Mada

Tinkamai pasirinksite papuošalus – bet kokia proga įspūdingai atrodysite

Žvelgiant į istoriją, papuošalai atliko svarbų vaidmenį – bylojo apie turimą valdžią, galią bei užimamą padėtį visuomenėje. O šiandien? Kokybiški ir tinkamai priderinti aksesuarai gali leisti bent vieną vakarą pasijusti…karaliene.

Tiek rūbai, tiek ir aksesuarai gali sukelti tą pačią problemą: papuošalų dėžutė neužsidaro, tačiau nėra  kuo papildyti pabodusią darbinę aprangą. Priežastis paprasta: užuot ieškojusios to, kas tinka ir patinka, dažnai perkame chaotiškai, besivaikydamos vyraujančių mados tendencijų, nuolaidų maratono ar draugės rekomendacijų. Skiriamės tiek išvaizda, tiek skoniu ir pageidavimais – net įspūdingiausiai atrodantis papuošalas nepuoš, jei su juo jausimės ne savame „kailyje“

Supažindinsime su pagrindinėmis taisyklėmis, kuriomis reikėtų vadovautis renkantis papuošalus.

Papildyti ar užgožti?

Papuošalai atlieka dvi funkcijas – tampa akcentu, traukiančiu dėmesį arba darniai įsilieja į visumą. Subtilus pakabukas ar masyvus kaklo papuošalas: tas pats rūbas gali atrodyti visiškai skirtingai. Papuošalų dėžutėje pravartu turėti aksesuarų visiems atvejais – puikiai atrodysime ir darbe, ir vakarėlyje.

Blondinė ar brunetė?

Plaukai – vienas iš atraminių taškų, kuriais vadovaudamiesi galima pasirinkti metalą ir papuošalo spalvą. Blondinėms rekomenduojamas auksas ir šilti atspalviai – melsva, purpurinė, rožinė, švelniai žalia. Su tamsia plaukų spalva patraukliai kontrastuoja sidabriniai papuošalai, mėlyna, raudona, ryškiai žalia, vyšninė spalva. Auksas ar sidabras – vienas iš amžinųjų klausimų, į kurį atsakymą rasti galime ir vadovaudamiesi savo skonio supratimu.

Tik taurieji metalai ir jokios bižuterijos?

Ne kiekviena galime sau leisti masyvius aukso vėrinius, tačiau tai nereiškia, jog pasmerkiame save pigiam įvaizdžiui – šiandien galime įsigyti stilingai atrodančių kokybiškų bižuterinių gaminių. Šių galime rasti tiek vardinėse aksesuarų parduotuvėse, tiek ir pas nagingus rankdarbių gamintojus. Bižuterija kainuoja pigiau, tad išpildo natūralų norą turėti didesnį papuošalų kiekį.

Išlaikyti proporcijas

Rinkdamiesi papuošalus, turime kritiškai įvertinti savo figūrą bei atskiras jos detales. Masyvūs žiedai tinka ant stambesnių pirštų, tuo tarpų smulkesni – ant plonų. Turint trumpas rankas, apyrankių rekomenduojama vengti arba rinktis smulkesnes, tuo tarpu ant ilgų rankų harmoningai atrodo masyvesnė apyrankė arba net keletas jų vienu metu. Kompleksuojančios dėl apatinės kūno dalies, dėmesį nuo jos turėtų atitraukti efektingais kaklo papuošalais, o žiedai ir apyrankės „neutralizuos“ „ydingą“ viršutinę.