Idėjos namams

Renkamės kavos staliuką: klausimai, į kuriuos teks rasti atsakymą

Kavos staliukai yra tie baldai, apie kuriuos iškart pagalvojame kurdami svetainės interjerą. Šie gaminiai stebina ypatingai gausia formų ir stilių įvairove, tad ketinantiems įsigyti naują baldą, tenka nemažai laiko paskirti paieškoms. Visgi, jei atsakysite į kelis esminius klausimus, tinkamą kavos staliuką pavyks atrasti kur kas greičiau.

Kokia yra kambario paskirtis?

Pirmiausia turėtumėte nuspręsti, ar ieškosite kavos staliuko kambariui, kuriame dažniausiai su šeima leidžiate laisvalaikį, ar Jums reikalingas baldas, kuris stovės svečiams priimti skirtoje svetainėje. Reprezentacinėms erdvėms skirti kavos staliukai gali būti įdomesnių formų ir stilių, tačiau jei ketinate juos naudoti šeimos reikmėms, vertėtų pagalvoti apie kur kas tvirtesnį variantą. Tuomet labiau tinkami šiek tiek didesni žurnaliniai staliukai, turintys daugiau stalčių ar lentynėlių – čia galėsite sudėti stalo žaidimų kolekciją ar kitus reikalingus daiktus.

Ar kavos staliukas taps patalpos akcentu?

Nuo šio Jūsų atsakymo priklausys kavos stiliuko dizainas. Tais atvejais, kai kambaryje jau stovi ryškesnė sofa ar kitas dėmesį atkreipiantis akcentas, verčiau rinktis paprastesnį, prie kitų detalių derantį staliuką, tačiau jei nusprendėte, jog būtent šis baldas taps pagrindiniu tašku, Jūsų laukia kur kas platesnė pasirinkimo įvairovė. Drąsiai eksperimentuokite ir išbandykite pačius netikėčiausius variantus – gausus kavos staliukų asortimentas pateikiamas Pigu.lt internetinėje parduotuvėje, tad tikrai turėsite iš ko pasirinkti.

Kokioms medžiagoms teikiate pirmenybę?

Nors dažniausiai galvodami apie kavos staliukus, svarstome apie tvirtumu garsėjančią medieną ar jos imitacijas, iš tikrųjų pasirinkimų yra kur kas daugiau. Svarstydami, kuris variantas Jums tinka geriausiai, turėtumėte atkreipti dėmesį į kitus kambaryje esančius baldus ir iš arčiau susipažinti su kiekvienos medžiagos savybėmis. Pavyzdžiui, stikliniai kavos staliukai suteikia kambariui erdvumo, odiniai baldai pasižymi paprasta priežiūra, o jau minėtieji mediniai – ypatingu tvirtumu. Svarbiausia, kad šis pasirinkimas derėtų prie kambaryje kuriamos nuotaikos ir žinoma, prie kitų jame esančių detalių.

Kokia staliuko forma geriausiai tiktų patalpai?

Stačiakampio ar ovalo formos kavos staliukai puikiai tiks mažesnei svetainei, kvadratiniai ir apvalūs puikiai tinka tuomet, kai aplink šį baldą susėda daugiau žmonių, o apvalūs ir ovalūs yra saugesni, todėl dažniausiai rekomenduojami mažų vaikų turintiems tėvams. Atsižvelgdami į šias pagrindines savybes, turėtumėte lengvai nuspręsti, kokios formos kavos staliukas turėtų papuošti Jūsų namus.

Ar Jums reikalingas papildomas funkcionalumas?

Kai jau žinosite, kokiems tikslams naudosite šį staliuką, turėtumėte pagalvoti, kokios papildomos jo savybės Jums galėtų būti reikalingos. Tais atvejais, kai jį dažnai tenka perkelti į kitą vietą, rekomenduojama rinktis staliukus su ratukais, o jei jį naudosite ir daiktų sandėliavimui, atitinkamai reikėtų rinktis daugiau stalčių turintį variantą. Prekyboje dabar galima atrasti ir reguliuojamo aukščio, išskleidžiamus kavos staliukus ir kitus modernius variantus, tad bet kuriuo atveju rasite sau tinkamiausią.

Atsakę į šiuos klausimus, jau turėtumėte žinoti, kokio kavos staliuko reikia ieškoti, tačiau jeigu apsispręsti vis dar sudėtinga, įvertinkite patalpos dydį ir pirmenybę teikite praktiškiems sprendimams. Tai ypač aktualu tais atvejais, kai staliukas bus naudojamas pakankamai dažnai – tuomet kaskart galėsite džiaugtis laiku pasirinkę tinkamą variantą.