Šiandieninėje rinkoje vartotojams yra prieinami tiek korekciniai akiniai, tiek ir saulės akiniai ar akiniai, skirti darbui prie kompiuterio. Akinių asortimentas šiandien yra gerokai didesnis nei anuomet, tačiau jei žvelgtume į pačią akinių struktūrą, pastebėtume, kad jie nuo 1700 m. pasikeitė pakankamai neženkliai (žinoma, neturime galvoje jų neabejotinai padidėjusio efektyvumo ir patvarumo).
Akinių naudojimas senovėje
Kai kurie žmonės mano, kad pirmieji akiniai atsirado 1700 m., kuomet juos sukūrė Benjaminas Franklinas. Tačiau toks įsitikinimas yra neteisingas. Istorija rodo, kad ankstyvosios akinių versijos pasirodė dar apytiksliai 1000 m. Italijoje. Kvarcinis stiklas buvo įdedamas į kaulinius, odinius arba metalinius rėmelius arba monoklius. Tačiau jie beveik nepadidindavo matomo vaizdo.
Akinių būtinumas
Remiantis statistiniais duomenimis matyti, kad apytiksliai 25 proc. pasaulio gyventojų turi dėvėti akinius. Tai yra labai didelis procentas ir jis nemažėja. Tai reiškia, kad kasmet vis daugiau žmonių susiduria su regos problemomis, kurias tenka spręsti korekcinių akinių pagalba. Žinoma, dėl to labai svarbi ir reguliari akių patikra, todėl jei jūs paskutinį kartą pas okulistą lankėtės pakankamai seniai, dabar būtų pats metas šią klaidą ištaisyti.
Paklausa ir pasiūla
Statistika taip pat rodo, kad daugiau nei 1 milijardui žmonių pasaulyje reikia korekcinių akinių, tačiau jie jų neįperka arba nepajėgia surasti jiems tinkamų. Deja, bet šiuo atveju tenka susidurti su liūdna realybe – anaiptol ne kiekvienos pasaulio šalies gyventojai gali pasigirti gyvenantys orų ir finansiškai stabilų gyvenimą.
Aklumas
Daugiau nei 50 procentų žmonių, kurie yra apsistoję Afrikoje veikiančiose įstaigose, skirtose akliesiems, galėtų skaityti dideliu šriftu parašytą tekstą, jei turėtų tinkamus korekcinius akinius. Kaip bebūtų gaila, kai kuriose Afrikos valstybėse gyvenantys žmonės susiduria su dideliais finansiniais sunkumais ir vargiai įstengia įsigyti jiems tinkamus akinius.
Akinių gamyba
Šiuolaikiniai akiniai labai dažnai yra gaminami iš plastiko, o ne iš tikro stiklo. Toks sprendimas pasirenkamas siekiant sumažinti akinių sudužimo tikimybę ir apsaugoti akis nuo rimtų sužeidimų, jei nutiktų nelaimė ir akiniai sudužtų juos dėvint. Įprastai akinių gamyboje naudojamas plastikas yra atsparus įskylimui ir sudužimui. Be to, plastikas yra lengvesnis už stiklą.
Akinių evoliucija
Akinių evoliucija buvo labai ilga ir įdomi. Per daugybę šimtmečių buvo sukurta ir išbandyta begalė skirtingų akinių tipų ir jų rūšių. Dalis jų yra naudojama ir šiomis dienomis. Todėl akivaizdu, kad eksperimentuoti būtina visuomet, jei norima sukurti kuo geresnį ir efektyvesnį galutinį produktą, padedantį išspręsti žmonėms iškylančias problemas (ypač – sveikatos).
Cheminė sudėtis
Dauguma plastiko, kuris yra naudojamas šiuolaikinių akinių gamyboje, šiandien yra dengiamas tam tikromis specifinėmis cheminėmis medžiagomis, kurios apsaugo juos nuo įbrėžimų, neigiamo vandens poveikio ir spindėjimo.
Klaidingas įsitikinimas
Turbūt esate girdėję aplinkinius teigiant, kad jei jūs dėvėsite kito žmogaus korekcinius akinius, pažeisite savo akis ir pabloginsite savo regėjimą? Tačiau tai yra tik mitas. Net jei jūs keletą savaičių dėvėsite savo draugo ar giminaičio akinius, kurie yra skirti kitokį regėjimą turinčiam žmogui, jūsų regėjimas akimirksniu „nepasikeis“. Tačiau tai negalioja vaikams, todėl vaikai to daryti tikrai neturėtų.
Neįprasti sprendimai
Mes visi puikiai žinome, kad tam tikri senovėje taikyti sprendimai, susiję su žmonių sveikata, nebuvo labai logiški ir pagrįsti faktais, tačiau ar jūs esate girdėję, jog anuomet žmonės tikėjo, kad jų regėjimą galėtų pagerinti auksiniai auskarai? Iš visų pasaulyje esančių dalykų žmonės pasirinko būtent auksinius auskarus. Argi tai nėra keista?!