Grožis,  Mada

Ar viską žinai apie ilgalaikį manikiūrą? Pasitikrink!

Gražios bei prižiūrėtos rankos – tarsi moters vizitinė kortelė. Deja, gyvename pašėlusiu tempu, kai laiko sau kartais nebelieka, o dailų manikiūrą dažnai išmainoje į kelias valandas miego. Visgi, grožio specialistai apie viską pagalvojo ir prieš keletą metų dailiosios lyties atstovėms pasiūlė alternatyvą – ilgalaikį arba gelinį lakavimą. Gelinis manikiūras – puikus pasirinkimas, jei norisi gražiais ir tvarkingais nagais džiaugtis ilgiau. Kita vertus, jei niekada šios procedūros nesate išbandžiusi, gali kilti nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime.

Kuo ypatingas gelinis manikiūras?

Šis manikiūras yra ilgalaikis, gražiais nagais galima džiaugtis net 2-4 savaites. Specialus gelinis lakas nenutrupa ir nenusilupa. Tik nusilakavusios nagus jau galite kibti į namų ruošos darbus, nes nereikia laukti, kol išdžius nagų lakas. Tai puikus pasirinkimas nuolatos skubančioms ir užimtoms moterims, kurios neturi laiko ar galimybių itin daug dėmesio skirti savo nagams.

Kaip daromas gelinis manikiūras?

Iš pradžių visažistas labai švelnia dilde pašiaušia nago paviršių, tokiu būdu nuimamas nago blizgesys, kad gelinis nagų lakas tvirčiau laikytųsi. Tada nagas yra nuriebalinamas ir dezinfekuojamas specialiomis priemonėmis. Po to ant nago yra tepamas gelinio lako pagrindas, kuris išlygina visus nago nelygumus. Galiausiai nagai yra lakuojami ir džiovinami specialia UV lempa.

Kiek laiko galėsiu džiaugtis tvarkingais nagais?

Viskas priklauso nuo jūsų nagų augimo greičio. Jei nagai auga greitai, gelinis manikiūras puikiai atrodys 1-2 savaites, jei nagai auga lėtai – 3-4 savaites. Be to, renkantis nagų lako spalvą reiktų pagalvoti ir apie tai, kaip atrodys šiek tiek nuaugę nagai. Tarkim, pastelinės spalvos nagai net ir gerokai nuaugę, atrodo pakankamai gražiai ir tvarkingai. Tuo tarpu, ryškūs ir į akis krentantys nagai šiek tiek ūgtelėję, gali kelti diskomfortą. Tad ryškus gelinis šventinis manikiūras kiekvienai diena nėra protingiausias pasirinkimas.

Kiek laiko užtrunka gelinis lakavimas?

Viskas priklauso nuo specialisto įgūdžių. Tarkim, jei nagai yra tik lakuojami, manikiūras Vilniuje bus atliktas per 20-30 min. O štai jei planuojate daryti pilną manikiūrą, kai tenka apkarpyti nago odeles ir padailinti nago formą, manikiūras turks apie valandą.

Ar galima pačioms nusivalyti gelinį laką?

Galima, tačiau nerekomenduojama. Merginos gelinį nagų laką acetonu dažnai pačios nusivalo namuose, tačiau savamokslė procedūra gali pakenkti nagams. Grožio salonuose specialistai naudoja specialias priemones, kurios greičiau ne tik nuvalo gelinį nagų laką, bet ir mažiau pažeidžia nagus.

Ar visoms galima atlikti gelinį manikiūrą?

Ne. Jei turite silpnus ar sluoksniuotis linkusius nagus, gelinis manikiūras nerekomenduojamas dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, jis gali tik dar labiau nualinti nagus. Visų antra, nagų lakas pradės trupėti kartu su nagais ir ilgalaikio efekto tikrai nesulauksite.

Ar gelinis manikiūras kenkia?

Taip. Kai kurie specialistai teigia, kad nagui nereikia kvėpuoti, mat jis yra kaulinio pagrindo, o kaului deguonis nėra būtinas, tad šis manikiūras neturi jokios įtakos nagams. Dalis tame tiesios yra, tačiau praktika rodo, kad bet koks ilgalaikis grožis kenkia natūraliam. Jei gelinis lakavimas yra jūsų kasdienybė, turėkite omenyje, kad ilgainiui jūsų natūralūs nagai gali tapti silpni ir lūžinėjantys.

Kiek kainuoja gelinis lakavimas?

Viskas priklauso nuo jūsų pasirinkto grožio salono. Gelinio manikiūro kaina gali svyruoti nuo 10 iki 30 eurų. Tačiau pasitelkus įvairias akcijas – atrakcijas, pavyzdžiui įsigijus Masinis.lt nuolaidų kuponą, kainos gali būti perpus pigesnės. Geras manikiūras pigiau – visuomet smagiau!