Idėjos namams

Lovos: kaip išsirinkti tinkamiausią rėmą?

Lova kiekvieno iš mūsų namuose yra vienas svarbiausių baldų, juk miegodami praleidžiame net 33% viso savo gyvenimo. Miegojimo kokybę užtikrina patogus ir kokybiškas čiužinys, o čiužinio formą ir ilgaamžiškumą palaiko lovos rėmas. Pasirinktas lovos rėmas taip pat užima svarbiausią vietą kuriant miegamojo interjero kompoziciją. Tad kaip išsirinkti tinkamiausią lovos rėmą?

Šiandien išsirinkti lovą nėra taip paprasta, nes galima rinktis iš daugybės skirtingų lovų stilių. Paprastai lovos stilius yra derinamas prie namų interjero stiliaus, pavyzdžiui, jei namuose vyrauja skandinaviškas interjero stilius, patariama rinktis skandinavišką estetiką atitinkančią lovą: paprastų, glotnių formų, natūralių medžiagų. Renkantis lovą svarbiausiais kriterijais tampa šie: biudžetas, lovos išmatavimai bei medžiagos iš kurių yra pagamintas lovos rėmas.

Lovos išmatavimai. Lovų išmatavimai paprastai nėra visiškai standartiniai, kartais jie priklauso nuo gamintojo ar šalies, kurioje jos yra gaminamos. Tikslius lovos matmenis galite sužinoti kreipęsi į gamintoją arba gamintojo atstovą, kuris prekiauja jo produkcija.

Lovas pagal jų dydį įprasta skirstyti į: viengules bei dvigules lovas. Dvigulės lovos yra skirstomos į: karalienės (angl. Queen size) bei karaliaus (angl. King size) dydžio lovos. Lovos ilgis turėtų būti 10-15 cm didesnis už aukščiausią toje lovoje miegantį asmenį. Taip pat svarbu įvertinti patį lovos aukštį, šiandien galima rinktis lovos rėmus, kurie čiužinį nuo žemės pakelia vos keliolika centimetrų, arba itin aukštus lovos rėmus. Renkantis aukštą lovos rėmą, reikia įvertinti savo ūgį, svarbu, kad į lovą įlipti ir išlipti iš jos būtų patogu.

Taigi lovos dydis pirmiausia yra pasirenkamas pagal tai, kam lova yra skirta (vaikui, vienam suaugusiam asmeniui ar porai). O tada yra atsižvelgiama į kambario erdvę, jos matmenis (lova turėtų užimti tiek vietos, kad prie jos būtų galima lengvai prieiti iš abiejų pusių).

Medžiagos iš kurių yra pagaminta lova. Žiūrint istoriškai, pirmiausia 14 a. buvo sukurtos medinės lovos, o 19 a. jas pakeitė metalinės lovos, kurios išsprendė medieną mėgstančių vabzdžių problemą. Šiandien populiarios yra tiek medinės, tiek metalinės lovos, taip pat ganėtinai populiariomis tapo odinės lovos.

Medinės lovos yra vertinamos dėl natūralumo. Mediena sušildo interjerą, jam suteikia jaukumo. Ji pasižymi unikalia tekstūra, kuri gali pagyvinti interjerą. Medinės lovos dažniausiai yra gaminamos iš: ąžuolo, pušies, riešutmedžio. Mediniai lovos rėmai yra populiarūs skandinaviškame, kaimiškame, eklektiškame interjere.

Metalinės lovos išsiskiria savo tvirtumu. Jos dažniausiai yra gaminamos iš plieno. Paprastai tokios lovos yra naudojamos moderniuose, industriniuose, minimalistiniuose interjeruose.