Laisvalaikis

Ekspertai įvardijo 2024 m. turizmo tendencijas: daliai keliautojų teks keisti įpročius

Turizmo rinka žengė į 2024 metus: sausio pabaigoje įprastai vykstančios atostogų nuolaidų mugės skatina lietuvius planuotis tiek žiemos, tiek artėjančio pavasario ir vasaros poilsį. Rezervuodami keliones iš anksto jie renkasi iš plačiausios skrydžių bei viešbučių pasiūlos, o kelionių organizatoriai siūlo palankias kainas ir kitas naudas. Be to, skirtingų šalių kelionių ekspertai perspėja, kad laukdami paskutinės minutės pasiūlymų populiariausiuose Europos kurortuose rizikuojate nusivilti lietuvių itin pamėgtose kryptyse, tokiose kaip Turkija, Juodkalnija ar Graikijos salos, atostogas iš anksto jau dabar itin aktyviai rezervuoja keliautojai iš Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Vokietijos. 

Populiariausių krypčių sąraše – įsitvirtinę lyderiai 

Ne pirmus metus didžiausio susidomėjimo tarp lietuvių sulaukiančios Turkijos bei Graikijos kryptys ir toliau išlieka vasaros sezono favoritėmis. Turkija, Graikija, o taip pat ir Juodkalnija, Madeira yra itin mėgstamos mūsų tautiečių. Užsienio partneriai tą patį stebi ir savo šalyse – čia atostogauti vyksta keliautojai iš visos Europos. Natūralu, kad sparčiai auganti paklausa ne tik sumažina pasirinkimo galimybes, bet ir gali lemti aukštesnes viešbučių, kitų paslaugų kainas tiems, kurie atostogas rezervuoja vėliau“, – sako didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturo“ pardavimų direktorė Rasa Barisienė. 

Remiantis Europos kelionių komisijos duomenimis, į populiarias kryptis, tokias kaip Juodkalnija, Turkija ar Graikija, vykstančių turistų skaičius pernai jau viršijo priešpandeminį lygį.


Populiariausiame Turkijoje Antalijos regione pernai apsilankė 15,68 mln. užsienio turistų, tai yra visų laikų rekordas. Daugiausia svečių Antalijos kurortai sulaukė iš Vokietijos ir Didžiosios Britanijos. Dienraščio „The Times“ parengtame 2024 m. atostogų krypčių sąraše, kurios patraukliausios kainos prasme, Turkija užima trečiąją vietą, tad ir šiemet britai nieko nelaukdami rezervuoja vasaros atostogas jos kurortuose. Kaip rodo užsienio šalių šaltiniai, vokiečiai taip pat vis dažniau renkasi išankstinį kelionių planavimą.

Džiugi žinia Turkijos mėgėjams

„Novaturo“ pardavimų direktorė primena, kad sausio pabaiga ir vasario pradžia yra kelionių mugių, renginių bei atostogų nuolaidų internete laikotarpis, kurį dalis keliautojų jau ne pirmus metus yra pasižymėję kalendoriuose. 

„Savo klientams atostogų mugės laikotarpiu nuo sausio 22 d. iki vasario 4 d. siūlome net iki 20 proc. nuolaidas poilsinėms,  egzotinėms ir slidinėjimo kelionėms, o kai kuriose kryptyse jos dar didesnės, be to, ryškios nuolaidos numatytos ir pažintinėms kelionėms. Siūlome ir nemokamas ekskursijas ar dovanų kuponus joms, Turkijos mėgėjams – dideles nuolaidas privačiam pervežimui Antalijoje. Tai puiki proga poilsiu pasirūpinti iš anksto ir vėliau nebesukti dėl to galvos. Iš esmės rezervuojantiems vasaros keliones iš anksto taikome ir kitas naudas tokias, kaip pavyzdžiui, nemokama galimybė lanksčiai keisti kelionės planus ir išlikti ramiems – užsakydami tokią paslaugą, galėsite koreguoti kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, kelionės kryptį, net sezoną. Taip pat dovanojama keleivio vardo keitimo paslauga, jei vienas iš keliautojų pakeis kelionės planus“, – vardija R. Barisienė.

Ekspertė taip pat praneša džiugią naujieną, jog 2024 m. vasaros sezonu keliautojus į saulėtąją Turkiją bendrovė skraidins ir su „Turkish Airlines“ oro linijomis: „Klientų patogumui skrydžiai į Antaliją bei Alaniją bus vykdomi su „Turkish Airlines“, taip pat ir su „Avion Express“, „FreeBird Airlines“, „Heston Airlines“. Mėgstamą kryptį bus galima pasiekti kasdien, siūlysime net iki 3 skrydžių per dieną. Be to, atsižvelgdami į klientų poreikius, pateiksime plačią skrydžių laikų įvairovę – nuo atvykimo anksti ryte iki išvykimo vėlai vakare, o tai leis kiekvienam pasirinkti patogiausius kelionės laikus ir maksimaliai išnaudoti atostogų dienas.“  

Be to, skrydžius  į Antaliją artėjančiam vasaros sezonui „Novaturo“ klientai jau gali rezervuoti ne tik iš Vilniaus, bet ir iš Kauno. Šiuo atveju taip pat siūlomas klientams patogus ankstyvas atvykimas ir vėlyvas išvykimas. 

