Sveikata

Gydytoja kosmetologė atskleidė kodėl brandžiai odai būtinas retinolio ir vitamino C tandemas  

Retinolis ir vitaminas C – du kosmetikos ingredientai herojai, gebantys akivaizdžiai pagerinti odos būklę ir suteikti skaistumo bei jaunatviško švytėjimo, – neabejoja gydytoja, estetinės medicinos specialistė EVELINA SINKEVIČIENĖ ir dalijasi vertingomis įžvalgomis bei patarimais.

 Kokias funkcijas atlieka retinolis ir vitaminas C?

 Retinolis ne veltui laikomas auksiniu odos priežiūros standartu. Jo efektyvumas patvirtintas daugybe mokslinių tyrimų, o rezultatai – akivaizdūs. Šis ingredientas skatina kolageno ir elastino gamybą, ląstelių atsinaujinimą ir apskritai gerina odos išvaizdą: suteikia elastingumo, skaistina, sumažina smulkias raukšles ir pigmentaciją.

 Kolegos vitamino C nauda taip pat patvirtinta tyrimais. Šis ingredientas – viena iš pagrindinių statybinių odos medžiagų. Jis skatina kolageno sintezę, skaistina, stangrina odą ir padeda apsisaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio: ultravioletinių spindulių, užteršto oro ir laisvųjų radikalų, sukeliančių oksidacinį stresą ir sumažinančių odos spindesį bei gyvybingumą.

 Ilgą laiką buvo manoma, kad vitamino C priemonių negalima naudoti rytais, kaip yra iš tiesų?

 Priemones su vitaminu C kaip tik rekomenduojama naudoti rytais. Dieną juk labiausiai ir reikia saugotis minėto neigiamo aplinkos poveikio ir laisvųjų radikalų. Būtent čia į pagalbą ir ateina šis galingas antioksidantas. Svarbiausia nepamiršti, kad naudojant vitamino C priemones oda tampa jautresnė UV spinduliams, tad kartu su juo būtina naudoti ir apsaugos nuo saulės filtrus – SPF 30 ar net SPF 50.

 Manau, kad būtent dėl šio niuanso ir radosi mitas ar rekomendacija vitaminą C naudoti vakarais. Kosmetologės tiesiog negali būti tikros, kad klientė nepamirš ar supras būtinybę kasdien naudoti vitamino C ir SPF duetą.

 O kaip dėl retinolio?

 Atvirkščiai. Dieną UV spinduliai gali sumažinti retinolio efektyvumą, tad priemones su šiuo ingredientu patariama naudoti nakčiai. Be to, tamsiuoju paros metu odos regeneracijos procesai – patys aktyviausi. Retinolis šiuos procesus dar labiau suaktyvina ir gali veikti visu pajėgumu.

 Ar odos priežiūros rutinoje reikia jų abiejų?

 Norint turėti švytinčią, jaunatvišką odą, rekomenduoju naudoti abu. Retinolis naktimis ir vitaminas C rytais – nuostabus tandemas. Tai gali patvirtinti kiekvienas profesionalus odos priežiūros specialistas.

 Ar šie ingredientai gali netikti?

 Jei oda jautresnė, linkusi greitai sudirgti, o staiga kasdien pradedamas naudoti ir retinolis, ir vitaminas C, ir dar didelės koncentracijos, netinkantys odos tipui, neleidžiama odai priprasti, iš tiesų gali pasirodyti, kad priemonės ar šie ingredientai netinka. Tinkamai naudojamos profesionaliai parinktos priemonės nepageidaujamų reiškinių sukelti neturėtų. Beje, naudojant retinolį nedidelis odos paraudimas ar dilgčiojimas galimas, tačiau jei oda sudirgsta labai stipriai ar atsiranda alerginė reakcija, reikėtų pasitarti su dermatologu.

 Ar retinolį ir vitaminą C galima naudoti kaklo srityje?

 Visų pirma, reikėtų įsiminti, kad veidas prasideda ties kakta ir baigiasi ties dekoltė zona. Tiek retinolis, tiek vitaminas C tinkami naudoti visame veido plote. Taigi ir kaklo srityje. Apskritai visomis kūno sritimis reikėtų rūpintis kasdien ir vienodai rūpestingai.

 Kaip dažnai reikėtų naudoti priemones su šiais ingredientais?

 Labai individualu. Atsižvelgiant į odos tipą, būklę, priemonių stiprumą ir kitus niuansus, galima naudoti 1–3 kartus per savaitę.

 Kuo ypatinga naujoji Biocell „2 in 1 kaukė ir serumas?

 Biocell puikiai sujungė mano ir kitų odos priežiūros specialistų rekomendacijas vakarais odą puoselėti retinoliu, o rytais – vitaminu C ir pristatė itin inovatyvią ir patogią dviejų žingsnių sistemą vakarui ir rytui. Naujoji priemonė – tai lakštinė liposominės technologijos veido kaukė su retinoliu ir vitamino C serumas stangriai, skaisčiai ir lygiai veido odai.

 Kas yra liposominė technologija?

 Tai technologija, kai veikliosios medžiagos, šiuo atveju, retinolis ir vitaminas C, yra susmulkinamos iki mikrodalelių, sudarytų iš fosfolipidų apvalkalo ir pačios veikliosios medžiagos. Dėl šios technologijos retinolis ir vitaminas C lengviau prasiskverbia per odą ir nukeliauja iki gilesnių jos sluoksnių. Liposominė technologija užtikrina geresnį veikliųjų medžiagų pasisavinimą, kur kas intensyvesnį poveikį ir, žinoma, geresnį rezultatą.

 O kokio rezultato tikėtis?

 Reguliariai naudojama priemonė padeda regeneruoti odą, skatina kolageno ir elastino gamybą, skaistina, saugo, mažina pigmentaciją, o dėl kaukės sudėtyje esančio liepų žiedų ekstrakto dar ir drėkina bei ramina odą. Rezultatas – sveika, gyvybinga ir jaunatviškai švytinti oda.

Pranešimą paskelbė: Kęstutis Isakas, UNITED AGENTS