Idėjos namams

Dvigulės lovos: kokias rinktis?

Miegamasis – viena iš svarbiausių erdvių namuose, todėl miegamojo įrengimui reikia skirti daug dėmesio, laiko ir negailėti pinigų. Kokybiškos bei higieniškos miego aplinkos užtikrinimas kartu užtikrina ir kokybišką, sveikatai, grožiui bei darbingumui naudingą poilsį. Svarbiausi miego aplinkos elementai yra miegamojo lova ir čiužinys.

Dažnai tiems, kurie gyvena vieni, kyla klausimas, kokią miegamojo lovą rinktis: viengulę ar dvigulę. Miegoti užtenka ir viengulės, tačiau, jei leidžia galimybės, t. y., būste yra atskiras miegamojo kambarys, jame užtenka erdvės ir pan., geriau rinktis dvigulę lovą. Dvigulė lova – praktiškas pasirinkimas, kurio vėliau nereikės keisti, jei kartu apsigyvens antroji pusė ir pan. Dvigulė lova garantuoja malonesnį poilsį, kai galima ilgais savaitgalio rytais vartytis plačioje lovoje, kokybiškesnį miegą, nes suteikia daugiau erdvės miegui ir pan.

Dvigulės lovos gali nustebinti pasirinkimo galimybėmis: šiandien nesunkiai galima surasti savo svajonių miegamojo lovą. Ji gali būti pagaminta iš skirtingų medžiagų, aptraukta skirtingais apmušalais, skirtingų dydžių, formų, stilių, skiriasi jos aukštis, lovūgalis gali būti skirtingų aukščių, formų ir pan. Tačiau didžiausią reikšmę miegamojo lovos struktūroje turi lovos grotelės ir čiužinys. Laimei, šiandien renkantis lovą dažnai galima pasirinkti ir norimas groteles, o čiužinį galite rinktis beveik visada, nes jis nebūna įtrauktas į bendrą miegamojo lovos kainą. Priežastis – čiužinio individualumas ir skirtingi skirtingų miegančiųjų poreikiai. O grotelės – elementas, užtikrinantis čiužinio higieniškumą, išsigulėjimą, todėl ir čiužinio ilgaamžiškumą. Tinkamai parinktos kokybiškos miegamojo lovos grotelės čiužinio ilgaamžiškumą gali prailginti net 30 proc.

Taigi, kuriant namų interjerą ir įsirengiant naują būstą ypač daug dėmesio rekomenduojama skirti miegamajam, o konkrečiai – miegamojo lovai, atskiriems jos elementams ir čiužiniui, nes jie užtikrina kokybišką, sveikatai, grožiui bei darbingumui naudingą poilsį.