Sveikata

Žolinė Palangoje: J.Šeduikytė, šimtai mušamųjų ir minios sukurta širdies daina (nuotraukų galerija)

Kasmet švenčiant Žolinę pajūryje organizuojamas renginys, kuriuo skatinama atkreipti dėmesį į širdies sveikatą. Palangoje renginio „Sveikos širdies ritmu“ dalyviai dalinosi savo širdies istorijomis, kūrė dainos žodžius ir ją čia pat grojo daugybe būgnų. Atlikėja J. Šeduikytė neslepia, kad per šią Žolinę sukurta jautriausia jos Širdies daina.

„Skaitydama ir girdėdama žmonių širdies istorijas, jaučiausi lyg bendrauju su labai artimais žmonėmis, kurie dalinasi su manimi tuo, kas jiems svarbiausia. Ką skauda, kas gydo. Istorijos šias pastarąsias kelias dienas mane pasiekdavo žinutėmis, garso įrašais, šiandien Palangoje jų išgirdau begales. Jos visos unikalios. Dėmesys savo, artimųjų sveikatai dažnai prasideda nuo pokalbio, tikiu, kad dalyvusiems mano dirbtuvėse ir renginyje taps priminimu būti atviresniems su aplinkiniais“, – renginio metu sakė dainininkė, rašytoja J. Šeduikytė.

Atviros, jautrios, džiugios ar guodžiančios – tokios širdies istorijos susipynė į renginyje sukurtą improvizaciją. Pati atlikėja pripažino, kad šis kūrinys jai nepaprastai svarbus, nes yra gyvas, pripildytas tikrų patirčių ir svarbiausia – skatinantis imtis pokyčių.

J. Šeduikytės atliekamą improvizaciją papildė perkusijų studijos „Afrikos būgnai“ vadovas Gediminas Maciulskis. Kiekvienas norintis kartu su atlikėju mokėsi groti būgnais ir prisidėjo prie dainos atlikimo. Taip širdingiausia Žolinės daina skambėjo pritariant daugybei mušamųjų instrumentų.

Šventės metu galima buvo ne tik įsitraukti į dainos kūrimo procesą, bet ir, kaip įprasta per Žolinę, daugiau sužinoti apie naudinguosius augalus širdžiai. Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė dalinosi žiniomis apie gudobelių, valerijonų, sukatžolių naudą. Šios vaistažolės yra nuo seno žinomos, kaip svarbios širdies sveikatai.

Renginio iniciatoriai pastebi, kad žmonėms rūpi jų širdies sveikata. „Džiugu, kad žmonės stengiasi gyventi vis sveikiau ir dažniau atsigręžia į gamtą pasisemti sveikatos iš vaistažolių. Šiandien visų kartu atlikta daina yra tikras eliksyras širdžiai“, – sako renginio organizatorių, vaistažolių tinktūrų gamintojo „Valentis“, atstovė Edita Česnavičienė.

Nuotraukų autorius: „Valentis“

Nuotraukas galite rasti ČIA.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Budinti komunikacija, UAB
Žolinė Palangoje: J.Šeduikytė, šimtai mušamųjų ir minios sukurta širdies daina (nuotraukų galerija)