Idėjos namams,  Mada

5 būdai, padėsiantys atnaujinti spintą pavasariui

Pavasaris, kartu su besikeičiančia gamta, įkvepia pokyčiams. Mintys apie atsinaujinimą dar labiau sustiprėja balandį, kuris ne veltui vadinamas švaros mėnesiu. Vis dėlto, tam, kad dėl laiko stokos pasiryžimai tvarkytis neliktų tik gerais norais, verta susitelkti ties mažesnėmis erdvėmis. O kur geriau pradėti tvarką, jeigu ne nuo spintos? Paskyrę popietę jos revizijai, galėsite būti ramūs bent pusmetį – iki kito sezono. Tam, kad su šia užduotimi susitvarkytumėte be didesnio vargo, pateikiame penkis pasiūlymus, padėsiančius užtikrinti tvarką jūsų spintoje.

  1. Pirmiausia, metas atsikratyti nebenaudojamų drabužių. Sena gera nerašyta taisyklė sako: jeigu rūbas nebuvo naudotas ištisus metus, jam reikia kraustytis iš spintos. Šiuo atveju labai svarbus kritiškas žvilgsnis. Pagalvokite, ar tikrai verta laukti, kol numesite tuos tris kilogramus ir vėl tilpsite į kažin kada nešiotą švarkelį? Ar jums iš tiesų reikalingos penkios poros mėlynų džinsų? Nuoširdžiai atsakę į tokius ir panašius klausimus, be vargo atsikratysite nereikalingų drabužių ir paliksite vietos naujiems pirkiniams. Rūbų, kurių nusprendėte atsikratyti, neskubėkite nešti į konteinerį – paaukokite juos labdarai ar pasikeiskite su seserimi ar drauge – taip ne tik pašalinsite spintos erdvę užimančius apdarus, bet ir atnaujinsite savo garderobą.
  2. Atskirkite sezoninius drabužius vienus nuo kitų. Atėjus pavasariui, supakuokite šiltus megztinius, šalikus, vilnones kojines ir sukraukite juos į spintos viršų – ten, kur retai ko nors ieškote. Tam labai patogu naudoti vaakuminius maišus, kurie leis talpiai sudėlioti daugybę nenešiojamų rūbų. Paslėpdami dabartiniam metų laikui netinkančius drabužius paliksite pakankamai vietos naujiems deriniams ir tuo pačiu išvengsite sumaišties ir nuolatinio nežinojimo, ką apsirengti.
  3. Išnaudokite visą spintos erdvę. Spintos apačioje sudėliokite tą sezoną nešiojamus batus: tuos, kuriuos avite tik ypatingomis progomis, laikykite giliau, o kasdien nešiojamus pastatykite priekyje, kad kas rytą be vargo išrinktumėte norimą porą. Panaudokite ir spintos duris lengvesniems aksesuarams kabinti. Jeigu jūsų spinta nedidelė ir norite kuo geriau išnaudoti visą turimą vietą, pritaisykite laikiklius ant durų ir kabinkite skareles bei šalikus. Šią spintos erdvę galite išnaudoti ir turimiems kaklo papuošalams – taip būsite tikra, kad visos aprangos detalės yra vienoje aiškiai matomoje vietoje.
  4. Atkreipkite dėmesį į pakabas. Jos ne tik padės užtikrinti drabužių kokybę ir ilgaamžiškumą, bet taip pat sukurs tvarkingos spintos įvaizdį. Kostiumams naudokite medines pakabas, kadangi jos geriausiai padeda išlaikyti drabužio formą. Plastikinės labiausiai tinka įvairiems marškiniams, palaidinėms. Medžiaga dengtos pakabos turėtų būti naudojamos „įnoringesnėms“ medžiagoms, pvz. šilkinėms suknelėms.
  5. Sugrupuokite drabužius pagal spalvas. Šis patarimas naudingas, jeigu norite ne tik sutvarkyti savo spintą, bet ir ją pagyvinti. Taip, atidarius spintos duris, iškart bus matyti, kiek kokios spalvos apdarų turite. Jeigu tokia idėja nėra priimtina, pabandykite sugrupuoti drabužius bent į dvi dalis – šviesią ir tamsią. Tokiu būdu bus paprasčiau orientuotis turimuose drabužiuose ir sutaupyti laiko renkantis kasdienius derinius.

Taigi, naudodamiesi šiais paprastais patarimais, greitai ir efektyviai sutvarkysite savo spintą. Tai ne tik ženkliai palengvins jūsų kasdienybę, tačiau galbūt paskatins imtis didesnių permainų, padėsiančių tinkamai pasitikti pavasarį.