Riebi, blizganti, natūralų švytėjimą praradusi ir inkštirais nusėta oda – būklė, varanti į neviltį daugelį. Mitas, jog atėjusi pilnametystė minėtas odos problemas nupūs it pienės pūką: nepradėjus tinkamai rūpintis oda, minėta situacija, laikui bėgant, tik dar labiau aštrėja. Veido valymas – ne tik pirmoji pagalba esant netenkinančiai odos būklei, bet ir būtina profilaktinė priemonė norint užbėgti už akių galimoms problemoms. Net pačių brangiausių kosmetikos priemonių naudojimas nebus efektyvus, jei šias krausime ant užterštos odos.
Kada reikalingas odos valymas?
Natūralu, jog oda išskiria tam tikrą riebalų kiekį, tačiau dėl tam tikrų priežasčių šių padaugėjus (hormonų pokyčiai, netaisyklinga mityba, stresas, poilsio trūkumas ir panašiai) – lauk bėdos. Riebalų perteklius susimaišo su ant odos paviršiaus patekusiais nešvarumais iš aplinkos, makiažo likučiais bei suragėjusiomis odos ląstelėmis – poros užsikemša. Vienas po kito dygsta inkštirai: akivaizdu, jog odai būtinas valymas.
Kaip dažnas odos valymas turi būti atliekamas?
Odos valymo dažnumą įtakoja esama odos būklė: pradžioje pas specialistą gali tektis lankytis ir kas mėnesį, o vėliau užtenka vos karto per tris mėnesius ar net rečiau.
Kokį odos valymo būdą pasirinkti?
Esama keletas odos valymo metodų, kurių pasirinkimą įtakoja individuali odos būklė bei pageidaujamas efektas.
Mechaninis
Mechaninis veido valymas – elementarus, tačiau veiksmingas metodas, norint turėti skaisčią veido odą ir atsikratyti spuogelių. Prieš atliekant valymą, būtina tinkamai paruošti odą: kruopščiai nušveisti, specialia kauke ar garų vonele suminkštinti odą bei atverti poras. Valymo procesas iš šalies atrodo gana brutalus: paviršiuje esantys inkštirai tiesiog spaudžiami rankomis ar specialiu įrankiu. Po valymo, siekiant užkirsti kelią galimai infekcijai, atliekama kruopšti dezinfekcija, uždedama poras sutraukianti kaukė. Priklausomai nuo odos būklės, pirmasis valymo kursas dažniausiai būna sudarytas iš 3-4 apsilankymų pas kosmetologę kas kelias savaites – tik taip galima susidoroti su naujai išdygstančiais spuogeliais.
Cheminis
Tai – odos šveitimas retinolio, vaisių ar salicilo rūštimis, kurio metu pašalinamos negyvos odos ląstelės, inkštirai ir sumažinami randelių pėdsakai. Minėtos cheminės medžiagos veikia ne tik čia ir dabar, tačiau pasižymi drėkinamuoju bei regeneraciniu poveikiu – skatinama elasteno ir kolageno gamyba. Nors cheminis šveitimas ir yra mažiau skausmingas už mechaninį, tačiau poprocedūrinis laikotarpis sudėtingesnis – keletą dienų oda išlieka vizualiai sudirginta (atsiranda šašeliai).
Ultragarsinis
Veidas ištepamas specialiu geliu, sudėtyje turinčiu vaisių rūgščių, kuris pasižymi odą minkštinančiu poveikiu. Ultragarso bangos ne tik iškelia nešvarumus į paviršių bei pašalina negyvas ląsteles, bet ir stimuliuoja kraujotaką bei skatina ląstelių apsirūpinimą deguonimą. Šis valymo metodas gerokai švelnesnis už kitus – nepažeidžiamas išorinis odos sluoksnis. Tačiau, esant didesnėms odos problemos, kardinalių pokyčių tikėtis nereikėtų.
Vakuuminis
Vakuuminis odos valymas, lyginant su anksčiau minėtais, yra bene mažiausiai efektyvus. Vakuuminio aparato antgaliai tiesiog veikia išorinį odos sluoksnį (oda procedūrai paruošiama taip pat kaip prieš mechaninį valymą), skatindami odos medžiagų apykaitą bei lygindami esamus randelius – pašalinama tik dalis inkštirų bei negyvos odos ląstelių. Ant odos kuriam laikui gali likti vakuuminio antgalio veikimo žymių.
Veido valymas – svarbi grožio ritualų dalis. Jei ieškote patikimo specialisto, kuris pasirūpintų jūsų oda, išbandykite naują grožio specialistų paieškos sistemą Bookin.lt