Laisvalaikis

Vilniaus stoties rajono veidas keičiasi ir atgyja

Vis garsiau ir dažniau kalbama apie tai, jog Vilniaus stoties rajonas sulauks didelių pokyčių, po kurių ši nepelnytai primiršta miesto vieta taps prestižine. Tai akivaizdžiai matome pastebimai keičiantis šios miesto dalies vaizdui: atsidaro naujos viešosios erdvės, renovuotuose senuose pastatuose duris atveria parduotuvės, kavinės, viešbučiai ar apartamentai. Vienas jų – apartamentai „Somnia“ įsikūrė Pylimo g. 47/Gėlių g. 2 esančiame renovuotame sename name.

Didžiausias apartamentų kompleksas

Vilniuje yra daugiau kaip 900 viešbučių, iš jų vos 19 apartamentų. Net 25 numerius turinti „Somnia“ yra kone didžiausias apartamentų kompleksas visame Vilniuje. Jo pavadinimas „Somnia“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia svajones, sapnus. Būtent jis ir atspindi pagrindinę šių apartamentų koncepciją – čia įsikūrę jaukūs poilsio bei gero miego namai.

Jaukaus poilsio namai

Apartamentuose vyrauja santūrus skandinaviškas stilius, kambariai yra labai jaukūs, bet kartu ir modernūs, turintys viską, ko reikia patogiam gyvenimui. Kiekviename numeryje yra virtuvė, kurioje svečiai gali patys pasigaminti savo mėgstamų patiekalų. Taip pat įrengti gana erdvūs vonios kambariai. O rinktis galima tinkamiausius numerius: vieno, dviejų ar net trijų kambarių butus. Nenorintys gaminti apartamentuose užkąsti gali pirmame aukšte įsikūrusioje kavinėje bei užkandžių bare, taip pat skaniai ir prabangiai pavakarieniauti restorane.  

„Stengiamės patenkinti įvairius mūsų svečių poreikius. Apartamentus įrengėme taip, kad atvykusieji juose galėtų jaustis, kaip namuose, kad jiems norėtųsi pamiršti savo lagaminus ir čia įsikurti ilgam. Gal net ir keliems mėnesiams. Apartamentų komplekse  sudarytos ne tik  puikios sąlygos svečių poilsiui, bet ir plačios galimybės edukacijai – pirmame aukšte yra dvi konferencijų salės, kuriose galima organizuoti vienos ar kelių dienų konferencijas, kitus renginius. Ši vieta labai tiks tiems, kurie nori pamatyti tikrą sostinės gyvenimą. Aplink Vilniaus Senamiestis, įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą, kaip vienas gražiausių Senojo žemyno miestų, turintis didžiausią barokinį senamiestį visoje Rytų ir Vidurio Europoje. Vos už kelių šimtų metrų yra pati Vilniaus širdis – miesto Rotušė, visai šalia veikia Halės turgavietė, geležinkelio ir autobusų stotys.“, – sako apartamentų komplekso „Somnia“ vadovė Ramunė Paulauskienė.

Keturių amžių pastato istorija

Pastatas, kuriame įsikūrę apartamentai „Somnia“ turi seną, XVII amžių siekiančią istoriją. Daug tos istorijos detalių sužinota prieš pastato rekonstrukciją, 2016 m. atlikus archeologinius tyrimus. Prieš pradedant tyrimus, apie tiriamą vietą surinkti istoriniai ir anksčiau vykusių archeologinių tyrimų duomenys. Atskleista, kad namas pastatytas Senamiesčio kvartale, kuris formavosi už miesto gynybinės sienos bei Rūdninkų vartų. Kvartalą riboja dabartinės Sodų, Pylimo ir Gėlių gatvės. Per jį ėjo svarbus kelias į Krokuvą per Rūdninkus. Šioje vietoje, XVII amžiaus II pusėje Vilniaus miesto tarėjas J. Stročinskis pastatė didelį medinį namą – dvarelį. 1718 m. šis namas atiteko karmelitų vienuolynui, kuriam priklausė ir netoliese esanti Visų Šventųjų bažnyčia. 1746 m. dvarelis buvo labai sunykęs, aprašymuose minimos mūrinės skliautuotos patalpos ir rūsiai. XVIII amžiaus II pusėje dvarelis suremontuotas, turėjo mūrines ir medines patalpas. 1776 m. dvarelis perduotas M. Junevičiui, kuris 1776 – 1790 m. jį perstato į vieno aukšto mūrinį namą. Vėliau savininkai keičiasi ir užstatomas antras ir trečias aukštai.  

Apartamentų komplekso „Somnia“ pastatas įsikūręs Senamiesčio paveldo teritorijoje ir atkurtas išlaikant pastato autentiškumą.

Pranešimą paskelbė: Karolina Derbutaitė, UAB „Vox vera”