Laisvalaikis

Gudrybės ir praktiški patarimai apie automobilių nuomą

Norint kelionės tikslą pasiekti greičiau, daugiau pamatyti, ar tiesiog keliauti patogiau, reikia automobilio. Tad nesvarbu kokia šalis, automobilis visuomet praverčia. Svarbiausia, jog šiais laikais egzistuoja tiek auto nuoma Vilniuje, tiek Zimbabvėje. Taigi ir nuomos taisyklės daug maž universalios. Šiame straipsnyje pasidalinsime svarbiausiais automobilių nuomos aspektais bei patarimais, kurie pravers nuomojantis automobilį bet kurioje šalyje.

Automobilį rezervuoti galima internetu iš anksto. Tai itin patogu, kadangi atvykus nereikia niekur lakstyti ir kažko ieškoti – ateini, pasiimi raktelius ir važiuoji. Tačiau rezervuojant automobilį labai svarbu žinoti, jog nuomos kompanijos rezervuoja atitinkamą sumą banko kortelėje. Kitaip  tariant, ta suma bus užšaldyta. Nustatytai sumai nesant banko kortelėje – rezervacija neįvyks.

Rezervuodami automobilį svečioje šalyje visuomet pasidomėkite kokie yra reikalavimai vairuotojui. Nuo kokio amžiaus galima vairuoti išnuomotą automobilį bei koks reikalavimas vairavimo stažas. Jei planuojate vairuoti keliese, teks nuomos kompanijai nurodyti visus vairuotojus ir jų duomenis. Todėl dar prieš rezervaciją pasitikrinkite ar visų vairuotojo pažymėjimai bei ID kortelės yra galiojančios ir galios bent 3 mėn po kelionės pabaigos.

Jei domimasi automobilių nuoma Kauno oro uoste  ar kitame didelius keleivių srautus aptarnaujamame oro uoste, derėtų automobilių nuomos kompanijai pateikti ne tik atvykimo laiką(automobilio rezervacijos pradžios laiką), tačiau ir skrydžio numerį. Jei netyčia jūsų skrydis būtų atidėtas, užtruktų, vėluotų ir dėl to negalėtumėte laiku pasiimti automobilio, kompanija žinodama skrydžio numerį galėtų patikrinti ar jūsų lėktuvas jau nusileido. Neturėdami numerio, kompanijos darbuotojai tiesiog jūsų neatvykimą(vėlavimą) priimtų kaip atsisakymą nuomoti automobilį ir jį galėtų atiduoti kitam norinčiam. Tuo tarpu žinodami skrydžio numerį, žinotų, jog vėluoja jūsų lėktuvas ir jūs pasirodysite jam nusileidus.

Atvykus pasiimti išsinuomoto automobilio, skirkite laiko jo apžiūrai. Patikrinkite kėbulą ir su kompanijos darbuotoju užfiksuokite visus pažeidimus. Patikrinkite ar užvedus automobilį nedega jokios įspėjamosios lemputės, ar kuro bakas pilnas. Esant kokiems sutrikimams ar nesklandumams, visuomet turite teisę pakeisti automobilį arba tiesiog juos pažymėti automobilio nuomos sutartyje, kad vėliau nereikėtų mokėti tarsi už sugadinimą.

Kuro bakas yra viena svarbesnių dalių. Daugelis nuomos kompanijų išnuomoja automobilį su pilnu baku ir reikalauja gražinti su pilnu. Todėl itin svarbu, galima sakyti privaloma, patikrinti ar tikrai gavote automobilį su pilnu kuro baku. Gražinti taip pat rekomenduojama su pilnu, kadangi gražinus pustuščiu, rizikuojate už kurą sumokėti gerokai daugiau nei būtų patiems jį pripildyti degalinėje.

Jei pageidaujate automobilio su papildoma įranga ar priedais, pavyzdžiui, navigacija ar vaikiška kėdute, įspėkite kompaniją rezervacijos metu. Paprašius tokios įrangos atvykus, galite nieko negauti, nes įmonė bus tiesiog išnuomavusi priemones kitiems.

Visuomet atidžiai perskaitykite sutartį: ar visi punktai jums aiškūs, ar sutartyje nurodyta teisinga jūsų informacija, ar nurodyti atsakingi kompanijos asmenys, su kuriais galima susisiekti bet kokiu metu.

Kas vairuoja automobilį, tas yra atsakingas už visus kelių eismo nusižengimus. Taigi, tai kad vairuojate išnuomotą automobilį nereiškia, jog galite pažeidinėti kelių eismo taisykles. Visus nusižengimus ir baudas kompanija adresuos jūsų adresu, taigi bet kokiu atveju teks susimokėti. O svečiose šalyse nuobaudos gali būti visai ne menkos.

Nepriklausomai nuo vietos, ar tai būtų auto nuoma Kaune ar Paryžiuje, jūs turite gauti visus automobilio dokumentus: automobilio registracijos pasą, techninės apžiūros taloną bei galiojantį draudimo polisą. Priklausomai nuo šalies ar kopanijos, dar galite gauti papildomus raštus, įgaliojimus. Vairuodami su savimi visuomet turėkite automobilio nuomos sutartį bei, žinoma, vairuotojo pažymėjimą.

Gražinti automobilį rekomenduojama nuomos kompanijos darbo dienos metu. Ir kaip prieš pasiimant automobilį, tai ir gražinant su darbuotoju apžiūrėti automobilį. Bei gauti raštišką patvirtinimą, jog gražintas tvarkingas automobilis bei jūs vėliau nesulauksite pretenzijų. Gražinant ne darbo dienos metu, mašina apžiūrima kitą dieną, kuomet jūs jau išvykę. Tai palieka erdvės interpretacijai ir dažnai skundžiamasi, jog kompanijos išrašo sąskaitas už smulkius automobilių sugadinimus.

Tikimės šie patarimai bus naudingi planuojant sekančią kelionę po pasaulį ir planuojant nuomotis automobilį ir atkreips jūsų dėmesį į tam tikrus nuomos niuansus. Bet kokiu atveju, nuomodamiesi automobilį visuomet skaitykite sutartis, automobilių aprašymus – tai neleis pasiklysti tarp pasirinkimų.