Laisvalaikis

Lėlės vaikams internetu – kaip išsirinkti?

Nors ilgai manyta, kad lėlės tinka tik mergaitėms, daug žaislų prekinių ženklų šiuo metu gamina lėles vaikams – ir berniukams, ir mergaitėms. Žaidimas su lėlėmis lavina vaikų įgūdžius, padeda geriau suprasti aplinką ir save, taip pat ugdo fantaziją.

Lėlės mergaitėms

Kur mergaitė atsispirs gražios lėlės internetu pirkimui? Visgi vertėtų pabandyti įvairius prekės ženklus, o ne tik prisirišti prie vieno. Galbūt dukra jau turi Barbie undinėlę arba Auksaplaukę, o dabar norėtų dainuojančios Elza lėlės arba Lėlės – kūdikio? Lėlės mergaitėms yra tos prekės, kurių pasirinkimas tikrai didelis, tad rinktis bus iš ko.

Kuo skiriasi lėlės?

Pirkti lėles internetu tikrai patogu. Tačiau pagal ką išsirinkti? Galima vadovautis tam tikrais dalykais, kurie skiria lėles tarpusavyje:

  • Prekinis ženklas. Populiarios lėlės vaikams šiuo metu yra Baby Born, Frozen, Barbie, Sparkle Girlz, Bambolina, DouDou lėlės. Prekinis ženklas garantuoja kokybę, galite rasti daug informacijos apie jį, gauti garantijas.
  • Skirtingo amžiaus vaikams. Kūdikiams rekomenduojamos paprastesnės lėlės, tačiau tam tikromis funkcijomis lavinančios fantaziją ir įgūdžius. Vyresniems vaikams gali būti ir įvairesnės lėlės, turinčios daugiau priedų, smulkių detalių, galinčios sukurti gyvenimą atspindinčius įvairius, o ne tik kūdikio, vaidmenis.
  • Senovinės arba šiuolaikinės lėlės. Senovinės lėlės dabar išgyvena tam tikrą renesansą, galbūt dėl to, kad dabartiniai tėvai ilgisi savo jaunystės. Senovinės lėlės – paprastos, neturinčios modernių funkcijų, turinčios vintage išvaizdą. Šiuolaikinės lėlės – turinčios daug priedų, atitinkančios dabartines madas, mokančios kalbėti, judėti, atlikti kitus interaktyvius dalykus.
  • Gražuolės ar nestereotipinės. Bene geriausiai gražuoles reprezentuoja Barbie prekinis ženklas, kuris taip pat pastaruoju metu jau pristato ir daugiau netipinių lėlių: skirtingų kūno proporcijų, panašesnių į realius žmones. Kai kurie prekės ženklai kuria tik lėles, panašias į gyvenimiškus nestereotipinius žmones.
  • Su priedais ar be jų. Beveik visi gerai žinomi lėlių gamintojai siūlo ir priedus lėlėms, tačiau lėles galima pirkti su priedais arba be jų, kaip pasirenkama.
  • Plastikinės, medinės, skudurinės. Mėgstantys natūralumą ir nostalgiškai minintys senus laikus tėvai perka skudurines, medines (pastarosios retesnė) lėles. Šiais laikais pigiau kainuoja sukurti plastikines, gumines, silikonines lėles, todėl jų ir kaina gali būti mažesnė, ir išraiškos galimybės didesnės. Vaikams lėlės gaminamos visais atvejais tik iš saugių medžiagų.

BARBIE prekinio ženklo lėlės

Šios lėlės tapusios savotiška lėlių žanro klasika, dėl to ir kitos aukštos, lieknos gražios lėlės dažnai vadinamos „barbėmis“, nors atitinka kitą prekinį ženklą. Šiuolaikinės Barbės orientuojasi jau nebe į grožio idealą, o į skirtumus. Rasite ir juodaodžių, ir azijiečių barbių, klasikine iš liks Barbė Auksaplaukė. Mergaitės visuomet svajoja apie Barbę princesę, daug kam patinka Barbė undinėlė ar superherojė. Tai lavina ir įaudrina vaizduotę. Šiuolaikinės barbės yra įvairių kūno proporcijų, siekiama lėles kurti atrodančias sveikai. Barbės lėlės turi labai daug priedų: drabužėlių, daiktų, kosmetikos, batelių, papuošalų ir kt.

Baby Born prekinio ženklo lėlės

Baby Bron lėlės patinka kūdikiams ir mažiausiems vaikams, nes tai lėlė – kūdikis. Vėliau mergaitės dažniausiai pereina prie lėlių, imituojančių suaugusias moteris ar paneles. Baby Born lėlės lavina fantaziją, turi savo priedus, gali atlikti kai kuriuos veiksmus, kuriuos atlieka ir tikri kūdikiai.

FROZEN prekinio ženklo lėlės

„Ledo šalies“ („Frozen“) herojės Ana ir Elza – nužengusios iš animacijos filmuko į žaislų lentynas. Turbūt visi šiuolaikiniai vaikai, o ypač mergaitės, yra matę šį nuostabų filmuką, po kurio prasidėjusi tikra „Frozen“ karštinė, kai norisi ir Elzos karūnos, ir lėlės Elzos arba Anos, ir princo, ir lėlėms būdingų priedų. Frozen lėlės yra gražios, prieinamos žaislų parduotuvėse internetu ir gyvai, ir turi įvairių priedų.