Idėjos namams

Į ką reikia atsižvelgti renkantis laiptų dizainą?

Laiptai yra gyvybiškai svarbi namo dalis, be laiptų nepateksi į kitus namo aukštus. Tačiau be funkcinės laiptų paskirties, jie taip pat sukuria išskirtinį namų interjerą, laiptai – tai galingas stiliaus akcentas.  Yra įvairių laiptų rūšių, esama įvairių niuansų renkantis ir statant laiptus, todėl reikia būti tikriems ir gerai apsvarstyti visus variantus, nes laiptus pastatyti sunku, brangu ir jų po poros metų, kaip kavos staliuko, nepavyks pakeisti.

Taigi, jei vis dar planuojate savo namus, leiskite šiam straipsniui padėti apsispręsti dėl jūsų namams tinkamų laiptų tipo. Negalite tiesiog pažvelgti į brošiūrą ar žurnalą ir tiesiog pasirinkti norimą dizainą. Na, o jei manote, kad tai taip paprasta, jūs iš tikrųjų klystate, nes renkantis laiptų dizainą reikia atsižvelgti į daugybę dalykų. Peržiūrėkite mūsų žemiau pateiktą sąrašą, kad galėtumėte priimti gerą sprendimą.

Biudžetas

Vienas lemiamas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis laiptų dizainą, yra biudžetas. Tai gali padėti pasirinkti medžiagas, kurios bus naudojamos laiptams, ir laiptų stilių. Galite iš anksto pasidomėti skirtingomis laiptų kainomis, kad galėtumėte įsivaizduoti, kokios sumos jums reikės.

Erdvė

Pažvelkite į savo būsimų namų erdvę. Tai gali padėti galvojant apie dizainą.  Jei namai nedideli ir plotas laiptams nėra erdvus, jums reikia laiptų, kurie neužims daug vietos. Galite pasirinkti didesnius ir dekoratyvesnius laiptus, jei laiptinės plotas yra didesnis ar laiptai yra matomoje erdvėje. Priklausomai nuo erdvės spręsis ar laiptai bus dekoratyvūs ir namų akcentas, ar paprastesni, skirti atlikti funkcijai.

Saugumas

Labai svarbu atsižvelgti į laiptų saugumą. Saugiausi yra laiptai su aikštele, po jų eina L formos arba U formos laiptai. Yra atvejų, kai aikštelės nereikia, jei laiptų aukštis nėra toks didelis. Paprastai laiptai su aikštelėmis naudojami viešose patalpose, tokiose kaip mokyklos, ligoninės, viešbučiai ir kt.

 Komfortas

Būtina apsvarstyti patogumą lipant laiptais. Jei norite užtikrinti komforto, tuomet galite pasirinkti plačius laiptus, taip pat mažiau stačius. Be to, turite apsvarstyti, kas naudosis laiptais. Vyresniems ar vaikams būtų sudėtinga naudoti spiralinius laiptus, nes jais lipti yra sunkiau. Kuo erdvesnis, mažiau suspausti laiptai, turintys tvirtus turėklus, tuo jais lengviau lipti.

Medžiagos

Yra daugybė rūšių medžiagų, kurios gali būti naudojamos laiptams gaminti. Tai gali būti mediena, marmuras, plienas ir net betonas. Kai kurie netgi naudoja stiklą, kuris atrodo elegantiškas, bet yra brangesnis. Stiklo laiptai paprastai naudojami minimaliam ir moderniam dizainui. Pasirūpinkite, kad naudojamos medžiagos atitiktų namo interjero dizainą ir būtų patvarios. Labai svarbu, kad jūsų laiptai galėtų atlaikyti apkrovą, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų.

Projektas

Be medžiagų, taip pat galite pasirinkti iš skirtingų laiptų dizainų. Tai gali būti tiesūs laiptai, pusiau pasukti laiptai, ketvirtadaliu pasukti laiptai ir spiraliniai laiptai. Dizainas taip pat priklauso nuo jūsų laisvos vietos ir jūsų namų interjero dizaino. Sraigtiniai laiptai yra geri vietos taupymui.

Baliustrados ir turėklai

Taip pat reikia atsižvelgti į kai kuriuos dalykus projektuojant laiptus su baliustradomis ir turėklais. Pasirūpinkite, kad jie būtų pakankamai patvarūs, kad atlaikytų apkrovas. Tai taip pat laiptai turi derėti su namų dizainu. Pabandykite peržiūrėti statybos kodeksą, nes gali būti papildomų sąlygų, susijusių su turėklais ir baliustradomis.

Būkite tikri dėl savo sprendimo

Pasirinkdami laiptų dizainą, turite įsitikinti, kad jį baigėte ir atsižvelgėte į kiekvieną detalę. Tai turi būti padaryta užtikrintai, nes laiptus pakeisti nėra paprasta. Sunku būtų tai padaryti, be to tai daug kainuotų. Taigi, viską gerai suplanuokite, kad jums būtų pastatyti tinkami laiptai. Visada atsižvelkite į specialistų patarimus, komentarus, nes specialistai dirbantys su laiptais ir pastatę ne vienus laiptus žino geriau kas yra ergonomiška, patvaru ir patikima.