Mada

Alpakų vilnos drabužiai – stulbinanti šiluma tiesiai iš gamtos

Žmogus, kuriam nuolat šalta ir nemėgsta avių vilnos drabužių, nes jie „kandžiojasi“, ieško natūralios alternatyvos jiems. Alpakų vilnos drabužiai – puikus sprendimas. Šios vilnos drabužiai sukurti visai šeimai, nes yra hipoalergiški ir tinka labai jautriai odai. Ypač švelni pirmoji jauniklių vilna dar vadinama „baby alpaca“, todėl pirmą kartą kerpant gyvūną gaunama pati geriausia vilna. Šiame straipsnyje patarsime kada vilkėti ir kaip derinti alpakų vilnos striukes ir paltus. Taip pat pristatysime alpakų vilnos privalumus.

Alpakų vilnos drabužiai – striukės ir paltai: kada juos vilkėti ir kaip derinti?

  • Dirželiais, užtrauktukais ar sagomis dekoruotos alpakos striukės puikiai tinka prie džinsų ar derančio sijono, jas gali puošti stambūs papuošalai ir perlai. Šis derinys puikiai tiks tuomet, kai norima vilkėti išskirtinio grožio ir šiltumo striukę.
  • Alpakų paltai išties verti dėmesio ir leis jaustis patogiai kasdien ar prabangiai, kai tik to panorėsite. Juos galima nešioti dirbant, pasimatymams ir net atostogaujant. Tai universalus kūrinys ir puiki investicija.
  • Rinkdamasis alpakos paltą ar striukę nenusivilsite – drabužis nebus toks tankus kaip vilnos kailis, bet daug šiltesnis ir lengvesnis nei įprastas švarkas.

Iš alpakos vilnos yra pagaminti klasikiniai ne tik paltai ir striukės, bet  ir elegantiški apsiaustai, minkšti megztiniai ir kasdieniški švarkai. Taip pat gaminamos pirštinės, šalikai ir net kojinės.

Šio šaltojo sezono topas – madingiausi paltai, striukės ir kiti alpakų vilnos drabudžiai laukia savo šeimininkų mūsų internetinėje svetainėje – alpacos.lt.

Alpakų vilnos privalumai

  • Priklausomai nuo alpakos amžiaus bei veislės – jos vilna gali 4 – 6 kartus geriau išlaikyti šilumą nei avies vilna, yra labai tvirta, sunkiai veliasi ir lamdosi;
  • Alpakų vilna neturi lanolino – neturi ir avies vilnai būdingo kvapo;
  • Alpakos vilna yra tris kartus atsparesnė trinčiai už avies – nustebsite, kad alpakos drabužis yra nesunešiojamas ir išlieka kaip naujas;
  • Alpakos vilna turi daug įvairių spalvų – pagal amerikietišką spalvininką išskiriamos 24 alpakų vilnos spalvos;
  •  Dar gali skirtis ir vilnos blizgumas – pasitaiko vilnos, kuri blizga, kaip šilkas prieš saulę. Vienų individų vilna lygi, kitų banguota. Vienų garbanos smulkios, kitų mikroskopiškai mažos. Kuo tankesnis banguotumas, tuo vilna vertingesnė. Dabar pasaulyje populiarėja natūralios vilnos drabužių spalvos, todėl alpakos su tokia vilnos įvairove ir šioje srityje nepralenkia nei vienas šio pasaulio gyvūnas.

Apibendrinant, drąsiai galima teigti, jog alpakų vilnos drabužiai yra patys tobuliausi – sušildo ne tik kūną, bet ir sielą kiekvienam. Juos rasite mūsų tinklalapyje alpacos.lt. O fizinę UAB „Alpacos“ parduotuvę rasite adresu – Savičiaus g. 5, LT-01127, Vilnius. Įsigykite patinkantį rūbą ir pajuskite šilumą tiesiai iš gamtos!