Norinčius kokybiškų atostogų suskubti ragina iš užsienio ekspertai

„Novaturo“ partnerių Turkijoje „AKAY Travel Service“ generalinė direktorė Deniz Yolac patvirtina, kad atostogų paklausa šios šalies kurortuose sparčiai auga: „Turkija ir toliau išlieka itin patraukli kryptis keliautojams iš viso pasaulio, nes atostogos čia atitinka aukštus lūkesčius kokybei už geriausią kainą. 2023 m. stebėjome spartų turistų skaičiaus augimą, be to, prognozuojame, kad ši tendencija išliks ir 2024 m. – ypač didelė išankstinių pardavimų paklausa jaučiama iš Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos. Viešbučiai pildosi rekordiniais tempais, todėl kokybiškų atostogų palankiomis kainomis norintys keliautojai neturėtų delsti.“

Pasak Deniz Yolac, dėl įsivyraujančios išankstinės pardavimų tendencijos gali keistis kelionių rinkos dinamika ir augti paskutinės minutės užsakymų kainos. Be to, tai gali turėti įtakos apgyvendinimo vietų ir veiklų pasiūlai: „Dėl padidėjusios paklausos laukiantiems paskutinės progos gali mažėti viešbučių, kambarių tipų, skrydžių, net ir ekskursijų bei tam tikrų pramogų pasirinkimo galimybės.“

Aktyviai rezervuoja atostogas Juodkalnijoje 

Panašios nuotaikos jaučiamos ir kitoje sparčiai populiarėjančioje kryptyje – Juodkalnijoje, kur ypač didelė paklausa jaučiama iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Prancūzijos, Čekijos bei  Lenkijos keliautojų. Atostogauti Juodkalnijoje vis labiau linkę ir lietuviai bei viso Baltijos regiono keliautojai. Dėl didelės šios krypties paklausos „Novaturas“ pasiūlą čia pernai padidino apie 25 proc., lyginant su ankstesniais metais. Be to, bendrovės duomenimis, kas antras Juodkalniją pasirinkęs organizuoto turizmo keliautojas savo kelionei rinkosi būtent „Novaturą“. 

Bendrovės partnerių Juodkalnijoje Kompas Montenegro d.o.o“ direktorius Borislav Rabrenovič patvirtina, kad išankstinės rezervacijos ir paklausa 2024 m. vasaros atostogoms šioje šalyje yra kaip niekada didelė: „Juodkalnija kasmet tampa vis patrauklesnė keliautojams ir išgyvena savo aukso amžių. Ši nedidelė šalis gali pasigirti turtinga kultūra ir unikalia gamta, kuri garantuoja nepamirštamas atostogas. 

Pastaraisiais metais šalį atranda ne tik nauji turistai, bet ir sugrįžta tie, kurie jau žino Juodkalnijos privalumus – pasiilgsta jos žalumos, unikalumo ir už prieinamą kainą poilsį siūlančių kokybiškų viešbučių, kurių skaičius, natūralu, ribotas. Tad norintiems užsitikrinti lankstumą rinktis atostogas būtent pagal savo individualius poreikius taisyklė paprasta – kuo anksčiau rezervuoti kelionę į Juodkalniją, ką artėjančiam šiltajam sezonui jau itin aktyviai daro vokiečiai, britai ir kiti keliautojai.“

Kelionių atsisakyti nelikę net ir sudėtingesnėmis sąlygomis

Kaip pastebi „Novaturo“ pardavimų direktorė R. Barisienė, pandemijos patirtys bei pasiilgtas jausmas pažinti naujas vietas paskatino žmones visame pasaulyje daugiau keliauti, ir ši tendencija tik aktyvėja.

Remiantis praėjusios vasaros sezono patirtimi, paskutinės minutės keliones įsigyjantys keliautojai populiariausiose kryptyse, tokiose kaip Turkija, Graikijos salos, Juodkalnija ar Tunisas, galėjo rinktis tik maždaug iš 20–30 proc. didžiausią paklausą turinčių viešbučių pasiūlos, panaši tendencija buvo stebima ir pernai. Tuo tarpu išankstinių pardavimų metu keliautojai gali rinktis iš plataus ne tik skrydžių ar kurortų, bet ir viešbučių bei jų kambarių asortimento, – pažymi R. Barisienė. 

Prognozės rodo, kad net ir sudėtingesnėmis ekonominėmis aplinkybėmis žmonės nėra linkę atsisakyti atostogų planų, nes tai susiję su pelnytu poilsiu, atsipalaidavimu ir energijos atgavimu.  

Pranešimą paskelbė: Aušra Matulaitytė, Integrity PR, UAB

Ekspertai įvardijo 2024 m. turizmo tendencijas: daliai keliautojų teks keisti įpročius


Ekspertai įvardijo 2024 m. turizmo tendencijas: daliai keliautojų teks keisti įpročius


Ekspertai įvardijo 2024 m. turizmo tendencijas: daliai keliautojų teks keisti įpročius


Ekspertai įvardijo 2024 m. turizmo tendencijas: daliai keliautojų teks keisti įpročius


Ekspertai įvardijo 2024 m. turizmo tendencijas: daliai keliautojų teks keisti įpročius


Ekspertai įvardijo 2024 m. turizmo tendencijas: daliai keliautojų teks keisti įpročius