Grožis

Veido kremas: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Kad ir kaip norėtųsi tikėti stebuklus žadančiomis universaliomis kosmetikos priemonėmis ir jų reklamomis, realybė kiek kitokia. Kiekvieno iš mūsų oda yra skirtinga, tad jai reikalingos ir skirtingos priežiūros priemonės. Veido kremas – ne išimtis. Jį rinktis reikėtų pagal savo veido odos tipą, sezoniškumą ir veikliąsias medžiagas.

Drėkinamasis veido kremas turėtų būti pasirenkamas pagal odos tipą

Pagal išskiriamą riebalų kiekį bei odos porų būklę veido oda dažniausiai skirstoma į keturis pagrindinius tipus: sausą, normalią, mišrią ir riebią. Savo odos tipą paprasčiausia nustatyti atsakant į kelis klausimus apie odos būklę.

1.      Kaip oda atrodo ryte ir kaip ji keičiasi dienos eigoje?

2.      Kaip oda atrodo ir jaučiasi po prausimosi?

3.      Ar odoje matomos išsiplėtusios poros arba ryškios mimikos raukšlės?

4.      Su kokiomis problemomis susiduria veido oda? Ar matomi spuogeliai, užsikimšusios poros, paraudimas, didelis riebumas, odos tempimas ir šerpetojimas?

Sunkesnės tekstūros veido kremas – sausai odai

Sausos odos tipui būdinga sausėjanti veido oda ir ryte, ir dienos eigoje. Kartu joje nesimato išsiplėtusių porų, bet yra ryškesnės mimikos linijos.

Tokiu atveju rekomenduojamas veido kremas sausai odai, pasižymintis sunkesne tekstūra bei sudėtyje turintis daugiau aliejų. Sausai odai ypač tinka sviestmedžio, makadamijų, migdolų aliejai, kurių kremo sudėtyje gali būti daugiau nei 50 proc.

Lengvos tekstūros kremai su mažiau aliejaus – riebiai odai

Jeigu oda atrodo gana riebi jau ryte, dienos eigoje tampa vis blizgesnė, ant jos matomos išsiplėtusios poros arba spuogeliai, bet pati oda – elastinga ir neturi matomų mimikos raukšlių, ji, ko gero, bus priskiriama riebiam odos tipui.

Tokiai odai geriau naudoti lengvesnės tekstūros kremus, kurių sudėtyje – mažiau aliejų, bet visi jie  tinka riebiai odai (tarp jų – lazdyno riešutų, abrikosų, simondsijų aliejus). Riebiai odai drėkinti taip pat veiksmingai veikia veido kremas su hialuronu.

Mišriai ir normaliai odai – priemonių derinimas

Dažnai oda pasižymi abiems aukščiau išvardintiems tipams būdingais bruožais: riebesne „T zona“ (kakta, nosis, smakras), bet sausesniais skruostais, dekoltė ar plotu aplink plaukų linija. Tokia oda bus priskiriama mišriam tipui. Norint tinkamai pasirūpinti mišria oda, rekomenduojama rinktis skirtingas priežiūros priemones skirtingoms zonoms: „T zoną“ drėkinti riebiai odai skirtais kremais, o sausesnes vietas – sunkesnėmis, sausai odai tinkančiomis priemonėmis.

Jeigu oda nepasižymi aukščiau išvardintomis savybėmis, nėra pernelyg sausa ar riebi, nesimato ryškių porų ar mimikos raukšlių, o pati oda yra gana elastinga ir lygi, jums pasisekė – ji greičiausiai bus priskiriama normalios odos tipui. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis drėkinamąsias priemones, palaikančias normalią veido būklę ir drėgmę. Šių priemonių sudėtyje dažniausiai aptinkami lengvesni aliejai, hialurono rūgštis, betagliukanas.

Koks natūralus veido kremas tinka brandžiai veido odai?

Nors parduotuvių lentynose dažnai spindi ir dar vienas pavadinimas – „brandžiai odai“, – brandi oda nėra priskiriama odos tipų klasifikacijai: brandi oda taip pat gali būti sausa, normali, mišri ar riebi. Būtent todėl renkantis kremus brandžiai odai geriausia pirmiausia atsižvelgti į odos tipą, o tik tuomet ieškoti brandžiai odai rekomenduojamų ingredientų – hialurono rūgšties, betagliukano ar fitosterolio. Veido kremas, kurio sudėtyje yra šių natūralios kilmės drėkinančių ingredientų, padeda pristabdyti priešlaikinį senėjimą bei užpildo raukšleles, todėl oda atrodo elastingesnė ir gyvybingesnė, bet nėra teršiama sintetinėmis medžiagomis.