Sveikata

„Eurovaistinė“ kviečia iš vasaros išgręžti viską, kas sveikiausia

Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ pradeda projektą „Sveika vasara“, skirtą akcentuoti, kiek daug sveikatai naudingų veiklų galime nuveikti Lietuvoje. Bendrovės profesionalai dalinsis savo patarimais, ką kiekvienas rekomenduoja nuveikti vasarą.

„Pralėkė vasara“, „ji tokia trumpa“ – frazės, kurias dažnai girdime rudenį. Iš vasaros visada norisi pasiimti kuo daugiau, o ir gėrybių bei laukiamų veiklų įprastai netrūksta – uogos, laikas gamtoje, maudynės, išvykos – kaip suspėti ir atsirinkti, kam svarbu skirti laiko.

Vaistininkai sako, kad trijų mėnesių kuo puikiausiai pakanka prikaupti iš vasaros vertingų patirčių, svarbu tik susidėlioti prioritetus. „Sveika vasara – tai vasara be rūpesčių. Mes esame tam, kad padėtume išsiaiškinti, kokių atsargumo priemonių mums reikia, bet svarbu nepamiršti atsipalaiduoti ir mėgautis vasara, nes ji tokia trumpa“, – sako vaistininkė Jovita Juodsnukytė.

Sveikai vasarai pasiruošti gali padėti ir paprasti, bet dažnai pamirštami žingsniai. Pavyzdžiui, J. Juodsnukytė sako, kad prieš atostogas naudinga užsukti į vaistinę pasitikrinti kraujospūdį, pasikonsultuoti su vaistininku, kuris patars, kokias priemones verta turėti atostogų metu.

Taip pat „Eurovaistinėse“ grožio konsultantai gali atlikti veido odos, plaukų, mikroelementų tyrimus ir taip išrinkti tinkamiausias priemones. „Prieš išvykstant atostogų rekomenduoju užsukti ir pasitarti su vaistininkais, ką turėti savo vaistinėlėje ir kosmetinėje, nes taip galėsite būti pasiruošę įvairioms situacijoms, o kartu ir pasisemti daugiausiai naudos iš vasaros“, – sako „Eurovaistinės“ vaistininkė.

Vasara gali būti puikus metas puoselėti grožiui, juk dažnai atrodo, kad vasarą švelniai nubučiuoti saulės visi jaučiamės geriau. Grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė sako, kad mėgautis saule svarbiausia saugiai ir naudoti tinkamas apsaugos nuo saulės priemones, o tuo atveju, jeigu nemėgstate lepintis saulės voniomis ar norite greito rezultato – rinktis savaiminio įdegio kremą.

Sveikų veiklų vasara

Vaistininkų komanda visą vasarą dalysis patarimais, ką rekomenduojama nuveikti šiltuoju metų laiku, kad rudenį sutiktume sveikesni. Visas rekomendacijas „Eurovaistinė“ pateiks pagal pojūčius – primins, ko vertėtų paklausyti – zvimbiančių bičių ar miško tylos, – atkreips dėmesį, kad jau senokai matėte saulėtekį ar gražiausią Lietuvos panoramą, skatins rasti laiko ir pajusti Baltijos jūros bangas, karštus akmenis, upelio gaivą, ragins nepamiršti paragauti žemuogių suvertų ant smilgos, ką tik iškeptos duonos, įkvėpti medaus kvapo ir užuosti parką po lietaus. Kūniškus potyrius papildys ir veikla sielai, pavyzdžiui, per naktį perskaityta knyga.

Prie projekto prisidėjusi vaistininkė Jelena Deksnienė sako, kad vasara mums suteikia daug galimybių sustiprinti savo imuninę sistemą ir tikrai rudenį galime pasitikti stipresni ir geriau pailsėję. „Šviežios uogos, daržo gėrybės, maudynės jūroje – visa tai atrodo tik kaip malonumas, tačiau iš tiesų tai kuo puikiausiai padeda stiprinti imuninę sistemą“, – sako vaistininkė.

Pasaulinė imuniteto stiprinimo tendencija

Visame pasaulyje ryškėja tendencija, kad žmonės planuoja pasisemti kuo daugiau naudos iš vasaros veiklų. Tokia tendencija išryškėjo baiminantis antrosios koronaviruso bangos – žmonės rudenį nori pasitikti sustiprėję ir atsparesni.

„Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė sako, kad šiemet, kai esame išvarginti visą pavasarį besitęsusio karantino, vasaros laukiame dar labiau. „Pavasarį leidome namuose, atsisakydami dalies mums džiaugsmą teikusių veiklų, todėl neabejoju, kad dabar norėsime pasisemti naudos iš vasaros. Vaistinėse turime visas reikalingas priemones išvengti nepatogumų ir mėgautis šiuo sezonu. Mūsų vaistininkai pasiruošę patarti, ką daryti, kad po vasaros rudenį pasitiktume ir dar sveikesni, ir laimingesni“, – sako valdybos pirmininkė.

„Eurovaistinės“ inicijuoto projekto „Sveika vasara“ naujienas sekite vaistinių tinklo socialiniuose tinkluose, prie iniciatyvos kviečiami jungtis partneriai, kurie padės pasirinkti sveikatai naudingiausius atostogų maršrutus.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB
„Eurovaistinė“ kviečia iš vasaros išgręžti viską, kas sveikiausia