kurį apipindavo šakelėmis. Tai simbolizuodavo amžiną ir meilės kupiną gyvenimą kartu.
 • „Meilės vena“. Iki šiol sklinda mitas, jog kairės rankos bevardžiame piršte yra taip vadinama „meilės vena“, apie kurią buvo kalbama dar senų senovėje. Senovėje buvo tikima, kad šiame piršte yra vena, kuri yra tiesiogiai sujungta su širdimi. Tačiau šiandien moksliškai įrodyta, kad tai yra tik mitas, neturintis nieko bendro su realybe.
 • Skirtingi religiniai papročiai. Kai kuriose religijose (ypač katalikų ir ortodoksų) vestuviniai žiedai visų pirma turi būti pašventinti kunigo, kad jaunavedžiai galėtų juos mūvėti.

Daugiau informacijos apie vestuvinius žiedus galima rasti https://ziedelis.lt/vestuviniai-ziedai/.