Laisvalaikis,  Šventės

Ką dovanoti jaunavedžiams?

Vestuvės – svarbi šventė. Ne tik jaunikiui bei nuotakai, bet ir svečiams. Šie ilgai galvoja, ką padovanoti naujai šeimai. Pastaruoju metu vis dažniau pasirenkama įteikti voką su pinigais. Tačiau anksčiau būdavo įprasta dovanoti konkrečius daiktus, pavyzdžiui, indų servizus. Svarstote apie ką nors kitokio, o ne pinigus, bet neišrenkate? Dėmesio vertas daiktas – antklodė.

Daugiau ar mažiau, bet vestuvės siejamos su romantika. O kur meilė, ten ir intymumas. Tad miegamasis yra romantikos erdvė, vadinama meilės lizdeliu. Norisi sukurti tokį kambario interjerą, kuris dvelktų šiltais jausmais. Na, o lova turi būti daili ir patogi. Žinoma, vien tik lova gero poilsio ir jaukaus buvimo dviese neužtikrins. Būtinas dalykas – patalynė. Apie tai pagalvojus nusprendžiama, jog įteikti jaunavedžiams antklodę – ir praktiškas, ir netgi simboline prasme dėmesio vertas sprendimas.

Pirmiausia, antklodė būtų originaliau nei pinigai. Be to, jos nauda neginčijama. Dar vienas aktualus aspektas – įspūdis. Vokas su grynaisiais jau tapęs įprastu akcentu. O štai antklodės pavidalas didesnis, tad įteikti tokią dovaną – gana įspūdinga. Ir visai originalu.

Antklodė – tai šiluma, jaukumas, netgi stilingumas. Visais atžvilgiais protingas sprendimas, ar ne? Taip, tačiau yra kelios išlygos.

Kai kada tokia dovana rizikinga. Jei nežinote, kokio dydžio yra lova, neaišku, kokią antklodę pirkti. Bet jeigu jaunieji, pavyzdžiui, yra pasakoję, kad užsisakė lovą, ir minėjo jos matmenis, galite lengviau susiorientuoti.

Dar vienas rizikos veiksnys – ar kas nors nesugalvos padovanoti to paties. Tada dovanos vertė lyg ir sumenktų. Žvelgiant iš kitos pusės, niekas neapsaugotas nuo vienodų dovanų. Ir štai čia prieiname prie pinigų įteikimo temos. Kodėl pagrindiniu šventės atributu tampa vokelis? Viskas labai paprasta – jaunavedžiai galės įsigyti norimų daiktų. Bet svarbu ne tik tai. Kas dar? Netgi tada, kai iš visų pusių įteikiami vokeliai, „dubliuota“ dovana neliūdina – juk tai kaip tik reiškia, kad sumos stambesnės ir jauniesiems pavyks patenkinti didesnius norus. O štai gavus devynias antklodes reikėtų gerai pagalvoti, ką su jomis veikti.

Vestuvės siejasi ne tik su kostiumais ir suknelėmis, ne tik su tortu ir priesaika. Tai ir dovanų klausimas. Antklodė – tikrai dėmesio vertas pasirinkimas, tačiau visuomet reikia apgalvoti, ar toks daiktas yra iš tiesų geras variantas, ar visgi likti prie tradicija tapusio vokelio įteikimo.