maistas šunims
Laisvalaikis

Ar šuniui duoti daržovių? Arba ką pamirštame apie keturkojų mitybą?

maistas šunims

Subalansuota mityba – tai ko gero viena populiariausių šių laikų frazių, ne tik kalbant apie vaikų, suaugusių, bet ir keturkojų augintinių maitinimą. Tačiau ką tai reiškia? Ką reikia atsiminti apie savo augintinio šėrimą, jog jis būtų sveikas ir guvus?

Apie tai, kad pieną laką katės sužinome nuo mažų dienų, dar iš spalvinimo knygučių. Tačiau, kad šuo ėda varškę ne kiekvienas net ir auginantis šunis žino. Pieno produktų(varškė, sūris, pasukos) negalima pašalinti iš mitybos raciono, kadangi tai lengvai virškinamų baltymų šaltinis. Pieno produktuose taip pat gausu mineralinių medžiagų bei vitaminų, kurių reikia bet kokio amžiaus šunims.

Daržovės dar viena nepelnytai pamiršta maisto produktų grupė, turinti daugybę vertingų maistinių medžiagų. Ypač naudinga šerti morkomis, kopūstais, burokėliais, svogūnų laiškais, česnakais, petražolėmis ir salotomis. Daržovės labai gerai veikia kaip ląstelienos šaltinis, valo žarnyną, gerina žarnyno mikroflorą. Jei šuo yra kiek nutukęs, daugiau daržovių galima maišyti į jo valgomas košes, taip šuo jas suėda skaniau ir daugiau, tuo tarpu sumaišius su daržovėmis šunų maistas tampa mažiau kaloringas, greičiau virškinamas ir dėl to, tokia dieta padeda greičiau atsikratyti viršsvorio. Iš daržovių ir vaisių šuniui jokiais būdais negalima duoti saldžių vaisių ir krakmolingų daržovių.

Šuniui taip pat reikalinga mėsa, žuvis bei kruopos. Tačiau patiems sudarant mitybos planą, sunku subalansuoti, jog visų maistinių medžiagų būtų pakankamai. Todėl nereikia pamiršti ir sauso ėdalo. Perkant nepulkite griebti iš lentynos pirmo pasitaikiusio ėdalo, gerai išstudijuokite etiketę ir įvertinkite ar tai pilnavertis ėdalas ar jį reikia maišyti kartu su kitomis sauso maisto rūšimis. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai kam skirtas maistas šunims – mažiems šuniukams ir suaugusiems maistas būna skirtingas, skiriasi ir pagal veisles, šuns energingumą, įprastą gyvenimo būdą. Tinkamai parinkus sausą ėdalą juo galima gyvūną maitinti ir visą gyvenimą, visgi daugelis šunų augintojų sausą šuns maistą renkasi kaip dalį maisto, papildydami jį mėsa, žuvimi, kruopomis bei daržovėmis.

Informacija pasidalino Plutas.lt – portalas šunų mylėtojams.