Laukiant jūsų atžalos atėjimo į šį pasaulį arba jo jau sulaukus, kyla labai daug iššūkių ir atsiranda labai daug rūpesčių. Dauguma iš jų pasirūpinti nebelieka laiko, todėl būsimi tėveliai planuoja viską iš anksto, o pradelstus ar pamirštus dalykus reikia sutvarkyti kuo greičiau, kol dar esate gimdymo namuose ir/ar pirmosiomis dienomis. Šiame straipsnyje mes norėtume pristatyti pagrindinius dalykus, kuriuos reikėtų išbraukti iš savo sąrašo, kaip turimus, jeigu esate jauni tėveliai arba laukiatės pirmosios atžalos.
Vežimas
Jo reikės greitai ir reikės daug. Dėl šios priežasties vaikiški vežimėliai turėtų būti įsigyti likus bent 2-3 savaitėms iki planuojamos gimdymo datos. Vežimą rinkitės ne tik pagal kainą, bet ir pagal jo ergonomiškumą, dizainą ir kitas savybes. Svarbu, kad vaikas jame būtų saugus, tačiau ir jūs turėtumėte lengvą prieigą bei galėtumėte pasidėti svarbiausius daiktus šalia.
Per savaites, likusias iki gimdymo, išmokite su vežimu elgtis, t.y. – kaip jį supakuoti ir išskleisti, kaip ir kur pasidėti daiktus, kai vežiosite vaiką ir taip toliau. Kadangi šiais laikais jau ir tokias prekes galima patogiai užsisakyti internetu, net nėra būtina vykti į kokią nors fizinę parduotuvę, kad apžiūrėtumėte vežimus gyvai.
Sauskelnių atsargos
Turbūt galime palyginti juokų apie sauskelnes kiekį su tuo, kiek tų sauskelnių reikia patiems kūdikiams. Ir iš tiesų, dažni tėveliai nespėja nei skaičiuoti, nei pasirūpinti pakankamu kiekiu atsargų. Mūsų patarimas būsimiems tėveliams būtų toks – pasiruoškite šiam antplūdžiui iš anksto ir nuo tada, kai iki gimdymo liks 4-6 mėnesiai, laukite didesnių akcijų ir jomis pasinaudoję pradėkite pirkti sauskelnes. Jos neturi griežtai apibrėžto galiojimo laiko, tad tiek – tikrai tarnaus. Per akcijas galėsite praplėsti savo pasirinkimą ir įsigyti geriausias bei turėti atsargų „ilgam“ į priekį, tad ramiai pasirūpinsite savo mažuoju džiaugsmu.
Lopšys ir lovelė
Dar vienas dalykas, o jeigu tiksliau – dar du dalykai, kuriuos vertėtų įsigyti iš anksto – lopšys ir lovelė. Nors tai gali būti ir vienas daiktas, bet dažniausiai geriau, kuomet lovelė ir lopšys yra atskiri, mat, dienos metu gali būti patogiau lopšį turėti svetainėje, kur nors arti virtuvės ar televizoriaus, o lovelę – šalia savo lovos ar vaiko kambaryje. Lopšį ir lovelę taip pat galite įsigyti kuo anksčiau. Per anksti tikrai nebus, mat, daug porų tai daro vos tik sužinoję apie nėštumą.
Kūdikio higienos ir kūno priežiūros priemonės
Daug dėmesio reikalauja kūdikio higiena ir kūno priežiūra. Kadangi jų oda yra labai jautri ir švelni, reikia pasirūpinti tuo, kad ją švarintumėte ir prižiūrėtumėte tik geromis, aukštos kokybės priemonėmis. Tokias gali parekomenduoti pediatrai, vaistininkai ir/ar jūsų aplinkiniai. Nors gali būti, kad neišvengsite susidūrimo su alerginėmis reakcijomis, viskam galite pasiruošti tiesiog žinodami apie tam tikrų produktų alternatyvas ir, jeigu reiks, jomis pasinaudodami.
Automobilinė kėdutė transportavimui
Gyvenimas pasikeičia, bet tikrai nesustoja ir gimus vaikui. Kuo toliau, tuo daugiau visur judėsite kartu su savo atžala, tad tikrai svarbu turėti automobilinę kėdutę, kad galėtumėte saugiai ir paprastai nuvykti iš taško A į tašką B. Visų pirma, išsiaiškinkite ar jūsų automobilis turi vadinamuosius ISOFIX taškus, ar ne. Nuo to priklauso, kokią kėdutę jums reikės pirkti.
Kuomet jau žinote tipą ir tvirtinimo būdą, galite imtis dairytis į modelius. Svarbiausi kriterijai renkantis yra du: dydis ir estetika. Be abejonės, daug kam svarbi ir kaina, tačiau jums visuomet reikia pasirinkti tokią kėdutę, kuri labiausiai tinka jūsų amžiaus ir dydžio vaikui. Patogu, kad daugumoje aukšto lygio internetinių parduotuvių, prie automobilinių kėdučių iš karto nurodoma, kokio jos tipo ir kokiems vaikams tinka, kaip kad pvz., čia – https://www.varle.lt/automobilines-kedutes/.
Žaisliukai
Nors jų daug gausite (tikriausiai) ir kaip dovanas, apsimokėtų žaisliukus pirkti ir į priekį, kadangi neaišku, kada svečiai galės apsilankyti ir įteikti dovanas. Žaisliukus dažniausiai kabiname virš kūdikio lovytės, padedame jo žaidimų guolyje arba patys juos naudojame, kada žaidžiame su vaikais, kad juos užimtume.