Laisvalaikis

„Keliauk Lietuvoje“ kviečia rinkti 2023 metų „Turizmo sėkmingiausiuosius“

Startavo jau devynioliktą kartą organizuojami „Turizmo sėkmingiausiųjų“ rinkimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ paskelbė šių metų nominantų sąrašą, kuriame – Šaltibarščių festivalis, „NATOstogos Kaune“, naktinė Kryžių kalno ekskursija ir kiti pretendentai, savo veikla ir idėjomis prisidėję prie turizmo Lietuvoje skatinimo. Devyniose apdovanojimų kategorijose varžosi 27 turizmo profesionalų atrinkti nominantai, o balsuoti internetu už savo favoritus galima iki 2024 m. sausio 9 d.

Įvertinimas skatinantiems Lietuvos turizmo augimą

„Turizmo sėkmingiausieji“ – jau tradicija tapę apdovanojimai, ne be reikalo vadinami „turizmo oskarais“. Tai vienas svarbiausių Lietuvos turizmo bendruomenės renginių, kuriame įvertinami ryškiausi metų turizmo ambasadoriai, projektai, vietovės, inovacijos ir paslaugų teikėjai. Šis renginys yra vietinio turizmo šventė, kuria organizatoriai siekia padėkoti turizmo bendruomenei už naujas idėjas, skatinančias atrasti, pažinti ir pamilti savo šalį.

„Turizmas ne tik skatina ekonomiką, bet ir kuria galimybes mūsų šalies gyventojams, verslams ir investuotojams. Norime, kad šiais apdovanojimais būtų įvertintas turizmo sektoriaus darbuotojų indėlis bei kartu įkvėptų turizmo bendruomenę ir toliau siekti maksimalių rezultatų skatinant turizmą Lietuvoje ir kuriant pridėtinę vertę“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vadovė Olga Gončarova džiaugiasi, kad kasmet gimstančios naujos idėjos šalies viduje rodo neišsenkantį Lietuvos turizmo bendruomenės kūrybiškumą. Pasak jos, būtent drąsūs novatoriški sprendimai turizmo sektoriui padėjo išgyventi sudėtingą pandemijos laikotarpį, o dabar leidžia palaikyti kilimo kryptį.

„2023-ieji yra tie metai, kai pagaliau galime kalbėti apie stabilų Lietuvos turizmo augimą. Buvo nemažai ryškių įvykių, iniciatyvų ir asmenybių, kurių pastangas turime tinkamai įvertinti. Kviečiame visus aktyviai balsuoti už nominantus, kurių sėkmingai įgyvendintos idėjos ir nuveiktas darbas leidžia populiarinti turizmą Lietuvoje ir už jos ribų“, – sako O. Gončarova.

Kandidatus apdovanojimams šiais metais galėjo pirmą kartą siūlyti ne tik Lietuvos turizmo asociacijos, bet ir visuomenė. Anot O. Gončarovos, tai užtikrino kaip niekad plačią turizmo iniciatyvų įvairovę. Visus kandidatus vėliau vertino turizmo profesionalų komisija, kuri ir išrinko devynių pagrindinių kategorijų nominantus. Balsų taip pat laukia ir prieš ketverius metus pristatyta dešimtoji kategorija – „Vietinių turistų simpatijos vėtrungė“, kurioje nominantus siūlo ir renka patys keliautojai.

Nominavo ir mokslinį darbą, ir socialinių tinklų projektus

„Turizmo ambasadoriaus“ kategorijoje šiemet varžosi prof. Marija Drėmaitė, drauge su jos vadovaujama UNESCO nominacijos „Modernistinis Kaunas: Optimizmo architektūra, 1919-1939“ ekspertų grupe per keletą metų pasiekusi, kad Kauno modernizmo architektūra patektų į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą; Vilma Vainorė, bendruomenės „Keliaujančios mamos“ įkūrėja, burianti mamas bendroms kelionėms su vaikais tiek po Lietuvą, tiek po pasaulį; Lina Vasiliauskienė, šeimos laisvalaikio gido „Nėra blogo oro“ įkūrėja, įkvepianti visus leistis į nuotykius ir atrasti Lietuvos paslaptis; ir Žydrė Gavelienė, Nacionalinės turizmo verslo asociacijos ir Lietuvos turizmo rūmų prezidentė, aktyviai atstovaujanti Lietuvą Europos kelionių agentūrų bei organizatorių asociacijoje ECTAA bei prisidedanti prie šalies turizmo ekosistemos formavimo.

Sėkmingiausiu 2023 metų žiniasklaidos projektu, skatinančiu keliones į Lietuvą arba Lietuvoje, pretenduoja tapti leidinys „Best in Travel 2024“ (Lonely Planet Global Limited), tarp 50 išskirtinių vietų pasaulio keliautojams taip pat siūlantis atrasti tris Baltijos valstybes jungiančius Miško ir Jūros takus; LRT televizijos laida „Vasara prie piliakalnio“, populiarinanti darnųjį turizmą, garsinanti vietos kultūrą ir mažinanti regionų atskirtį; ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos skaitmeninės platformos „SAUgoma ir TAU“, padedančios atsakingai planuoti keliones po nacionalinius ir regioninius parkus, rezervatus, draustinius ir kitas saugomas teritorijas.

Sėkmingiausio metų turizmo projekto garsinančio Lietuvą užsienyje, apdovanojimui šiemet nominuoti Šaltibarščių festivalis Vilniuje, rožiniais akcentais pritraukęs ne tik vietinių keliautojų, bet ir pasaulio dėmesį; Miško takas, ilgiausias maršrutas Lietuvoje, patekęs į Europos žygeivių asociacijos žemėlapį, pristatytas „Lonely Planet“, „Wanderlust“ kelionių platformose ir kitose tarptautinėse žiniasklaidos priemonėse; ir oro linijų bendrovė „Air Baltic Corporation“, sujungusi Vilnių su Dubajuje esančiu vienu didžiausių pasaulio oro uostų.

