Grožis

Ką daryti, kad nagai būtų stiprūs, sveiki ir gražūs

Ne viena moteris svajoja turėti stiprius, sveikus ir gražiai atrodančius nagus, tačiau iš tikrųjų, kalbant apie nagų priežiūrą, daugelis moterų apsiriboja tik tradiciniu manikiūru. Žinoma, reguliariai daromas manikiūras yra svarbus, bet toli gražu ne vienintelis nagų priežiūros būdas. Norint, kad nagai būtų tvirti, sveiki ir spindintys, reikia išsiugdyti teisingus ir tinkamus jų priežiūros įgūdžius. Todėl mes norime jums pateikti kelis nagų priežiūros patarimus, kurie jums gali būti naudingi.

Pasirūpinkite nagų drėkinimu

Nors daugelis žino, kad drėkinimas yra vienas iš sveikų nagų užtikrinimo būdų, tačiau dažnai jam skiriama per mažai dėmesio. Nagų sausumo ir lūžinėjimo priežasčių gali būti daug ir įvairių, tačiau bet kuriuo atveju drėkinimas nagams yra būtinas, todėl nepamirškite į savo nagų priežiūros procedūras įtraukti ir pakankamo nagų drėkinimo. Naudodamos drėkinamąjį rankų kremą, kartu didelį dėmesį skirkite ir savo nagams. Rinkoje siūlomas didelis nagų drėkinimui skirtų priemonių asortimentas, todėl išsirinkti sau tinkamą tikrai nebus sudėtinga.

Palikite nagų odeles ramybėje

Daugelis moterų reguliariai šalina nagų odeles, tačiau iš tikrųjų to daryti nereikia, nes šios odelės nėra jūsų priešai. Tiesą sakant, nagų odelės užtikrina natūralią nagų apsaugą. Pašalinus nagų odeles nagai tampa lengviau pažeidžiami ir padidėja infekcijų rizika. Žinoma, neteisingai ar prastai prižiūrimos nagų odelės taip pat gali turėti savų minusų. Kai nagų odelės išsausėja ar yra pažeidžiamos, gali atsirasti ir nago guolio pažeidimų, be to, gali sutrikti paties nago augimas. Todėl nagų odeles rekomenduojama drėkinti kremu arba nagų odelių aliejumi – tai padės apsaugoti ir sustiprinti nagus.

Venkite dažno kontakto su vandeniu

Tai nereiškia, kad nuo šiol turite nustoti plautis rankas arba turite visą laiką mūvėti apsaugines pirštines. Vis dėlto, bereikalingo nagų sąlyčio su vandeniu reikėtų vengti. Dėl per dažno nagų kontakto su vandeniu gali susilpnėti nago struktūra. Turbūt žinote, kad drėgni plaukai yra ypatingai pažeidžiami – tą patį galima pasakyti ir apie nagus. Taigi, jei plaunate indus, valote grindis, skalbiate ar atliekate kitus panašius buities darbus, nepamirškite apsauginių pirštinių.

Rinkitės kokybiškus produktus

Lygiai taip pat, kaip renkatės kokybiškas makiažo, odos ar plaukų priežiūros priemones, tokiu pačiu principu vadovaukitės ir įsigydamos nagų priežiūros priemones. Nagams skirti produktai turi būti kokybiški, kad nepakenktų jūsų nagų būklei. Kad ir kas tai būtų – nagų lakas, nagų lako valiklis, bazinis nagų lako sluoksnis, viršutinis lako apsauginis sluoksnis ar nagų odelių aliejus – rekomenduojama rinktis tik kokybišką ir žinomų gamintojų produkciją. Prieš įsigyjant nagų priežiūros priemones, pirmiausia reikia atidžiai išsinagrinėti jų sudėtį.

Nagų lako valiklio rekomenduojama vengti, tačiau suprantama, kad yra dalykų, kurių moterys negali visiškai atsisakyti, todėl vietoje acetono geriau rinktis nagų valiklius be acetono, kurių sudėtyje yra drėkinančių aliejų ir kitų nagams naudingų sudedamųjų dalių.

Moterims, mėgstančioms gelinį nagų lakavimą, kurio metu naudojamos LED lempos nagams, rekomenduojama vietoje jo rinktis gausiai pigmentuotus hibridinius nagų lakus, kurių spalva išlieka net iki dešimties dienų.

Saugokite savo nagus

Geriausia nagų priežiūra – tai švelni priežiūra! Jokiu būdu nesistenkite patekti per daug giliai po nago plokštele, šalindamos nešvarumus. Priešingu atveju nago plokštelė gali atsiskirti nuo nago guolio ir susidaryti sąlygos grybelinei infekcijai. Dėl tos pačios priežasties nenaudokite savo nagų kaip kai kurių įrankių pakaitalų. Jei lakuojate nagus akriliniu arba geliniu laku, nepamirškite, kad jo šalinimas taip pat turi būti tinkamas ir saugus.