• COVID-19

    Krovinių pervežimas keltais į Suomiją

    Prekybinius santykius su Suomija, Lietuvos verslininkai pradėjo vystyti dar nuo pat nepriklausomybės pradžios. Europos šiaurėje esantis ežerų ir nuostabios gamtos kraštas šiek tiek primena ir mūsų šalį. Ir nors atstumas tarp Lietuvos ir Suomijos nėra labai didelis, tačiau dėl Baltijos jūros, o tiksliau Suomijos įlankos, greičiausias būdas pasiekti šią šalį yra vandeniu. Žinoma yra galimybė važiuoti per Rusijos teritoriją tačiau tokia kelionė būtų gerokai ilgesnė ir sudėtingesnė. Nors Suomija ir nėra viena didžiausių eksporto rinkų Lietuvos verslams, tačiau prekybinės apimtys viršija 500 mln. Eur ir kasmet vis auga. Tarp dažniausiai vežamų į šią šali produktų yra plastikai, elektros mašinos, geležies ir metalo dirbiniai bei baldai. Tad norint kad produkcija pasiektų…

  • COVID-19

    Ką svarbu žinoti renkantis kurjerius?

    Kuomet pasaulį užklupo pandeminis virusas ir daugelis veiklų sustojo keletui mėnesių visi pajuto, kaip svarbu gebėti lanksčiai reaguoti į pokyčius ir būti jiems pasiruošus. Ne išimtis ir tai, kad dauguma verslininkų persikėlė į elektroninę erdvę arba sustiprino jau veikiančias elektronines parduotuves. Taip padaugėjus pardavimų ir užsakymų tenka dėti visas pajėgas, kad užtikrinti ne tik tiekimų grandinės darbą, bet ir užsakymų pristatymą. Ypač tai aktualu, jei dažnai tenka siųsti siuntas ne vien Lietuvoje, bet ir į kitas užsienio šalis. Tačiau kaip žinoti, kuri siuntimo paslaugų ar kurjerių platforma yra patikima? Visų pirma, renkantis kurjerius, pasidomėkite kokias paslaugas jie teikia, kiek jos kainuoja ir kokias garantijas suteikia, kad siunta sėkmingai ir saugiai…

  • COVID-19,  Sveikata

    DNR diena: ar genai gali perspėti kaip sunkiai sirgsite koronavirusu?

    Balandžio 25 d. minima DNR molekulės atradimo diena. Mokslininkai visame pasaulyje pradeda analizuoti koronavirusu sergančių ar sirgusių asmenų genus. Tikimąsi, jog nustatyti DNR sekos skirtumai tarp šių asmenų padės atskirti pacientus, kurie bus stipriai paveikti ligos, ir tuos, kuriems ši virusinė infekcija praeis gana lengvai. Visų pirma, būtų vertinga žinoti, kurios DNR variacijos lemia tai, jog jauniems ir sveikiems žmonėms pasireiškia sunkūs koronaviruso simptomai. Tuomet būtų galima įspėti didžiausią riziką turinčius asmenis, gydytojus ir slaugytojus, bei pašalinti juos iš fronto linijos. „Mokslinių žinių apie genetinį polinkį susirgti koronavirusu daugėja sulig kiekviena diena. Savo klientams, kuriems buvo atliktas viso egzomo tyrimas, atnaujiname duomenis apie jų genetinę riziką ir tai leidžia jiems…

  • COVID-19,  Sveikata

    Organizacijų ugdymo ekspertė Rima Vanagė: „Apibrėžtumo reikalaujantis protas šiuo metu yra mūsų priešas“

