Idėjos namams

Įrenginėjame svetainę: 5 idėjos, kaip ją pritaikyti didelei šeimai

Tuomet, kai namuose gyvena pakankamai daug žmonių, svetainė dažniausiai pavirsta šeimos kambariu, kuriame visi namiškiai reguliariai drauge leidžia laisvalaikį. Siekiant užtikrinti visų jų komfortą, itin svarbu tinkamai išdėstyti gyvenamojo kambario baldus, tačiau jei norisi, kad erdvė būtų ne tik jauki, bet ir funkcionali, tai padaryti nėra labai paprasta. Visgi, šios idėjos gali Jus įkvėpti veiksmingiems pokyčiams – pritaikę jas savo namuose, sukursite svetainės interjerą, kuris idealiai tiks Jūsų gausiai šeimai.

  1. Daug vietos patogiam sėdėjimui. Jūsų svetainės akcentu gali tapti didelis L ar U formos minkštas kampas, ant kurio lengvai susės tiek visi šeimos nariai, tiek į svečius užėję draugai. Šie minkšti baldai leidžia maksimaliai išnaudoti turimą vietą, tad juos lengvai pritaikysite ir mažesniuose kambariuose. Norėdami patalpai suteikti jaukumo, tokį kampą galite papuošti stilingomis dekoratyvinėmis pagalvėlėmis, o ant grindų patiesti švelnų kilimėlį. Tai – puikus stiliaus ir funkcionalumo derinys!
  2. Atgaivos oazė. Siekiantiems svetainę paversti ne tik funkcionalia, bet ir atpalaiduojančia erdve, rekomenduojama atkreipti dėmesį ne tik į patalpos išdėstymą, bet ir į gaminių stilių. Tokiam kambariui puikiai tiks ryškesni ar gamtos atspalviais papuošti minkšti baldai, kuriuos galima derinti kartu su mediena ar jos imitacijomis. Nepamirškite ir stilingo kavos staliuko – gausus jų ir minkštų baldų pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt internetinėje parduotuvėje, tad tikrai nesunkiai sukursite ramybe alsuojančią kompoziciją.
  3. Simetriškas išdėstymas. Simetriškai sustatę svetainės baldus, sukursite funkcionalią ir tuo pačiu nepriekaištingai atrodančią kambario išvaizdą. Tam puikiai tinka minkštų baldų komplektai, tačiau jei nestokojate nei vietos, nei fantazijos, tokią puikiai pokalbiams tinkančią namų zoną galite sukurti ir patys. Panaudokite kelias mažesnes sofas ar fotelius – kuo daugiau skirtingų baldų turėsite, tuo patogesnė Jums ir kitiems šeimos nariams taps ši patalpa.
  4. Daug vietos pramogoms. Vakarus dažnai leidžiate žaisdami stalo žaidimus ar mėgstate užsiimti kita namiškius sujungiančia veikla? Tuomet kurdami svetainės interjerą turėtumėte apgalvoti ir šį aspektą. Pasirinkite didesnį stalą, lengvai perkeliamas sėdimąsias vietas (pavyzdžiui, nedideles kėdes, pufus ar sėdmaišius), o jei turite pakankamai vietos, įsigykite nedidelį staliuką įsimintiniems šaškių ar šachmatų mačams. Tokia erdvė atrodys žaismingai ir bus patogi bendriems Jūsų šeimos ar draugų susibūrimams.
  5. Jo didenybė – funkcionalumas. Kai namuose gyvena daugiau žmonių, kur kas sunkiau palaikyti tvarkingą atmosferą, todėl apie šį aspektą vertėtų pagalvoti iš anksto. Tuomet praverčia minkšti baldai, galintys atlikti net kelias funkcijas: sofa-lova reikalui esant taps nakvynės vieta, o jei ji turės ir patalynės dėžę, čia taip pat galėsite susidėti kitur netelpančius daiktus. Daugiau sandėliavimo vietos gali suteikti ir pufai-daiktadėžės, tačiau vertėtų pagalvoti ir apie kitus talpesnius baldus, pavyzdžiui, daugiau stalčių ar lentynėlių turinčią sekciją. Kuo daugiau daiktų turės konkrečią savo vietą, tuo paprasčiau sukursite jaukią ir tvarkingą atmosferą.

Tie, kurie turi daugiau erdvės, gali kur kas paprasčiau sukurti jaukią ir gausiai šeimai patogią svetainę, tačiau net ir tuomet, jei vietą tenka taupyti, galite pasirūpinti žavingu ir funkcionaliu interjeru. Rinkitės kompaktiškesnius, lengvai transportuojamus baldus ir nepamirškite palikti vietos patogiam praėjimui – pritaikę šias taisykles, svetainėje visuomet galėsite jaustis maloniai.