Sveikata

8 dažniausiai daromos kaukių dėvėjimo klaidos

Vyriausybei vėl planuojant sugrįžti prie privalomo kaukių dėvėjimo uždarose erdvėse, „Eurovaistinės“ vaistininkai primena, kad kaukės efektyvios tik tada, kai jas dėvime tinkamai. Vaistininkas Mindaugas Rutelė dalinasi aštuoniomis dažniausiai pastebimomis kaukių dėvėjimo klaidomis.

1 klaida. Kalbant kaukė pasikeliama.

Dažnai žmonės norėdami būti geriau suprasti pasikelia kaukes. Vis dėlto vaistininkai primena, kad per kaukę balsas nors ir tyliau, bet girdisi. Pasikeliant kaukę nepavyks išsaugoti sterilumo ir taip tik padidinsite užkrato riziką.

2 klaida. Kaukę turi, bet nesideda ar ją dėvi antrą kartą.

Vaistininkai primena, kad medicininės kaukės yra vienkartinės ir jas nusiimti galima tik švariomis rankomis, o nusiėmus sukarpyti ir išmesti. Kaukę dėvėti reikėtų iki dviejų valandų arba tol, kol ji sudrėks.

3 klaida. Kaukė pakabinta ant ausies ir užsidedama tik prireikus.

Galima pastebėti, kad kartais žmonės nusiima kaukę ir palieka ja ant vienos ausies. Taip daryti nederėtų norint, kad kaukė apsaugotų tinkamai.

4 klaida. Kaukę liečiame rankomis.

Apsauginės veido kaukės nereikia liesti rankomis, nes tai nėra švarus paviršius ir galima užkratą pernešti ant kitų paviršių.

5 klaida. Kaukė dėvima neteisinga puse.

Vaistininkai primena, kad dėvint kaukę ją užsidėti reikia baltąja puse į vidų, viršutinę vielutę prispaudžiant prie nosies. Trisluoksnė kaukė suformuota taip, kad virusai nepatektų į kvėpavimo takus.

6 klaida. Kaukė nenusiimama rūkant.

Galima pastebėti, kad kai kurie kaukės nenusiima netgi rūkant, taip kaukė nebetenka efektyvumo.

7 klaida. Dėvimos dvi kaukės vienu metu.

Galima pastebėti žmonių, kurie užsideda dvi kaukes vienu metu – viena dengia smakrą, kita – nosį. Vaistininkas Mindaugas sako, kad viena taisyklingai dėvima kaukė yra efektyviau už dvi, tačiau neteisingai dėvimas kaukes.

8 klaida. Kaukė nedengia nosies.

Pasak vaistininko, ši klaida dažniausiai pastebima. Žmonės dažnai kauke pridengia lūpas ir smakrą, o nosį palieka neuždengtą. Vaistininkai primena, kad viršutinė kaukės dalis turi priglusti prie nosies išlenkiant kaukės viršuje esančią vielutę.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB