COVID-19,  Sveikata

Kovoje su koronavirusu ėmėsi netradicinių priemonių: BENU vaistinėse montuojamos baktericidinės lempos

Siekdamos kuo labiau užkirsti kelią COVID-19 koronaviruso plitimui ir užtikrinti klientams bei darbuotojams saugumą, vaistinės imasi maksimalių prevencijos priemonių. BENU vaistinėse montuojamos bakterijas ir virusus naikinančios baktericidinės UV-C lempos. Tokios lempos naudojamos operacinėse patalpoms dezinfekuoti.

„Vaistinės karantino metu yra vienos iš nedaugelio vietų, kuriose lankosi gyventojai. Suprantame gyventojų būtinybę apsirūpinti vaistais ir kitomis medicinos priemonėmis. Nors raginame gyventojus be reikalo į vaistines neiti ar padėti apsipirkti savo senyvo amžiaus artimiesiems ar kaimynams, kartu nuolat ieškome sprendimų, kaip padidinti tiek darbuotojų, tiek apsilankiusių pirkėjų saugumą. Tam įsigijome ir kuo daugiau vaistinių aprūpinsime specialiomis orą ir paviršius dezinfekuojančiomis baktericidinėmis lempomis“, – sako BENU vaistinių direktorė Rasa Montvilė.

UV-C lempų spinduliai sukelia fotolitinį efektą DNR, todėl tokie mikroorganizmai kaip bakterijos, mielių grybeliai, pelėsiai, sporos ir virusai negali daugintis. Šis efektas sunaikina ląsteles ir išgrynina bei dezinfekuoja orą, įvairius paviršius, vandenį, nenaudojant cheminių produktų. Tokios lempos naudojamos ligoninių operacinėse patalpoms dezinfekuoti. BENU vaistinės ko gero vienintelės ne medicinos įstaigos, kuriose sumontuotos UV-C lempos.

„Įsigijome šių lempų kiekį, leidžiantį aprūpinti labiausiai lankomas mūsų vaistines. Šiuo metu lempos sumontuotos jau dalyje Vilniaus, Kauno vaistinių, taip pat vaistinėse Klaipėdoje, Šiauliuose ir Vilkijoje. Artimiausiu metu jas įdiegsime ir daugiau vaistinių“, – pasakoja R. Montvilė.

Šios lempos vaistinėse bus įjungiamos 15-20 min. prieš darbo pradžią ir po darbo, kol vaistinės patalpoje nėra darbuotojų ir klientų, taip pat dienos metu daromos pertraukos, kurių metu uždaroma vaistinė ir įjungiamos baktericidinės lempos pilnai patalpų dezinfekcijai. Šias lempas BENU vaistinėse ketiname naudoti ne tik koronaviruso COVID-19 pandemijos metu, tačiau ir vėliau siaučiant gripo ar kitų užkrečiamųjų ligų epidemijoms, esant padidėjusiam sergamumui.

Anksčiau vaistinėse buvo sumontuotos apsauginės organinio stiklo sienelės prie kasų, vaistininkai aprūpinami kaukėmis bei apsauginiais akiniais, dezinfekciniu skysčiu rankoms. BENU vaistinėse laikinai apribotos savitarnos zonos, ant grindų klijuojami lipdukai, raginantys laikytis saugaus atstumo.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Gižaitė-Tulabienė, UAB Headline agency
Kovoje su koronavirusu ėmėsi netradicinių priemonių: BENU vaistinėse montuojamos baktericidinės lempos