Šventės

7 patarimai pabroliui: kaip suorganizuoti bernvakarį

Kaip jaunasis jaudinasi artėjant vestuvėms, taip pabrolys gauna jaudulio dozę, nes jam patikėta ne ką menkesnė užduotis – suorganizuoti paskutinį, prieš vestuvinį jaunikio šėlsmą su draugais, t.y. bernvakarį. Tai nėra lengva užduotis, ji reikalauja daug koordinacijos, organizuotumo bei, žinoma, fantazijos. Tačiau nieko nėra neįmanomo! Šiame straipsnyje pasidalinsime septyniais patarimais, kurie galės būti kaip punktai, „cheklistas“ nuo ko pradėti, ką daryti ir kaip suorganizuoti įsimintiną bernvakarį.

#Taisyklė numeris vienas: tai nėra tavo šventė, tai jaunikio šventė. Tad šventė turi patikti jam, atitikti jo gyvenimo būdą bei charakterį. Jei tave pasirinko pabroliu, reiškia pakankamai gerai ir ilgai pažįsti jaunikį, tad greičiausiai žinai kas jam patinka, o kas ne. Jei nežinai, turi itin nedaug laiko sužinoti, bet privalai tai padaryti. Ši taisyklė galioja ir sudarant bernvakario svečių sąrašą. Jame turi atsidurti tik tie žmonės, tarp kurių jaunasis jaučiasi geriausiai, laisvai ir savimi. Kadangi tai žmonės pradedant draugais, kolegomis, baigiant giminaičiais, svečių sąrašą būtinai derinti su jaunikiu – turi žinoti, ką išties kviesti ko ne. Beje, svečių sąrašas yra vienas iš nedaugelio dalykų, apie kurį gali žinoti jaunikis, visa kita, o ypač bernvakario scenarijus jam turi būti paslaptis. Idėjos bernvakariui turi būti laikomos paslaptyje.

#Patarimas numeris du: neorganizuok bernvakario prieš pat vestuves. Prisimeni garsų filmą „Pagirios Las Vegase“ apie bernvakarį, kuriame visi „nutrūko nuo grandinės“ ir sekančią dieną turėjusios vykti vestuvės neįvyko? Pasistenk, kad taip nebūtų ir po tavo organizuojamo bernvakario. Be to, jaunikis negalės atsipalaiduoti, žinodamas, jog rytoj ar poryt jau jo vestuvės. Taigi bernvakaris turi vykti prieš savaitę ar dvi iki vestuvių. Be to, nepalik organizavimo paskutinei nakčiai. Surengti įsimintiną bernvakarį trunka tikrai ne dieną ir ne dvi, skirk tam bent mėnesį.

#Gudrybė numeris trys: vos tik turėsi apčiuopiamą bernvakario planą, iš dalyvaujančių susirink „avansą“. Bet kokiu atveju dalyvaujantys dažniausiai „susimeta“ pramogoms, dažnai į tą sumą įtraukiamos ir bernvakario dovanos. Avanso sumokėjimas yra tarsi garantas, jog žmogus tikrai pasirodys, taigi organizatoriui lengviau suskaičiuoti išlaidas ir būti viskam pasiruošus.

#Patarimas numeris keturi: nebūkite banalūs. Striptizo klubas, stikliukų kilnojimas iki ryto ir itin skausmingos pagirios – ar tai norite prisiminti visą gyvenimą? Šiuo metu netrūksta specializuotų pramogų bernvakariams, užsiėmimų, kurių užgniaužtų kvapą ir būtų išties įsimintini.  Tačiau kaip jau sakyta anksčiau, tam reikia laiko – rasti informaciją, išsirinkti pramogą, užsakyti reikiamai dienai, įtraukti ją į bendrą bernvakario programą. Jei bernvakaris vyksta savaitgalį, populiarios vietos jau gali būti užsakytos, taigi verčiau planuoti ir užsakyti reikia iš anksto. Verčiau pasiruošti ir užsisakyti prieš kelis mėnesius iki bernvakario bei ramiai jo laukti, nei lakstyti išsižiojus savaitę prieš.

#Patarimas numeris penki: idėjos bernvakariui gali būti pačios įvairiausios, tačiau apsiribokite tik tokiomis, kurios nežeistų jaunojo. Galbūt jis ne iš tų, kuris jausis gerai vaikščiodamas mieste visas išpaišytas ar priverstas prašyti nepažįstamų merginų telefono numerio. Todėl idėjas rink atsakingai, kad jaunikis jaustųsi gerai ir ilgam atsimintų savo bernvakarį.

#Patarimas numeris šeši: bernvakario organizavimas tai ne tik pačios šventės planavimas, tai ir aplink besisukančių smulkmenų apgalvojimas. Pavyzdžiui, kur vyks šventė, kaip iki jos nusigausite, jei bus vartojamas alkoholis, galbūt reikia užsakyti transportą su vairuotoju? Juk nenorite visam vakarui vieną iš svečių paversti vairuotoju. Taip pat pagalvokite, kur nakvos atvykę šventės dalyviai, ypač jei jie atvyko iš kito miesto (ar net kitos šalies)? Galbūt vertėtų pagalvoti apie sodybą ar nakvynės vietą, kur galėtumėte visi sutikti aušrą? Vyriški pusryčiai kiaušinienė su kava ir pokalbiai apie gyvenimo pokyčius gal būtų visai ir neblogas šventės užbaigimas.

#Patarimas numeris septyni: Nesvarbu koks būtų bernvakaris, svarbu jį įamžinti. Todėl bernvakario metu būtų puiki idėja turėti fotografą ar filmuotoją. Tai netgi privalu. Įamžintos akimirkos vėliau sugultų į albumą ir ilgam primintų apie draugų kompanijos susibūrimą.

Tikimės šie patarimai bus išties vertingi ir bernvakaris bus išties nuostabus bei įsimintinas. Svarbiausia į šventę pasiimti gerą nuotaiką ir nusiteikimą nuveikti kažką prasmingą.