Sveikata

„Aušra SPA“ įkūrėjų vizija – jaukus kurortas Kauno miesto centre

Kauno miesto centre įsikūrusi moderni pirčių ir baseino erdvė „Aušra SPA“ tapo maloniu atradimu sveikesnio laisvalaikio ir vandens procedūrų mėgėjams. Šį mėnesį trečiąjį gimtadienį mininti sveikatingumo ir poilsio oazė  pritraukia vis daugiau kauniečių ir miesto svečių. Subtili raminanti aplinka, energijos suteikiantys plaukimo ir masažinis baseinai, jėgas atgauti padedančios pirtys bei profesionalių kineziterapeutų vedami užsiėmimai užtikrina itin kokybišką poilsį – tokio kauniečiams anksčiau tekdavo ieškoti Birštone ar Druskininkuose. Daugiau apie šią unikalią erdvę ir ateities viziją pasakoja „Aušra SPA“ vadovas Marius Anglickas.

Pasak pašnekovo, mintis įsteigti baseino ir pirčių erdvę miesto centre kilo beieškant naujos paskirties ir pritaikymo buvusios spaustuvės pastatams. Pagrindinė idėja buvo prikelti juos naujam gyvenimui, pertvarkius į biurų paskirties pastatus. Tačiau nepaprasta pastatų architektūra – žemas aukštingumas, daug rūsių ir pirmo aukšto patalpų – nulėmė viso pastatų komplekso multifunkcinę paskirtį. Nuo rekonstrukcijos pabaigos 2018 metais didžioji dalis veiklų šiame pastatų komplekse susijusi su sveikatinimo, medicinos, sporto ir aktyvaus laisvalaikio, edukacijos paslaugomis.

Viskas, ko reikia kokybiškam poilsiui ir gerai savijautai

„Aušra SPA“ lankytojai gali pasimėgauti ne tik pirčių teikiamais malonumais ar atpalaiduojančiomis vandens savybėmis, bet ir išmėginti vandens srovių masažą atskiroms kūno dalims moderniame masažiniame baseine. Norinčiųjų aktyvesnės veiklos laukia profesionalių specialistų vedamos vandens aerobikos ir viso kūno treniruotės, sveikatingumo mankštos nėščiosioms bei senjorams. Plaukimo treniruotės vaikams ir suaugusiems ne tik padeda įgyti bei ištobulinti gyvybiškai svarbų įgūdį, bet ir suteikia energijos, stiprina ištvermę bei imuninę sistemą.

Pasak M. Anglicko, baseino ir pirčių erdvėje įdiegta filtravimo sistema padeda užtikrinti itin tikslias chloro ir kitų vandens valymui reikalingų elementų proporcijas jų neperdozuojant. Tai suteikia galimybę pasiūlyti lankytojams nepriekaištingą vandens kokybę, išvengiant nemalonaus kvapo bei neigiamo poveikio odai. Baseino vanduo tinka ir alergiškiems, jautrią odą turintiems žmonėms.

Prireikus, lankytojai visuomet gali gauti SPA centre dirbančių kineziterapeutų ir trenerių patarimą ar konsultaciją. Išskirtinė aplinka, siūlomos paslaugos ir ypatingas dėmesys kiekvienam čia apsilankiusiam leidžia pateisinti itin aukštus reikalavimus teikiamų paslaugų kokybei turinčių klientų lūkesčius.

Klientų patogumui – išankstinė registracija

Kalbant apie iššūkius, su kuriais teko susidurti per trejus veiklos metus, centro vadovas sako, kad didžiausias jų buvo COVID-19 pandemija ir su ja susiję apribojimai. Ilgą laiką centras buvo uždarytas, vėliau buvo stipriai ribojamas lankytojų skaičius.

„Atsižvelgdami į pasikeitimus ir mūsų klientų poreikius, turėjome greitai reaguoti, tad įdiegėme išankstinę registraciją, padedančią suvaldyti lankytojų srautus ir užtikrinti jų saugumą. Nuolat stengiamės pasiūlyti ir vis daugiau įvairių užsiėmimų vaikams bei suaugusiems“, – pasakoja M. Anglickas.

Saulėto pajūrio nuotaika miesto centre

Pasak „Aušra SPA“ vadovo, centro interjero idėja buvo miesto širdyje sukurti šviesią ir jaukią, pajūrio paplūdimį imituojančią oazę. Todėl čia vyrauja smėlio atspalvių bei tekstūros medžiagos. Lubų bei sienų plokštumos užpildytos šviesaus, tartum vėjo ir saulės nugairinto medžio tonais. Šviesius interjero akordus papildo ir suvienija sodri pušies kamieno žievės spalva. Saulėto pajūrio nuotaika, kontrastuojanti su pilkomis miesto gatvėmis, pasitinka vos įžengus į SPA centro registratūrą.

Baseino erdvės, išmargintos šviesos ir šešėlių žaismo, išsiskiria ypatingu jaukumu ir kamerine aplinka. Dviem kolonų eilėmis į tris dalis padalinta baseino patalpa turi savitu apšvietimu bei interjero akcentais atskirtas pirčių, baseino ir poilsio zonas. Pirčių zonoje lankytojų laukia trys skirtingų apdailų, nuotaikų ir funkcijų pirtys – sauna, lietuviška bei garinė. Šiltų spalvų mozaika išskiria pirčių erdvei priklausančius masažinius baseinus. Melsvų atspalvių plaukimo baseino erdvė, apšviesta kintančių spektro spalvų LED šviestuvais, alsuoja dinamiška nuotaika. Iš stabilizuotų ir dirbtinių augalų suformuotos žaliosios sienelės sukuria ryšį su gamta, kurios taip trūksta miesto centre.

Ateities vizija – jaukus kurortas

Suprasdami pirčių ir vandens procedūrų naudą sveikatai ir tokio pobūdžio paslaugų poreikį bei trūkumą Kaune, sveikatingumo komplekso vadovai šiais metais planuoja išplėsti SPA paslaugų, ramaus poilsio zonas.

„Norime tapti kauniečiams jaukiu, šalia namų esančiu kurortu, kuriame jie galėtų rasti visas paslaugas, reikalingas kokybiškam poilsiui ir atsipalaidavimui. Mūsų tikslas – pasiūlyti itin platų grožio ir sveikatinimo paslaugų spektrą, nenusileidžiantį kurortiniuose miestuose esančiose sanatorijose bei poilsio kompleksuose. Tikimės, kad centras „Aušra SPA“ taps itin populiaria, lengvai pasiekiama kokybiško poilsio vieta, o mes prisidėsime prie kasdieniniams sveikatingumo poreikiams pritaikytų vandens zonų stygiaus Kaune problemos sprendimo“, – baigdamas pokalbį ateities planais dalinasi Marius Anglickas.

Pranešimą paskelbė: Žygimantas Kvartūnas, RAKVA UAB
„Aušra SPA“ įkūrėjų vizija – jaukus kurortas Kauno miesto centre