Sveikata

Lietuvoje pristatytas išskirtinai senjorų mitybai skirtas produktas

Šią vasarą prekybos tinklo „Iki“ lentynas jau pasiekė specialus maisto produktas, skirtas vyresnio amžiaus žmonėms. Visą produktų liniją kartu su specialistais kūrė patys senjorai, taip siekiant paskatinti jų sveiką gyvenseną, pagerinti gyvenimo kokybę ir sveikatos būklę. Vieną iš personalizuotos maisto produktų linijos gaminių jau išbandę vyresnio amžiaus žmonės džiaugiasi, kad užsienyje išpopuliarėjusi praktika pagaliau taikoma ir Lietuvoje.

Bendro senjorų ir Kauno technologijos universiteto Maisto instituto tyrėjų projekto metu kuriant vyresnio amžiaus žmonių mitybai pritaikytus maisto produktus buvo susikoncentruota ne tik į jų maistingumą, bet ir patogumą vartoti. Daug dėmesio skirta maistinei vertei, skaiduloms, vitaminams, taip pat kūrėjai siekė, kad produktai būtų lengvai kramtomi, o jų tekstūra taptų švelni burnoje.

Vienas pirmųjų specialios produktų linijos gaminių, pasiekusių prekybos tinklo „Iki“ lentynas – „Grikola“. Tai ekologiška grikių granola su morkomis burokėliais ir burokėliais.

„Mums svarbu, kad subalansuota mityba taptų neatsiejama kiekvieno mūsų pirkėjo kasdienybės dalimi, ne išimtis ir senjorai. Nuolat ieškome būdų, kaip tai pasiekti, todėl džiaugiamės, kad nuo šiol galime pasiūlyti pirmąjį specialiai jiems sukurtą produktą. Tikimės, kad jis lengvai atras vietą kiekvieno vyresnio amžiaus pirkėjo pirkinių krepšelyje“, – sako Andrej Pometko, prekybos tinklo „Iki“ rinkodaros vadovas.

Šį produktą jau išbandžiusi 73 metų senjorė Lidija labai domisi sveika gyvensena, daug vaikšto, visuomet stengiasi pasimėgauti grynu oru, o sveika mityba yra neatsiejama nuo jos kasdienybės.

„Aš visada stengiuosi sveikai maitintis, todėl mano dėmesį iš karto patraukė naujoji „Grikolos“ granolą. Neslėpsiu, mane tikrai nustebino paprasta, bet ne prasta šio produkto sudėtis. Manau, kad tai gali tapti tikrai puikiu užkandžiu kelionėse“, – sako ponia Lidija.

Naująją granolą sudaro grikiai, datulių pasta, ryžių sirupas, džiovintos morkos, džiovinti burokėliai ir džiovinti juodieji serbentai. Tai ekologiškas produktas, kuriame nėra alergenų, o jį rekomenduojama valgyti su pienu, jogurtu, sultimis arba pabarsčius ant mėgstamo deserto ar šviežių vaisių.

Aktyvi 75 metų Žaliakalnio bendruomenės pirmininkė Aldona taip pat išbandžiusi „Grikolą“ liko labai patenkinta. Moteris prisipažįsta, kad laukia, kol prekybos tinklo lentynas pasieks ir kiti specialiai vyresnio amžiaus žmonėms skirti maisto produktai.

„Aš labai vertinu grikį ir visus maisto produktus iš jo. Kai išgirdau naujieną, kad yra sukurtas maisto produktas iš grikių ir džiovintų daržovių – labai apsidžiaugiau. O dar labiau nudžiugino tai, jog šis produktas yra skirtas būtent mums, vyresnio amžiaus žmonėms. Ateityje labai lauksime kitų, ne tik salsvų, bet ir sūrių produktų“, – džiaugiasi ponia Aldona.

Projekto metu iš viso buvo pasiūlyta 15 maisto produktų senjorams koncepcija. Kol kas pirkėjai gali įsigyti vieną iš specialios maisto produktų linijos gaminių, tačiau jau netrukus prekybos tinklo „Iki“ lentynas užpildys ir daugiau išskirtinių pasiūlymų vyresnio amžiaus žmonėms.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”
Lietuvoje pristatytas išskirtinai senjorų mitybai skirtas produktas