„Sėkmingiausio 2023 metų turizmo projekto Lietuvoje“ kategorijoje išsiskyrė trys pretendentai: Akmenos ir Jūros upių apžvalgos bokštas Pagramančio regioniniame parke, tapęs tikru traukos objektu Tauragės rajone, kurį jau aplankė maždaug 60 tūkst. keliautojų; „NATOstogos Kaune“, Kauno miesto turizmo, verslo ir investicijų plėtros bei tarptautinės miesto rinkodaros agentūros „Kaunas IN“ kvietimas „NATOstogauti“ pasiekė beveik 2 mln. žiūrovų ir skaitytojų auditoriją, o iniciatyvos partneriai fiksavo padidėjusius lankytojų srautus; naktinė Kryžių kalno ekskursija, didelio susidomėjimo sulaukusi patirtis prisidėjo prie to, kad šią vasarą įrengta Kryžių kalno lankytojų skaičiuoklė užfiksuotų net 119 tūkst. svečių.

Sėkmingiausiu metų kelionių organizavimo paslaugų teikėju pretenduoja tapti UAB „Estravel Vilnius“, daugiau kaip ketvirtį amžiaus kelionių verslą sėkmingai vystanti bendrovė šiais metais pristatė keliones su lietuviškos virtuvės ekspertais, o taip pat Lietuvą ir jos gastronomijos istorijas populiarinančias temines vakarones; ir UAB „Vilnius travel service“, vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatorius, pristatęs elektroninę parduotuvę www.vilniustravel.lt individualiems klientams ir rezervavimo sistemą partneriams.

Sėkmingiausio 2023 metų apgyvendinimo paslaugų teikėjo kategorijoje nominuotas viešbutis „Radisson Blu Hotel Lietuva“ Vilniuje, pelnęs geriausio Šiaurės ir Vakarų Europos „Radisson Hotel Group“ viešbučio titulą bei priėmęs NATO viršūnių suvažiavimo, Eurolygos finalinio ketverto ir kitų renginių bei konferencijų dalyvius; „Oginski Hotel“ viešbutis Plungėje, žaliąją energiją naudojantis viešbutis yra vienas geriausiai įvertintų Lietuvoje – platformoje Booking.com jo įvertinimas siekia 9,7 balo; ir „SPA VILNIUS Druskininkai“, kambarius atnaujinęs sveikatingumo centras beveik ketvirtadaliu padidino pajamas.

Sėkmingiausiu metų maitinimo paslaugų teikėju gali būti išrinktas restoranas „Ertlio namas“ Vilniuje, šiais metais pelnęs ne vieną pripažinimą, kurio įkūrėjas ir virtuvės šefas Tomas Rimvydis šiuolaikiškai interpretuoja istorinę Lietuvos virtuvę ir bajoriškas tradicijas; restoranas „Vasaris“ Panevėžyje, aktyviai populiarinantis aukštaitišką virtuvę ir jos tradicijas bei prikeliantis senuosius receptus naujam gyvenimui; ir sveiko maisto arbatinė „Vajerijono vaistinė“ Šiauliuose, garsėjanti unikaliais vegetariškais ir veganiškais patiekalais.

Sėkmingiausia 2023 metų turizmo traukos vietove gali tapti Tauragė, kurioje vykusiuose kultūros sostinės renginiuose apsilankė apie 75 tūkst. žmonių, o viešbučių užimtumas sezono metu augo 100 proc.; Vilnius, pritraukęs ir lietuvių, ir svečių iš užsienio dėmesį istorinio 700 jubiliejaus minėjimo renginiais, o NATO viršiųjų suvažiavimo metu pasirodęs kaip saugus, šiuolaikiškas ir progresyvus miestas; Telšiai, gražėjančiu senamiesčiu, naujomis paveldo ekspozicijomis ir aktyviu Žemaitijos turizmo informacijos centro darbu pritraukęs 27 proc. daugiau svečių nei pernai.

„Turizmo inovacijos“ kategorijoje nominuotas Energetikos ir technikos muziejus Vilniuje, pasiūlęs lankytojams patrauklias ir originalias pramoninio turizmo patirtis; VšĮ „Žaliasis regionas“ iniciatyvos – edukacija „Vėjo spalva žalia“ ir „Kalbantys autobusai“, supažindinusios Tauragės miesto svečius su vėjo energetika ir elektriniu viešuoju transportu; Kėdainių krašto muziejus, pristatęs naujas ekspozicijas su vizualinėmis projekcijomis, interaktyviais žemėlapiais ir kompiuterine 3D animacija.

2023 metais taip pat vėl bus renkama „Vietinių turistų simpatijos vėtrungė“ – keliautojus labiausiai nustebinusi ir stipriausių įspūdžių suteikusi šių metų kelionių po Lietuvą stotelė. Šioje nominacijoje gyventojai gali patys siūlyti savo pretendentus – įdomius turistinius objektus ar išskirtines patirtis.

Atiduoti savo balsą už nominantus galima internetu, adresu www.turizmo-sekmingiausieji.lt, iki 2024 m. sausio 9 d. 

Daugiausia balsų surinkę nugalėtojai bus paskelbti 2024 m. sausio 26 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, tarptautinės turizmo parodos „ADVENTUR 2023“ atidarymo ceremonijos metu.

Pranešimą paskelbė: Kristina Kukarevičiūtė, Fabula ir partneriai, UAB

„Keliauk Lietuvoje“ kviečia rinkti 2023 metų „Turizmo sėkmingiausiuosius“