Idėjos namams

Skandinaviški baldai: pavasario sezono tendencijos

Nors už lango šiandien dar karaliauja žiema, vis dažniau pagalvojame apie pavasarį, jo skleidžiamą gaivą ir pakilią nuotaiką. Taigi visai nekeista, kad baldų gamintojai bei interjero specialistai jau ima prognozuoti pavasarines interjero dekoravimo bei baldų tendencijas. Skandinaviški baldai – viena populiariausių baldų rūšių, kuri artėjantį pavasarį išsiskirs trimis žaviais bruožais.

  1. Vandens tekėjimo įkvėpti skandinaviški baldai. Ar kada susimąstėte, kaip atrodo tekantis vanduo? Aptakus, bėgantis, neapčiuopiamas? Pavasario kolekcijoms skandinaviškų ir modernių baldų kūrėjai įkvėpimo sėmėsi būtent iš tekančio vandens. Skandinaviški baldai naujo sezono metu išsiskirs savo apvalainomis, lengvomis, aptakiomis formomis.
  2. Skandinaviški baldai ryškiomis tekstūromis. Ryškios baldų tekstūros interjere atrodo gyvai ir dinamiškai. Šį pavasarį bus siūloma užmiršti dirbtinumą ir prisijaukinti natūralias ir ryškia faktūra išsiskiriančias medžiagas – akmenį, neapdirbtą medieną, metalą bei odą. Ši ryškių tekstūrų tendencija taip pat bus pastebima ir aksesuaruose (kilimuose, pagalvėlėse, užklotuose). Taip pat spėjama, kad pavasarį bus itin madinga ant sienų kabinti specialius pintus dekoravimo akcentus, kurie erdvei suteiks dar daugiau tekstūriškumo.
  3. Pilkšvai rožinės spalvos baldų apmušalai. Įvairūs rožinės spalvos atspalviai yra madingi jau kelis sezonus. Spėjama, kad šį pavasarį eilė ateis pilkšvam rožinės spalvos atspalviui (angl. dusty pink). Šis atspalvis yra ypatingas tuo, kad dera su dauguma interjero stilių ir spalvų. Šios spalvos baldų audiniai erdvei suteikia išskirtinumo, elegancijos ir šiek tiek subtilios moteriškos energijos.

Be šių trijų baldų tendencijų, skandinaviškame interjere galima laukti ir dar kelių naujovių. Pirmiausia apdaila – tikriausiai sunku įsivaizduoti skandinavišką interjerą be šviesių, natūralių medinių grindų. Spėjama, kad 2018 metais labai daug dėmesio bus skiriama grindims ir jų grožiui, kuris bus atskleidžiamas klojat parketlentes eglute, arba kitu panašiu įmantriu būdu.

Kitas be galo svarbus skandinaviško interjero dizaino akcentas yra žali vazoniniai augalai. Šį pavasarį bus rekomenduojama rinktis ryškius, unikaliais raštais margintus augalus, kurie erdvėje atrodo išskirtinai (tarytum tikri meno kūriniai).

Dar viena įdomi tendencija – minimalistiniai rankų darbo keramikos darbai. Šiais darbais bus puošiamos įvairios namų erdvės, taip joms suteikiant charakterio ir autentikos.