Mada

Kaip ir kodėl reikia vengti netinkamų drabužių įsigijimo

Ar dažnai stovint matavimosi kabinoje apninka abejonė, jog drabužis nors ir tinkantis savo dydžiu, tačiau galbūt netinka dėl kitų priežasčių? Sukinėjatės prieš veidrodį ir ilgai dvejojate, kantriai laukiate, kol vidinis balsas, nuojauta ar šeštasis pojūtis atsiųs signalą – pirkti ar nepirkti, tačiau kartais jokio signalo nėra. Mados namai Armado žino, jog šios dvejonės apninka daugelį moterų, netgi tų, apie kurias sakoma, jog jos puikiai išmano mados subtilybes. Todėl jau kuris laikas mados namuose siūloma pasiteisinusi paslauga – stilisto konsultacija. Patyrusiam stilistui lengviau įvertinti ar drabužis tinka prie pirkėjos stiliaus, ar dera progai, kuriai drabužis įsigyjamas, taip pat ar šis drabužis išryškina privalumus ir paslepia figūros trūkumus. Stilisto konsultacija prieinama ir tuomet kai apsipirkimui pasirenkama internetinė parduotuvė. Naudinga paslauga ne vienai pirkėjai padeda išvengti netinkamų drabužių įsigijimo. Kodėl tai svarbu?

Drabužiai yra įvaizdžio dalis, o anot specialistų, įspūdžiui susidaryti užtenka vos kelių sekundžių. Štai, pavyzdžiui, biuro administratorė įsisiautusi į trumputį sijonuką , su batais-žudikais ir ilgais priaugintais nagais sudaro stereotipišką gražios lėlytės įvaizdį ir profesionalaus darbo rezultatų iš jos net nelaukiama. Stereotipais apipinta profesija ir netinkama apranga tokiai merginai gali būti rimta kliūtis atkreipti dėmesį į savo profesionalų darbą, patirtį ir sugebėjimus bei tai užkerta kelią kilti karjeros laiptais. Stilius ir mada subtilūs, gyvenimo kelią galintys nulemti elementai, tad verta įsiklausyti į profesionalų patarimus.

Kitas nevykusios aprangos pasirinkimo pavyzdys būtų kuomet finansų konsultantė pasitinka savo kabinete apsirengusi kaip menininkė, bohemiško gyvenimo būdo propaguotoja. Dirbant srityje, kur žmonės patiki pinigus, galbūt net labai didelius pinigus, reikėtų sukurti patikimo specialisto įvaizdį ne tik savo kalbomis ir darbais, tačiau ir apranga ir įvaizdžiu. Tai nereiškia, jog turite „įsimūryti“ į griežto stiliaus kelnių kostiumą, tačiau renkantis rūbus darbui, reikėtų pagalvoti bei pasitarti su patyrusiu stilistu kaip suderinti laisvą ir kiek menišką stilių su griežtos aprangos reikalaujančiu darbu. Dažniausiai randamas sprendimas pasirinkus meniškus aksesuarus, o pagrindinius drabužius renkantis griežtesnio stiliaus.

Taigi, jau išsiaiškinome, kodėl svarbu vengti netinkamų drabužių, o kaip to pasiekti? Pirmiausia, stilius ir jo suvokimas neateina savaime, juos reikia domėtis, skaityti knygas, straipsnius, žiūrėti stiliaus laidas ir domėtis stilistų komentarais. Antra, į pagalbą renkantis drabužius pasitelkti patyrusį ir objektyvų žmogų. Tai gali būti draugė, kolegė arba profesionali stilistė, kuri tikrai objektyviai vertins ir padės susikurti savo aprangos stilių.