Kiekviena moteris rūpinasi savo grožiu ir išvaizda. Juk kai jaučiatės gražios, kartu būnate ir laimingesnės bei labiau pasitikinčios savimi. Kartu su oda, bei plaukais, moterys didžiulį dėmesį turi skirti ir savo rankų bei kojų nagams. Nuolat vaikščiot į grožio saloną ir darytis manikiūrą ne visada pakanka laiko, todėl nagu priežiūra reikia išmokti pasirūpinti namuose.
Jeigu nutarėte namuose pasidaryti manikiūrą, pasirūpinkite tinkamomis priemonėmis. Jums bus reikalingas: nagų lako valiklis, odelių nuėmimo ar atstūmimo mentelės, dildė, rankų ir nagų drėkinamosios priemonės, vata, lako pagrindas, spalvoti nagų lakai, lako stipriklis bei odelių aliejus. Pasiruoškite skirti manikiūrui pakankamai laiko, nes jei šį darbą atliksite paskubomis, bus daugiau žalos nei naudos. Stenkitės viską atlikti kuo kruopščiau.
Pats pirmas dalykas, kurį turite padaryti prieš pradėdamos namuose savarankiškai darytis manikiūrą – tai nuvalyti seną ant nagų likusį laką. Kruopščiai nuvalykite nagus paprasčiausią vatos gabalėlį sudrėkinę nagų lako valikliu (geriausia, jei jis bus beacetonis). Nuvalius laką, patepkite odeles ir nagus odelių aliejumi ir jį švelniai įmasažuokite. Lukterėkite kelias minutes, kad aliejus įsigertų ir suminkštintų odeles. Jeigu specialaus odelių aliejaus neturite, ne bėda. Tam puikiai tiks ir alyvuogių ar bet koks kitas maisto gaminimui skirtas aliejus.
Pasiimkite dildę ir kruopščiai nudailinkite nagų galiukus. Suformuokite pageidaujamą nagų formą. Dildykite atlikdami judesius tik viena kryptimi, kadangi tik taip nepažeisite nago. Baigus formuoti nagų formą, nuožulniu judesiu pašalinkite atpleišėjusius nagų kraštelius padildydami juos nuožulniu judesiu. Vėliau imkitės nagų odelių tvarkymo. Jos yra natūrali nago dalis, tačiau jos ne ik neestetiškai atrodo, bet ir dėl jose esančių riebalų nagų lakai ilgai nesilaikys. Ant odelių užtepkite šiek tiek aliejuko ir panardinkite nagus į šiltą vandenį. Taip odelės gana greitai suminkštės. Vietoje panardinimo į vandenį galite naudoti ir specialias odelių šalinimui skirtas priemones. Kai odelės aplink nagus suminkštės, naudodamosi mentele sukamaisiais judesiais nuvalykite jų perteklių, o likusią dalį atstumkite atgal. Taip pat nuvalykite ir bet kokius nešvarumus, susikaupusius nagų kraštuose. Po šios procedūros dar kartą nagą nuvalykite valikliu, kadangi jei liks nors kiek aliejaus, nagų lakas nesilaikys.
Atlikus manikiūrą galima imtis lakavimo. Visų pirma reikia užtepti lako pagrindą. Jis apsaugo nagus, kad spalvotas lakas nepaliktų dėmių, be to, padeda jam geriau laikytis. Ant išdžiūvusio pagrindo tepkite spalvotą nagų laką. Kad išgautumėte norimą spalvą, galite tepti laką kelis kartus, tačiau visuomet reikia palaukti, kol vienas sluoksnis išdžius. Baigusios tepti spalvotą laką, užtepkite lako apsaugą. Tai peršviečiamas nagų lako stipriklis, ne tik padedantis išsaugoti spalvą bet ir apsaugantis nuo lako nutrupėjimo. Naudodamos lako apsaugą savo gražiais nagais galėsite džiaugtis daug ilgiau. Šis sluoksnis džiūva ilgiausiai, todėl skirkite tam bent 5 min. ir tik tuomet patikrinkite ar nagas jau sausas. Tikrinti galite nagą atsargiai paliesdamos liežuvio galiuku. Jeigu jaučiate lako skonį, vadinasi nagus dar reikia padžiovinti.
Norėdamos, kad ant nagų neliptų įvairios dulkės ar pūkeliai, kai lakas jau beveik išdžiūva, patepkite nagus trupučiu aliejaus. Jeigu skubate, ir negalite skirti pakankamai laiko, kad lakas išdžiūtų, tuomet panardinkite nulakuotus nagus į šaltą vandenį. Jeigu lakuodamos suklydote reikės lako valikliu nuvalyti visą nagą ir pradėti iš naujo, bet jei lako tiesiog pateko ant odos šalia nago, tereikia ant mentelės užvyniojus šiek tiek vatos sudrėkinti ją lako valiklio ir atsargiai nuvalyti. Nepamiškite kiekvieną kartą panaudojusios nagų laką nuvalyti buteliuko kakliuką – taip laką apsaugosite nuo išdžiūvimo.
Ir kelios idėjos mūsų galerijoje manikiūrui: