Sveikata

2 milijonai peržiūrų – rekordinis ULAC interneto svetainės lankomumas

Šiemet užfiksuotas Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainės lankomumo rekordas – 2 milijonai peržiūrų, iš kurių 90 proc. unikalių vartotojų. Tai dvigubai – 1 mln. – peržiūrų daugiau nei buvo prieš porą metų.

Pagal turinį dažniausiai gyventojai ieškojo informacijos apie užkrečiamųjų ligų profilaktiką: skiepus, gripą, tymus, vėjaraupius, meningokokinę infekciją, tuberkuliozę, hepatitus bei erkių pernešamas ligas (Laimo ligą ir erkinį encefalitą) bei kitos. Antroje pozicijoje pagal informacijos paieškų dažnį yra lytiškai plintančios infekcijos: chlamidiozė, sifilis, ŽIV/AIDS ir žmogaus papilomos virusas.

Informacija keliautojams – taip pat prie populiariausių paieškų ULAC internetiniame puslapyje. ULAC internetinio puslapio paieškos modulyje „Skiepai keliautojams“ galima rasti skiepų rekomendacijas pasirinkus šalį, į kurią ketinama keliauti. Dažniausios šalys: Tailandas, Vietnamas, Kenija, Indija ir kitos egzotinės šalys.

„Tai, kad ULAC internetinis puslapis yra gausiai gyventojų lankomas rodo, jog visuomenė žino, kur ieškoti patikimos informacijos apie užkrečiamas ligas bei jų profilaktiką. Ir tai gera žinia visiems, ypač ULAC medikų – savo srities profesionalų – kolektyvui”, – pažymėjo profesorius, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas.

Pasak jo, kasdienės internetinio turinio peržiūros leidžia užtikrinti bei operatyviai atliepti gyventojų informacijos poreikius. „Gyventojų švietimas atliepiant jų informacijos poreikius – tai viena iš prioritetinių Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro veiklų“, – pažymėjo prof. S.Čaplinskas.

ULAC internetinės svetainės lankomumas analizuojamas naudojantis „Google Analytics“.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje galima rasti patikimą informaciją apie visas užkrečiamas ligas, jų profilaktiką ir kitus ypatumus.

Informaciją pagal užkrečiamą ligą galima rasti šioje nuorodoje

Informacija apie SKIEPUS galima rasti šioje nuorodoje

Pranešimą paskelbė: Ieva Janavičiūtė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras