Laisvalaikis

Vilnius savaitgalį virto Indija: joga, mandalos ir indiškos pasakos mažiesiems

Nuo Vilniaus iki Indijos daugiau nei 5000 kilometrų, bet šį savaitgalį – tik tiek, nuo namų iki Vilniaus centro.

Penktadienį su joga, indiškais šokiais ir muzika Vilniuje startavusios „Indiškos atostogos“ tęsis iki sekmadienio vakaro. Kol kelionių į tolimesnius kraštus tenka palūkėti, indiškus kvapus ir skonius kviečia patirti Vilnius, parengęs programą, kurioje – indiškas maistas, muzika, amatai, menas, kultūrinis pažinimas.

Paskutinę „Indiškų atostogų“ dieną, sekmadienį, bus galima pradėti su indiška joga 11 val Bernardinų sode, ją pratęsti spalvinant mandalas ir tapant Indijos išminties dievą Ganešą. Mažiesiems atostogautojams bus sekamos indiškos pasakos, vyks edukaciniai užsiėmimai.
Konstantino Sirvydo skvere nuo 11 val. prasidės pasakojimai apie keliones po Indiją ir paskaitos apie nuo šios šalies neatskiriamus reiškinius – jogą, sanskritą ir kiną.

Visą dieną vyks orientacinis žaidimas „Indiško Vilniaus beieškant“, vyks teminės ekskursijos su gidais. Kūno ir dvasios pusiausvyros beieškantys 14 val. galės prisijungti prie grupinio jogos užsiėmimo Lukiškių aikštėje, o nuo 16 val. čia prasidės nemokamas koncertas, kuriame lietuvių atlikėjai Migloko, Jolita Anna ir Daumantas Lukošiūnas ieškos indiškų sąskambių. Visą dienos programą galima rasti čia.

Vilniaus miesto savivaldybės ir „Go Vilnius“ paskelbta kampanija „Atostogos Vilniuje“ kviečia Lietuvos gyventojus apkeliauti pasaulį per septynis savaitgalius. Kas antrą vasaros savaitgalį nuo birželio pradžios Vilnius virsta vis kita šalimi. Egzotiškų atostogų nuotaiką mieste kurs septynių keliautojų itin pamėgtų šalių kultūros – pradedant Italija, tuomet Indija, JAV, Prancūzija, Ispanija, Vokietija ir Japonija. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti www.atostogosvilniuje.lt.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Vilniaus miesto savivaldybė