COVID-19,  Sveikata

Dezinfekcinis skystis jau pasiekė kai kurias vaistines, rytoj tikimasi jo turėti visose

Dalį vaistinių šiandien jau pasiekė rankų higienai skirtas dezinfekcinis skystis, likusiose dezinfekcinio skysčio pardavimai turėtų atsinaujinti rytoj. BENU vaistinių tinklas skelbia į vaistines pristatęs apie 10 tūkst. vienetų anksčiau iš tiekėjo užsakyto dezinfekcinio skysčio. Tiesa, kai kuriose vaistinėse atvežtas kiekis buvo greitai išpirktas. Pasak Mindaugo Urbo, „Tamro Lietuva“ rinkodaros ir komunikacijos vadovo, rytoj ryte iš sandėlių į vaistines bus išvežiotas ir „Vilniaus degtinės“ pagamintas dezinfekcinis skystis.

Vaistininkai stebi itin išaugusį dezinfekcinio skysčio poreikį – gyventojai jo nori įsigyti iškart po kelis ar keliolika vienetų.

„Pradėjus dezinfekcinio skysčio gamybą Lietuvoje, tikimės, kad vaistinės jo nebepritrūks ir gyventojams bus sudarytos galimybės jo įsigyti pagal poreikį. Stebėsime situaciją ir, jeigu matysime, kad skysčio atsargos vaistinėse sparčiai senka dėl išaugusios paklausos, skubiai organizuosime jo pristatymą iš sandėlio bei užsakant papildomos kiekius iš gamintojų. Paprastai vaistines prekės iš sandėlio pasiekia tą pačią ar vėliausiai kitą dieną“, – sako M. Urbas.

Vaistininkai ragina gyventojus laikytis visų sveikatos institucijų rekomendacijų ir neiti patiems pirkti medikamentų ar kitų medicinos prekių, jeigu per pastarąsias 14 dienų lankėsi COVID-19 koronaviruso paveiktose teritorijose ar turėjo sąlytį su patvirtintu COVID-19 atveju. Prie paveiktų regionų priskiriama Kinija, visa Italija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietū Korėja, Singapūras, Prancūzija, Ispanija ir Vokietija.

„Saugant save ir aplinkinius, pacientus raginame vaistinėje nestoti į glaudžią eilę ir išlaikyti atstumą. Taip pat tuos, kurie į vaistinę atėjo įsigyti ne vaistų, o kitų kosmetikos, higienos ar medicinos prekių, kviečiame eiti prie specialių kasų, skirtų įsigyti ne vaistus. Tokios kasos yra visose didžiosiose vaistinėse“, – rekomendacijomis dalinasi „Tamro Lietuva“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas.

Kartu gyventojams primenama, kad viena geriausių apsaugų nuo virusų plitimo – tinkama rankų higiena, saviizoliacija, jei įtariamas užsikrėtimas, taip pat bent 2 metrų atstumo palaikymas tarp žmonių.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Gižaitė-Tulabienė, UAB Headline agency