Idėjos namams

Greitas kreditas: pinigų kelionė iš kreditoriaus pas tave

Norai dideli, deja, finansinės galimybės šių įgyvendinimui ne tokios įspūdingos? Tai – problema, kankinanti daugelį. Jei įvertinai visas galimas alternatyvas ir priėjai išvadą, jog geriausia išeitis – greitas kreditas, pateiksime trumpą atmintinę, kaip jį gauti. Procedūra, priklausomai nuo konkrečios paskolų bendrovės bei paraiškos pateikimo būdo, turi savo niuansų, tačiau esmė yra panaši.

Įvertink preliminarias galimybes kreditui gauti. Kredito gavėjas privalo būti pilnametis (18-70 metų), nuolat gyventi Lietuvoje, gauti pastovias pajamas, neturėti ankstesnių neįvykdytų finansinių įsipareigojimų. Jei yra sutuoktinis, dėmesys skiriamas ir jo kredito istorijai. Techniniai reikalavimai – sąskaita bet kuriame Lietuvos banke, elektroninis paštas ir mobilusis telefonas.

Apsispręsk, kokio dydžio suma reikalinga ir per kokį laiko tarpą šią grąžinsi. Skaičiuoklė, atsižvelgdama į pageidaujamą kredito sumą, grąžinamą terminą bei gaunamų pajamų dydį, „nuleis ant žemės“, jei minėti rodikliai prasilenks su realybe. Norint išvengti nesusipratimų, būtina mąstyti realiai, ir įvertinti, kokią suma esi pajėgus grąžinti. Jei maksimali prieinama suma nėra būtina, skolinkis mažiau.

Pateik kredito paraišką priimtiniausiu būdu. Greitas kreditas, siekiant kuo didesnio prieinamumo vartotojams, gali būti išduodamas per įvairius kanalus: internetu, telefonu, kreditoriaus ar jų tarpininko įstaigoje. Išsirinkęs sau tinkamiausią variantą, užpildyk paraišką.

Patvirtink tapatybę. Paraišką pateikiant telefonu ar pildant internetu, reikia papildomai patvirtinti asmens tapatybę. Tai atliekama prisijungus prie elektroninės bankininkystės arba iš asmeninės banko sąskaitos į kredito teikėjo sąskaitą pervedant simbolinę 0,01 EUR sumą.

Lauk pinigų. Gavus paraišką, atliekamas asmens tinkamumo gauti kreditą įvertinimas (reikiami asmens duomenys tikrinami įvairiose bazėse). Teigiamo atsakymo atveju pinigai pervedami į asmeninę banko sąskaitą ar, jei naudojamasi tarpininkų paslaugomis, išmokami grynaisiais.

Laiku vykdyk finansinius įsipareigojimus. Tai – juodoji kreditų pusė. Greitas kreditas įpareigoja skrupulingai vykdyti sutarties sąlygas, nevėluojant sumokėti įmokų nei dienos (už kiekvieną pavėluotą dieną taikoma iki 0,05 proc. delspinigių). Jei matai, kad reikiamos sumos sumokėti negali, nedelsiant kreipkis į kreditorių: kartu ieškokite alternatyvų (įmokos atidėjimas už tam tikrą mokestį, įmokos dydžio perskaičiavimas ir panašiai). Sėdėjimas nieko nedarant ir tikintis, jog paskolų bendrovė skolą pamirš – blogiausias variantas: rizikuoji sulaukti ne tik teisinių nemalonumų, bet ir visam gyvenimui susigadinti kredito istoriją.