    „Po izoliacijos į gyvenimą turime sugrįžti žymiai stipresni, greitesni ir sumanesni – prisitaikę naujai realybei. Krizė mūsų nepalauš, jeigu karantine sugebėsime transformuotis“, – akcentuoja organizacijų ugdymo ekspertė, psichologė Rima Vanagė. Ji tapo ketvirtąja „Rimi“ organizuojamų virtualių paskaitų ciklo „Rinkis rūpintis savimi“ lektore. Kas savaitę skirtingų psichologijos profesionalų paskaitos prekybos tinklo darbuotojams padeda ramiau išgyventi ir lengviau priimti dėl COVID-19 viruso kilusius iššūkius. Krizę išnaudokite transformacijai Ne vieną dešimtmetį įvairias organizacijas konsultuojanti R. Vanagė rekomenduoja pirmiausia susitaikyti su faktu, kad krizių gyvenimo buvo ir bus, ši – nei pirma, nei paskutinė. „Po izoliacijos mes į gyvenimą ne šiaip turime sugrįžti nepalūžę, bet žymiai stipresni, greitesni ir sumanesni – prisitaikę naujai realybei,…

  • COVID-19,  Sveikata

    Karantino metu Klaipėdos senjorai sportuoja aktyviai ir saugiai

    Lietuvą ir visą pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija pakeitė kiekvieno mūsų įprastą gyvenimo rutiną. Dėl šalyje įvesto karantino užsidarius sporto klubams, nevykstant renginiams ir sportiniams užsiėmimams, būdą, kaip išlaikyti fizinį aktyvumą ir sėkmingai vykdyti sporto projektą, sugalvojo Klaipėdos universitetas. Geriausia 2019 m. Klaipėdos universiteto iniciatyva pripažintas projektas „Amžinai jaunas 65+“ Lietuvoje paskelbto karantino metu vyksta nuotoliniu būdu. „Projektas aprėpia įvairias veiklas, viena iš jų – vyresnio amžiaus žmonių fizinio aktyvumo veiklų organizavimas. Fizinio aktyvumo veiklas vykdėme keturis kartus per savaitę. Jos senjorams labai patiko, susirinkdavo iki 40 žmonių į vieną užsiėmimą. Tačiau, koronavirusui pradėjus plisti Europoje, supratome, kad fizinio aktyvumo veiklų organizuoti įprastiniu būdu nebegalėsime. Kreipėmės į Švietimo mainų paramos fondą…

  • COVID-19,  Sveikata

    Į sunkią padėtį patekusiems senelių namams ir medikams – „Švyturio“ parama

    Visą pasaulį apėmusi COVID-19 pandemija sukelia iššūkių įvairioms gyventojų grupėms. Ypač pažeidžiami yra garbaus amžiaus žmonės, senjorų globos įstaigos, ligoninės ir jose dirbantis medicinos personalas. Reaguodamas į sudėtingą situaciją sveikatos apsaugos sektoriuje, „Švyturys-Utenos alus“ imasi iniciatyvos: šią savaitę Utenos ir Klaipėdos senelių namams perduota 1000 respiratorių, kurie papildys aktyviai teikiamą paramą šalies medikams bei socialiai pažeidžiamiems asmenims. Duoklė vyresniajai kartai „Karantino periodas yra sudėtingas visiems, ypatingai globos ir slaugos įstaigoms, kur gyvena vyresnio amžiaus, ligoti žmonės. Jiems koronavirusas – itin pavojingas, todėl jaučiame pareigą bei atsakomybę padėti, dalijamės apsaugos priemonėmis su tais, kam šiuo metu jų reikia labiausiai“, – teigia „Švyturio-Utenos alaus“ ir „Carlsberg“ Baltijos šalyse vadovas Rolandas Viršilas. Bendrovė…

  • COVID-19,  Sveikata

    Lietuvos vaistininkai pasaulinės iniciatyvos „Farmacijos herojai“ dalyviai

    Socialiniuose tinkluose plinta tarptautinė dėkingumo vaistininkams kampanija, žymima grotažyme #pharmacyheroes. Farmacijos herojų (Pharmacy Heroes) iniciatyva, startavusi karantino metu, jau yra sujungusi beveik viso pasaulio vaistininkus. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto farmacijos dėstytoja Indrė Trečiokienė sako, kad ši iniciatyva padeda suvienyti farmacijos specialistus ir kuria bendruomenės jausmą. „Ji padeda palaikyti vieniems kitus, nesijausti vienais „mūšio lauke“. Taip pat tai suteikia daugiau ramybės ir užtikrintumo, kad viską darome gerai, saugome save ir kitus, atliekame profesinę pareigą lygiai taip pat puikiai, kaip mūsų kolegos užsienyje“, – sakė ji. Vienas iš šios iniciatyvos autorių dr. Piotras Merksas sako, kad vaistinė dažnai yra vieta, kur pirmiausiai kreipiamasi pagalbos sunegalavus, todėl šiandien joje dirbantys specialistai susiduria su…

