Skonis

5 patarimai planuojantiems iškylą gamtoje

Sušilo oras, pakilo noras… paiškylauti. Tačiau ko gero per žiemą iškylų organizavimo įgūdžiai užsiliko atminties gilumoj, todėl pabandysime priminti geriausias ir praktiškiausias gudrybes, patarimus ir tendencijas, kad jūsų iškyla būtų pavykusi.

#1. Maistas, maistas ir dar kartą maistas.

Organizuojant iškylą gamtoje svarbiausia pagalvoti apie maistą ir gėrimus, kad po aktyvių užsiėmimų būtų galima atsigaivinti ir pasistiprinti. Taisyklė maistui – tai turi būti neteplus maistas, kuriam nereikalingi įrankiai ir geriausia, jog būtų vieno kąsnio. Pavyzdžiui, jei nori įsidėti pyrago, jį reikėtų imti su daugiau biskvito, standesnį ir supjaustytą mažais gabaliukais. Imant daržoves prie šašlykų ar kepsnių, verčiau imti vynuoginius pomidoriukus ir mažus agurkėlius, galima ir kornišonus. Gerai apgalvokite meniu, rinkitės lengvus, gaivius patiekalus, nepersivalgykite. Nepamirškite ir gėrimų, paimkite ir truputį paprasčiausio geriamo vandens.

bocnroll-panaudojimas-sumustiniu-isukimas (5)

#2. Vykstate su vaikais? Vaikiškas meniu privalomas.

Vaikai linkę labiau dūkti, nei valgyti, todėl tikėtina, jog suaugusiųjų meniu jų gali nesugundyti. Todėl į meniu įtraukite porą „kozirių“, kurie patrauks ir mažųjų dėmesį ir jie neliks alkani. Tai padaryti nėra itin sunku, tereikia paprastiems užkandžiams suteikti kitą veidą, pavyzdžiui pomidoras ant sumuštinio gali virsti boružėle, paprastas pyragaitis išskirtiniu užkandžiu ant pagaliuko…

#3. Svarbu apsaugoti maistą nuo karščio ir vabzdžių.

Gamtoje laikas bėga greičiau, nepastebi – ir jau vakaras. Tačiau karštyje laikomas maistas ir užkandžiai ne visuomet sveiki sulaukia vakaro. Musių ataka ir karščio smūgis gali per pora valandų ne tik sugadinti patį maistą, tačiau suvalgius tokio maisto gali būti sugadintas ir likęs savaitgalis. Todėl verčiau nerizikuoti ir maistą, kuris turėtų būti laikomas vėsiai, ypač mėsos produktus, reikėtų laikyti šaltkrepšyje. Nuo musių padės užkandžių dėžutės.

#4. Įsikurkite patogiai.

Jei vykstate automobiliu ir neprivalote savęs riboti daiktų prasme, tuomet pasiimkite keletą papildomų daiktų, kurie sukurs komfortišką aplinką. Mažos pagalvėlės, pledukai, kuriais galima apsigobti pavakary vėstant orui, galbūt net turistinės kėdės, ant kurių galima išsitiesti ir stebėti gęstančią saulę virš blizgančio ežero.

#5. Iškylaukite stilingai.

Susidėvėjusios priešpiečių dėžutės, plastikiniai maišeliai tikrai nėra stilingas pasirinkimas. Tuo labiau, jog vienkartiniai plastikiniai maišeliai nėra ekologiškas pasirinkimas. Norintys iškylauti stilingai, turėtų žvilgtelėti į rolleat.lt išskirtines, ekologiškas ir daugkartines užkandžių pakuotes.

bocnroll-panaudojimas-sumustiniu-isukimas (4)

Ir galiausiai, nepamirškite į iškylos krepšį susipakuoti geros nuotaikos – tai būtinas ingredientas gerai dienai.