Sveikata

Dantų implantacija – medicina ar verslas?

Kaip pasirinkti gydytoją? Ar implantas prigis? Ar dantys atrodys natūraliai? Šie ir panašūs klausimai pradeda ūžti galvoje, nusprendus dantis atkurti implantų pagalba. Žmonių neužtikrintumas ir įvairios abejonės nekelia nuostabos, nes implantacija yra išties svarbus ir atsakingas žingsnis. O norint tvirtai žengti pirmąjį žingsnį, reikėtų pradėti nuo profesionalaus gydytojo pasirinkimo, kuris pasiūlys būtent Jums tinkantį sprendimą. Klinikos UAB „Panevėžio odontologai“ gydytojas odontologas-burnos chirurgas Jurgis Paulauskas atkreipė dėmesį į šiuolaikinėje odontologijoje vyraujančias problemas ir pasidalino mintimis, padėsiančiomis išsklaidyti abejones apie dantų implantaciją.

Kas užtikrina procedūros sėkmę?

Vienas pagrindinių veiksnių, užtikrinančių procedūros sėkmę – kokybiškų dantų implantų pasirinkimas. Klinikoje UAB „Panevėžio odontologai“ naudojami unikalūs šveicariški implantai, kurie yra pripažinti ir įvertinti visame pasaulyje. Šių implantų patikimumą įrodo ypač aukšti prigijimo rodikliai (net 96–100 %) ir visam gyvenimui suteikiama garantija. Per 40 šveicariškų implantų gyvavimo metų, pasaulyje yra įsriegta nesuskaičiuojama galybė šių implantų, kurie puikiai tarnauja ilgus metus ir keičia žmonių gyvenimus.

Implantuojantis burnos chirurgas J. Paulauskas dalinasi patarimais, į kokius dar veiksnius vertėtų atsižvelgti, ketinant atkurti dantis implantais: „Kiekvienas pacientas, siekdamas gauti aukščiausio lygio paslaugas, pirmiausia turėtų atkreipti dėmesį į gydančių specialistų profesinę kvalifikaciją. Natūralu, jog gydytojas specialistas, nuolat dalyvaudamas tobulinimosi kursuose, mokydamasis iš garsiausių odontologų visame pasaulyje ir atliekantis daugiau operacijų, gali suteikti paslaugas, atitinkančias maksimalius paciento lūkesčius. Be abejo, kokybiškos odontologinės paslaugos neatsiejamos ir nuo modernios medicininės įrangos naudojimo. Klinikoje UAB „Panevėžio odontologai“ naudojama pažangi medicininė įranga ne tik palengvina gydytojų darbą ir užtikrina procedūros sklandumą, bet ir suteikia visapusišką komfortą pacientui.“

Bedančių žandikaulių gydymas

Gydant bedančius žandikaulius, pirmiausia išsiaiškinami paciento poreikiai ir galimybės, tuomet odontologas atidžiai apžiūri ir atsakingai įvertina burnos ertmę bei pradeda rengti gydymo planą. Gydymo metodiką paprastai lemia individuali anatomija, bendra sveikatos būklė. Įvertinę visumą, dažniausiai galime pasiūlyti keletą gydymo būdų. Vienas iš jų, jei sąlygos tam tinkamos – bedančio žandikaulio protezavimas ant 4, 6 ar 8 implantų. Didžiausią įtaką implantų skaičiui turi žandikaulio kaulo kiekis ir kokybė. Žinoma, dažnai su pacientais tenka aptarti jų finansines galimybes ir pagal tai koreguoti gydymo planus. Bendromis pastangomis parenkamas optimaliausias, individualiai kiekvienam pacientui tinkantis gydymo būdas. Vos per kelis vizitus atkūrus dantis implantais, grįžta harmoningi veido bruožai, o dantų vainikėliai tiek funkcija, tiek estetika atstoja natūralius dantis“, – teigia implantuojantis burnos chirurgas Jurgis Paulauskas.

Pacientai klaidinami neprofesionaliais pažadais

Pastebima, kad skambūs reklaminiai pranešimai apie dantų implantaciją paveikia pacientus ir dauguma jų ateina su išankstiniu pageidavimu, kokį konkrečiai implantacijos metodą jiems reikėtų taikyti. J. Paulausko teigimu, žmonės yra klaidinami neprofesionaliais pažadais. Kaip pavyzdį odontologas-burnos chirurgas pateikia visų dantų atkūrimą ant 4 implantų: „Bedančių žandikaulių atkūrimas ant 4 implantų – išties efektyvus metodas, bet tai dar nereiškia, kad jis tinkamas visais atvejais. Noriu pabrėžti, kad implantacijos būdą gydytojas gali parinkti tik tuomet, kai nuodugniai įvertina paciento burnos ertmės būklę. Žmogus ne robotas, kad tie patys varžtai tiktų visur ir visada“, – vaizdžiai paaiškina gydytojas, išreikšdamas tvirtą nuomonę, jog vieno ir to paties gydymo būdo siūlymas visiems bedančiams pacientams be išimties – mažų mažiausiai nepagarba medicinai ir pacientui.

UAB „Panevėžio odontologai“ klinikos gyd. odontologas-burnos chirurgas J. Paulauskas pasakoja, kad sutikdamas pacientus, kuriems implantų pagalba buvo atkurta šypsena, mato esminius pokyčius, ir tikrai ne tik išvaizdos. Pacientai dalinasi istorijomis, kaip naujos šypsenos dėka pavyko susirasti darbą, pagerėjo santykiai su žmonėmis, sustiprėjo pasitikėjimas savimi. Jie tvirtina, jog galimybė vėl kokybiškai kramtyti, pilnavertiškai mėgautis maistu ir drąsiai šypsotis – geriausia investicija.

Pranešimą paskelbė: Žygimantas Kvartūnas, RAKVA UAB