Mada

Kaip derinti papuošalus?

Papuošalai turi ypatingą reikšmę kiekvienos moters gyvenime, todėl svarbu juos tinkamai parinkti ir derinti prie visos aprangos. Netinkamai parinkti papuosalai gali akimirksniu sugadinti ilgai kurtą įvaizdį vakarui. Tad tokiomis taisyklėmis turime vadovautis renkantis papuošalus ir derinant juos prie aprangos?

Viena svarbiausių papuošalų rinkimosi taisyklių – kuo mažiau, tuo geriau. Susikrauti viską ką turite savo papuošalų dėžutėje tikrai nėra geriausia išeitis, kadangi atrodysite tarsi maža mergaitė pasiraususi tarp mamos papuošalų. Jei mėgstate masyvius papuošalus, tuomet geriausia rinktis vieną, o ne kelis (pavyzdžiui, tik kaklo papuošalą, o ne kaklo papuošalą, auskarus ir apyrankę). Jei papuošalas ryškus, tuomet jis geriausiai atrodytų pastelinių spalvų arba klasikinių juodos ar baltos aprangos fone.

Nors šiuo metu patys papuošalų dizaineriai laužo šią taisyklę, tačiau vis dar rekomenduojama nemaišyti papuošalų metalų. T.y. kartu nedėvėti sidabrinių ir auksinių papuošalų, ar žalvarinių ir auksinių. Žinoma, šiai taisyklei galima nusižengti, jei suprantate apie papuošalų stilių ir galite sėkmingai parinkti tokio pat stiliaus panašaus dizaino skirtingų metalų papuošalus. Koks metalas tinka niekas pasakyti negali, čia jau turite pasirinkti pačios tai kas jums patinka. Svarbu žinoti, jog deimantai ir spalvotieji brangakmeniai nedėvimi dienos metu.

Auskarai vieni svarbiausių papuošalų ir anot stilistų, dažnai užtenka vien auskarų, kad būtumėte pasipuošusi. Auskarus reikėtų rinktis pagal veido formą. Ovalaus veido savininkėms geriau rinktis kabančius, ilgesnius, stačiakampius auskarus, kurie vizualiai pailgintų veido formą, tuo tarpu siauresnio veido merginos gali rinktis prigludusius prie pat ausies, masyvius auskarus, kurie įrėmina veidą.

Kaklo papuošalai padeda atkreipti dėmesį į viršutinę kūno dalį, taip dažnai net maskuojant platesnius klubus. Prie kaklo prigludusi koljė tinka jaunesnėms merginoms ir ilgesnį kaklą turinčioms moterims. Prigludęs koljė atkreipia dėmesį būtent į kaklą, o bėgant metams ir ši kūno vieta tikrai negražėja, tad verčiau nukreipti dėmesį nuo jos dėvint ilgesnius karolius ar grandinėles. Kaklo papuošalų forma ir stilius turėtų būti derinamas prie dėvimos suknelės ar palaidinės iškirptės, kad tinkamai ją papildytų ir paryškintų.