Grožis

4 būdai, kaip padailinti pilvo sritį po gimdymo

Nėštumas ir laikas po gimdymo yra gana jautrus ir daug iššūkių keliantis etapas moterims. Nors šis laikotarpis atneša daug džiaugsmo, kartu su juo moterį užklumpa įvairūs emociniai ir fiziniai pokyčiai, kuriuos priimti gali būti nelengva. Moters kūnas keičiasi kiekvieną nėštumo mėnesį, pavyzdžiui, kinta hormonų balansas, auga svoris, tempiasi oda, keičiasi krūtinė bei vyksta kiti įvairūs procesai. Po gimdymo norima kuo greičiau sugrįžti į buvusias kūno formas, o bene aktualiausias klausimas – kaip padailinti pilvo sritį, kurią neretai stipriai keičia prasiskyrę pilvo raumenys ir dėl didelių svorio svyravimų suglebusi pilvo oda. Taigi, šiame straipsnyje pateiksime keletą sprendimų, kurie gali padėti padailinti pilvo sritį.

Sporto pratimai (tik patvirtinus gydytojams)

Reguliari mankšta ir specialūs sporto pratimai yra svarbūs ne tik norint sustiprinti savo kūną po gimdymo, bet ir pagerinti bendrą savijautą. Praėjus keletui mėnesių po gimdymo, kuomet organizmas po truputėlį atsistato, dažnai moteriai jau galima pradėti sportuoti nuo žemo intensyvumo treniruočių. Tai gali būti spartus ėjimas, mankšta namuose ar ilgesnis pasivaikščiojimas stumiant vežimėlį.

Kai jausitės sustiprėjusi, galite pradėti stiprinti kūno raumenis, taip pat ir pilvo. Vienos renkasi pilateso bei jogos užsiėmimus, funkcines treniruotes, kitos – sporto salę, kur su profesionalaus trenerio pagalba stiprinami pilvo raumenys.

Sveika ir subalansuota mityba

Tinkama mityba yra svarbi norint greičiau numesti priaugtą papildomą svorį ir padailinti pilvo sritį. Reikėtų valgyti labiau subalansuotą maistą, kuriame būtų gausu vitaminų bei mineralų. Į savo mitybą įtraukite kuo įvairesnį maistą: daržoves, vaisius, grūdus, liesą mėsą, žuvį, riešutus ir baltymus. Pasistenkite vengti riebių maisto produktų, cukraus ir nepersivalgykite, kad neapsunkintumėte organizmo. Labai svarbu, kad išlaikytumėte balansą ir nesilaikytumėte griežtų bei alinančių dietų.

Masažai ir procedūros

Šiais laikais galite rasti įvairaus pobūdžio masažų ir procedūrų, skirtų moterims po gimdymo. Pagimdžiusioms moterims skirti masažai koreguoja kūno apimtis, gali pagerinti kraujotaką, odos regeneraciją, suteikti stangrumo ir atpalaiduoti įsitempusius pilvo raumenis. Tuo tarpu neinvazinės, individualiai pritaikytos procedūros gali padėti atsikratyti antsvorio, sustangrinti pilvo srityje suglebusią odą.

Plastinė chirurgija

Kai reguliarus sportas, sveika mityba ir kiti būdai nepadeda, gali būti, kad moteriai dėl gimdymo atsirado stipri diastazė – tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas. Tokiu atveju padailinti pilvo sritį po gimdymo galima atliekant chirurginę pilvo plastikos procedūrą. Pilvo plastika – tai operacija, kurios metu susiuvami prasiskyrę pilvo raumenys, pašalinamas odos perteklius. Taip sustabdomi tolesni pilvo sienos pokyčiai bei galimi prasiskyrusių raumenų lemiami padariniai (pavyzdžiui, stiprėjantys nugaros skausmai) ir padailinama išvaizda.

Taigi, siekiant padailinti pilvo sritį po gimdymo, svarbu palaikyti fizinį aktyvumą, stengtis savo mitybos racioną papildyti kūnui naudingais maisto produktais. Kai kuriuos estetinius klausimus galima spręsti ir specialiomis kūno procedūromis. Vis dėlto, jeigu niekas nepadeda, tikėtina, kad nėštumo metu prasiskyrę pilvo raumenys neatsistatė. Tokiose situacijose neretai pasitelkiama plastinės chirurgijos gydytojų pagalba.