Laisvalaikis,  Šventės

Patarimai organizuojantiems įmonės kalėdinį vakarėlį

Jei išgirdus apie būsimą darbo kalėdinį vakarėlį darbuotojų veidai „susisuka“, o, šventei artėjant, vienas po kito pradeda teisintis, jog apgailestauja negalėsiantys dalyvauti dėl netikėtai atsiradusių reikalų, neabejotinai kažkas negerai. Juk įmonės šventė turėtų tapti puikia galimybe atsipalaiduoti bei kitoje aplinkoje pažinti bendradarbius ir užmegzti glaudesnius tarpusavio santykius. Šis straipsnis skirtas tiems, kas savo ar ne savo noru prisiėmė šventinio darbo vakarėlio organizavimą. Atkreipkite dėmesį į žemiau pateiktus patarimus ir surenkite kolektyvui tikrą šventę!

  • Jei jūs esate įmonės vadovas, pagalvokite apie šventės organizavimo „vairo“ patikėjimą toje srityje dirbantiems renginių organizatoriams. Turėkite galvoje, jog tas darbuotojas, kuris prisiims kalėdinio vakarėlio organizavimą, vietoje šventinės nuotaikos jaus didelę atsakomybę bei įtampą. Jei, jūsų manymu, administratorei ar kitam darbuotojui priklauso minėtos pareigos atlikimas, apie laukiančią užduotį praneškite kaip įmanoma greičiau (darbo vakarėlio organizavimas – vienas iš darbų, kuriuos, ruošiantis šventei, galima atlikti iš anksto), būkite nusiteikęs padėti ir ramiai reaguoti į galimus nesklandumus.
  • Dovanų pirkimas, namų dekoravimas, patiekalų gamyba, vaikų šventės darželiuose ir mokyklose – kiekvienas iš mūsų, artėjant didžiosioms metų šventėms, esame apkrauti kalnais paruošiamųjų darbų. Negana to, artėjant metų galui, daugelis susiduria ir su padidėjusiu darbo krūviu. Norint, jog kalėdinis vakarėlis netaptų dar viena pareiga, svarbu išrinkti tinkamą laiką šventei. Kur parašyta, jog renginys privalo griežtai vykti paskutinįjį savaitgalį prieš Kūčias ar tarpušvenčio metu? Vakarėlio datą derinkite atsižvelgdami į daugumos nuomonę.
  • Tradicijos yra gerai, tačiau tarp pastovumo ir monotonijos – vos vienas žingsnis. Tradicija gali būti pats faktas, jog įmonėje organizuojama kalėdinė šventė, o šios realizavimas kasmet turėtų stebinti. Idėjų iš tiesų apstu!

„Suneštinis“ balius iš savos gamybos patiekalų ir skaniausiojo rinkimai.

Teminis vakarėlis su atitinkama apranga, dekoracijomis, muzika ir renginio programa.

Šventinis vakarėlis su kitoms tautoms būdingomis tradicijomis, maistu, dovanomis ir panašiai.

Gerumo šventė, kai skiriamas dėmesys ar net finansinė parama seneliams, vaikams, neįgaliesiems, beglobiams gyvūnams. Juk gerume ir slypi tikroji Kalėdų dvasia…

  • Jei įmonė moka darbuotojams minimalų atlyginimą, o vakarėlis rengiamas aukštos klasės restorane ir iš darbuotojų reikalaujama laikytis atitinkamo dreskodo, žmonės, užuot mėgavęsi egzotiškais patiekalais ir brangiais gėrimais bei dėkoję valdžiai už tokią šventę, pajus kartėlį ir nepasitenkinimą. Kalėdinis vakarėlis neturėtų tapti „šokimu aukščiau bambos“. Dar blogiau, kai ištaigingas vakarėlis rengiamas įmonės „grietinėlei“, į kurią „darbo liaudis“ net nesulaukia kvietimo…
  • Nusprendus ne tik surengti šventinį vakarėlį, bet ir kiekvienam darbuotojui įteikti po dovaną, dėl šios turinio derėtų su pastaraisiais pasitarti. Staigmena lieka staigmena, tačiau reikia nepamiršti, jog kalėdinės dovanos darbe tapatinamos su vadovų padėka pavaldiniams, tad reikėtų siekti, jog pastarosios išpildytų daugumo lūkesčius.
  • Kai įmonė yra didelė, sudaryta iš daugybė skyrių ir padalinių, rekomenduotina organizuoti ne masinę kolektyvo šventę, bet atskirus vakarėlius nedidelėms grupelėms. Tokiu būdu darbuotojai turės galimybę glaudžiau pabendrauti tarpusavyje ir pasijusti kažkuo daugiau nei mažu sraigteliu dideliame mechanizme.

Organizuojant vakarėlį darbe, reikia turėti galvoje, jog tai negali būti vien formalus pliusiukas privalomų atlikti darbų sąraše. Neformalios kolektyvo šventės turėtų atnešti realią naudą: padėti atsipalaiduoti nuo darbų ir įkvėpti naujiems, skatinti tarpusavio bendravimą ir kurti šiltą tarpusavio atmosferą.

GARAŽO VARTAI