Mada

Kaip išsirinkti laikrodį – praktiški patarimai

Laikrodžiai vyrams ir moterims yra svarbus aksesuaras atskleidžiantis jų prigimtį, charakterį, statusą bei požiūrį į gyvenimą. Geram laikrodžiui išsirinkti nereikia gailėti nei laiko, nei pinigų. Todėl natūraliai kyla daug klausimų apie pasirinkimo niuansus bei pačius laikrodžius. Išrinkome keletą dažniausiai pasitaikančių ir pateikiame atsakymus.

Kokio dydžio laikrodį rinktis?

Šiuo metu madingi masyvūs laikrodžiai, tačiau negalima aklai sekti mada. Pirmiausia laikrodį reikia rinktis pagal tai kaip jis tinka konkrečiai jums. Laikrodžiai vyrams yra didesni, masyvesni, tačiau iki 100 g svorio laikomi normaliais ir patogiais nešioti, išskyrus tuos atvejus, kai riešas yra gan smulkus. Ta pati taisyklė faktiškai galioja ir moterims – laikrodžiai moterims turi atitikti riešą ir patį kūno sudėjimą. Apvalesnėms, stambesnių kaulų merginoms tinka masyvesni laikrodžiai didesniu korpusu, tuo tarpu smulkutėms merginoms laikrodis turi būti nedidukas, neryškus ir neatrodyti „sunkesnis“ už įprastą apyrankę.

Ar reikia apdrausti laikrodį?

Toks klausimas kyla perkant prabangių prekinių ženklų laikrodžius. Nėra universalios taisyklės nuo kokios laikrodžio vertės reikėtų jį drausti. Tačiau žmogiškas vertinimas būtų, jog jei taupote laikrodžiui metus laiko ir turite jį vienintelį ir praradus jį, kito negalėsite įsigyti vėl metus – tuomet verta drausti. Brangūs laikrodžiai dažnas vagišių taikinys, tad draudimas padės apsaugoti savo investiciją.

Kokios spalvos laikrodis yra geresnis ar praktiškesnis?

Spalva – skonio reikalas, tačiau stilistai sako, jog laikrodžio ir jo apyrankės spalva turi derėti prie įprastai dėvimos aprangos detalių. Pavyzdžiui laikrodžiai vyrams turi derėti prie batų ir kelnių diržo. Moterims – prie batų, diržo ir rankinės. Kita vertus, moteriški laikrodžiai yra traktuojami labiau kaip papuošalai, todėl turi derėti prie kitų nešiojamų papuošalų. T.y. jei nešiojate auksinius papuošalus, rinkitės laikrodį paauksuotu ciferblatu bei paauksuota apyranke, jei nešiojate sidabrinius papuošalus, analogiškai rinkitės priderintą laikrodį. Taip pat yra manoma, jog ruda apyrankė yra subtili ir elegantiška, tačiau labiau darbinė. Tuo tarpu juoda yra šventiška, prabangi, bet tuo pačiu ir universali. Metalinės, paauksuotos spalvos apyrankės tinka prie visko ir visada.