Laisvalaikis

Elektrinio paspirtuko remontas – kaip pačiai pasikeisti padangą?

Paspirtuko padangą nuleisti gali dėl daug priežasčių, todėl susidurti su padangos nuleidimu tenka labai dažnai. Atsitikus tokiai situacijai reikia patikrinti, ar padanga tikrai nuleista. Tai padaryti labai lengva – reikia pabandyti ją pripūsti. Jeigu girdite, kad leidžia orą, tuomet padanga tikrai pradurta ir metas ją pakeisti. El. paspirtuko remontas nėra lengvas, lygiai taip pat, kaip ir padangos keitimas.

Kaip pačiai pakeisti padangą? Štai, patarimai:

  • Visų pirma, jums bus reikalingi specialūs įrankiai. Padangos keitimui siūlome įsigyti rinkinį, kuriame būtų padangos šaukštai ir ratlankių apsaugos.
  • Turint visus reikiamus įrankius, galima pradėti ieškoti padangos. Čia turite būti atsargi. Kaip ir automobiliams, elektriniams paspirtukams netiks bet kokia padanga. Kiekvienas modelis turi tam tikrus matmenis. Pasidomėkite, kokie jie, tuomet pradėkite ieškoti reikiamos padangos.
  • Įsigijus reikiamas prekes, lieka mechaninis darbas – padangos keitimas. Iš pradžių reikės nuimti esamą padangą. Tuomet atsargiai padangą uždėti ant ratlankio. Šiems procesams bus reikalingi įrankiai, kuriuos minėjome anksčiau.

Paspirtuko padangos keitimas nėra sudėtingas, tačiau turėtumėte žinoti keletą dalykų. Priekinės padangos keitimas bus sudėtingesnis, kadangi dažniausiai čia yra montuojami priekiniai varikliai. Prieš padangos keitimą, turėtumėte įvertinti savo fizinę jėgą ir pagalvoti, ar gebėsite pačios ją pakeisti. Jeigu turite dvejonių, kreipkitės į meistrą.

Kaip prižiūrėti padangą, jog ši tarnautų ilgiau?

Net ir savarankiškai montuojant padangą, vis tiek išlaidos nėra mažos. Tenka mokėti ne tik už padangą, bet ir remontą. Todėl kai kuriems kyla klausimai, kas padėtų išvengti šio proceso?

  1. Nevažiuokite nesutvarkytais keliais. Deja, bet neretai padangos pažeidžiamos dėl to, jog yra tiesiog praduriamos. Be to, pristabdykite ir greitai nevažiuokite per duobes ir kitas kliūtis.
  2. Pasidomėkite, koks slėgis rekomenduojamas jūsų padangoms. Gamintojai rekomendacijas nurodo dažniausiai ant padangos šonų. Per mažas slėgis kenkia padangos kraštams, taip pat ir kamerai (jeigu paspirtuko padanga tokią turi).

Rūpinkitės paspirtuku – tai padės jums išvengti didelių išlaidų ir leis mėgautis kelionėmis be rūpesčių.