Sveikata

Iki masinių ėjimo varžybų lieka vos dešimt dienų: viskas, ką turite žinoti

Liepos 11 d. Vilniuje įvyks kasmetinės „IKI ėjimo varžybos“ – pirmasis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, kuris, kaip ir kasmet, vėliau bus tęsiamas kituose miestuose. Sveikatingumo motyvatorės ir mobiliosios vaikščiojimo programėlės „#walk15“ kūrėjos Vlados Musvydaitės bei prekybos tinklo „Iki“ organizuojamos nemokamos varžybos visai šeimai iš kitų išsiskiria tuo, jog čia nebus pirmų vietų, o prizus galės gauti kone kiekvienas.

Pasak V. Musvydaitės, ėjimas yra pati natūraliausia ir viena naudingiausių fizinių veiklų. Šiomis varžybomis žmonės raginami daugiau dėmesio skirti judėjimui, neatsižvelgiant į savo amžių ar fizinį pajėgumą. 

„Šiuo renginiu mes norime paskatinti žmones daugiau judėti ir į šią veiklą įtraukti savo šeimos narius, draugus ir net augintinius, kuriems taip pat turime paruošę specialių medalių. Šių varžybų tikslas – visiems drauge nueiti 15 tūkstančių žingsnių arba 10,5 kilometrų trasą. Ir tam nebūtina skubėti, pakanka ramiai pasivaikščioti ir mėgautis grynu oru, gera kompanija bei jūsų sveikatai naudinga veikla. Šiose varžybose mes skaičiuojame žingsnius, o ne laiką“, – sako V. Musvydaitė.

„IKI ėjimo varžybos“ prasidės Vilniaus universiteto stadione ir tęsis Vilniaus miesto savivaldybės Aukštagirio geomorfologinio draustinio takais. Specialiai renginiui parengta virtuali trasa, kurią bus galima rasti išmaniesiems įrenginiams skirtoje programėlėje „#walk15“.

Programėlė leis laisviau orientuotis trasoje, matyti visus joje esančius punktus, matuoti savo žingsnius. Finišavusių renginio dalyvių lauks įvairios aktyvacijos, aplinkai draugiški renginio trofėjai ir galimybė sukauptus žingsnius iškeisti į vertingus prizus specialiame „IKI žingsnių turguje“.

„Renginio dalyviams pasiūlysime įsigyti įvairių vaisių ir daržovių, už kuriuos atsiskaityti bus galima varžybų metu sukauptais žingsniais. „IKI žingsnių turguje“ rasite 20 tūkstančių vienetų įvairių vaisių – tai baklažanai, avokadai, bananai, kalafiorai, apelsinai ir kiti švieži vaisiai bei daržovės. Jų kainos svyruos nuo 800 iki 3 000 žingsnių už vienetą“, – pasakoja Andrej Pometko, „Iki“ rinkodaros vadovas.

Pasak renginio organizatorių, nors šalyje karantinas pasibaigė, dalyvių saugumas išlieka vienu pagrindiniu prioritetu, todėl ėjimo varžybose svarbu laikytis numatytų taisyklių ir rekomendacijų.

„Siekiant užtikrinti visų dalyvių saugumą, renginio startą skelbsime atskiromis grupėmis. Apie starto laiką užsiregistravusius informuosime iš anksto – elektroniniu paštu ir socialiniuose tinkluose. Varžybų starto ir finišo bei kitose zonose bus užtikrintos sąlygos saugumui išlaikyti – dalyvių lauks lengvai pasiekiamos dezinfekcinio skysčio ir kitų apsaugos priemonių atsargos. Be abejonės reikės išlaikyti ir saugų 2 metrų atstumą tarp keliaujančių grupių“, – sako V. Musvydaitė.

Pirmosios šių metų „IKI ėjimo varžybos“ prasidės liepos 11 d. 10 val. Rugpjūtį renginys taip pat bus organizuojamos Šilutėje, kuri pagal programėlės „#walk15“ vartotojų skaičių, tapo daugiausiai vaikščiojančių žmonių miestu. Rugsėjį varžybos vyks Kaune.

Daugiau informacijos apie varžybas ir registracija į renginį: www.ikiejimovarzybos.lt.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”
Iki masinių ėjimo varžybų lieka vos dešimt dienų: viskas, ką turite žinoti