  • COVID-19,  Sveikata

    Šiemet Lietuvoje erkiniu encefalitu jau užsikrėtė trys asmenys

    Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pirmieji erkinio encefalito (EE) atvejai šiemet užregistruoti kovo mėnesį, pernai – balandį. Iš viso šiemet Lietuvoje erkiniu encefalitu užsikrėtė trys asmenys iš Alytaus, Kauno ir Vilniaus apskričių. EE užsikrėtę asmenys priklauso 25–34, 45–54 ir 55–64 metų amžiaus grupėms. 2019 m. Lietuvoje buvo užregistruota 711 susirgimų erkiniu encefalitu, 6 asmenys mirė. Didžiausi sergamumo EE rodikliai pernai buvo užregistruoti Utenos,  Kauno, Marijampolės, Panevėžio ir Tauragės apskrityse. Erkiniu encefalitu užsikrėsti galima ir be erkės įsisiurbimo Pasak ULAC gydytojos epidemiologės, Aušros Bartulienės, erkinis encefalitas – sunki gamtinė židininė virusinė liga, kurią sukelia erkinio encefalito virusas (EEV). Šios ligos virusą platina Ixodes genties erkės (I. ricinus, I. persulcatus),…

  • COVID-19,  Sveikata

    Į medikų apsaugos priemones Vilnius investavo 10 mln. Eur 

    10 mln. eurų – tiek Vilnius savo iniciatyva investavo į medikų apsaugos priemones, kurių įsigyta daugiau nei 4,15 milijonų vienetų, o iš jų į sandėliu paverstą Vilniaus miesto savivaldybę jau atkeliavo 3,2 mln. vienetų. Misija viena – apsaugoti medikus ir visus sostinės gyventojus, kad nenuneštų susirgimų banga.   Dešimt milijonų miestui reiškia labai daug: už tai pavyktų renovuoti bent keletą mokyklų, pastatyti tris tokius baseinus kaip Fabijoniškių, arba nupirkti 25 naujus autobusus, bet šiuo metu prioritetas – kova su laiku ir pandemija. Jei prie šių 10 milijonų būtų pridėta ir įvairių įmonių parama, kurią jos dosniai dalijo daiktais, įranga, finansais, – suma išaugtų beveik iki 12 mln. eurų.„Vilnius dirba valstybės mastais…

  • COVID-19,  Sveikata

    „Maxima“ savo darbuotojus apdraudžia nuo koronaviruso

    Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ beveik 14 tūkst. savo darbuotojų pusmečiui apdraudžia nuo koronaviruso. Susirgus COVID-19 infekcija ir gydantis ligoninėje išmokas gaus dabartiniai bei naujai „Maximoje“ įsidarbinsiantys asmenys. „Šiuo sudėtingu laikotarpiu jaučiame didžiulę atsakomybę užtikrinti „Maximos“ darbuotojų saugumą. Tikime, kad prevencinės apsaugos priemonės, kurių jau esame ėmęsi, padės išvengti COVID-19 susirgimo plitimų, tačiau ne mažiau svarbu, kad ligos atveju būtų garantuotas ir finansinis saugumas, todėl apdraudžiame savo esamus ir būsimus darbuotojus specialiu draudimu nuo koronaviruso“, – pažymi „Maxima LT“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė. Šią darbuotojų draudimo apsaugą užtikrins šalies draudimo lyderis „Lietuvos draudimas“, kuris bendradarbiauja su brokerių bendrove „Aon Baltic“ ir siūlo Lietuvos įmonėms COVID-19 rizikos draudimo koncepciją, taikomą Italijos rinkoje.…